Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що робити якщо РРО зареєстрували завчасно?

31.08.2021

Бувають ситуації, коли ФОП або юрособа купують і реєструють РРО заздалегідь, ще до того, як почнуть вести діяльність. Наприклад, ФОП зареєструвався і відразу купив і поставив на облік РРО, а от продавати товар ще не почав, бо не знайшов приміщення під магазин, або ФОП зареєстрував РРО заздалегідь, готуючись до масової фіскалізації, а терміни обов'язкового застосування РРО відсунули. Що робити з РРО в таких випадках, потрібно відкривати та закривати зміни й робити в кінці дня Z-звіт? Чи потрібно амортизувати РРО? Чи потрібно подавати форму 20-ОПП?

Чи потрібно робити Z-звіт в кінці дня?

В ст. 3 п. 9 Закону про РРО сказано: суб'єкти господарювання (далі СГ), які здійснюють розрахункові операції, повинні щодня створювати Z-звіти. Це означає, якщо у вас протягом дня не було розрахункових операцій, значить Z-звіт створювати не потрібно.

Наприклад, СГ відкрив зміну, зробив службове внесення або службову видачу і протягом дня не було ніяких оплат і повернень покупцеві. Податківці у своїх консультаціях говорять про те, що Z-звіт в такому випадку створювати не потрібно, достатньо в кінці дня закрити зміну.

Якщо СГ заздалегідь знає, що у нього не буде розрахункових операцій в якийсь день, наприклад ФОП або юрособа ще не почали свою діяльність, тоді відкривати та закривати зміну не потрібно. Тобто в ці дні РРО не потрібно навіть включати.

Що ж робити тим ФОП, які в кінці 2020 року купили РРО, готуючись до масової фіскалізації, а обов'язок застосовувати РРО у них не настав? Чи потрібно таким підприємцям проводити розрахункові операції через РРО у 2021 році? Тут все залежить від того, чи переведений РРО у фіскальний режим.

Якщо ФОП купив РРО і не поставив його на облік в податковій, тобто не перевів у фіскальний режим роботи, тоді РРО можна не використовувати й не проводити через нього розрахункові операції. Якщо підприємець купив РРО, подав до податкової Заяву № 1-РРО, сервісний центр опломбував і ввів в експлуатацію РРО та повідомив про це в податкову, тоді РРО потрібно застосовувати й проводити через нього розрахункові операції. В такому випадку вважається, що РРО введений в експлуатацію, а ФОП добровільно його застосовує.

Якщо РРО введений в експлуатацію, значить потрібно відкривати та закривати зміни, і робити в кінці дня Z-звіт (якщо були розрахункові операції).

Якщо у ФОП обов'язок застосовувати РРО ще не виник, а підприємець завчасно купив і ввів в експлуатацію РРО, але використовувати його не хоче, тоді можна зняти РРО з реєстрації в податковій. Після того як обов'язок застосовувати РРО виникне, його можна повторно зареєструвати в податковій.

Чи потрібно подавати форму № 20-ОПП?

Форму № 20-ОПП потрібно подавати в податкову перед реєстрацією РРО. Раніше в цій формі вказували РРО, які застосовував підприємець, їх наявність, кількість і стан. Зараз же без попереднього подання форми № 20-ОПП в реєстрації РРО буде відмовлено, оскільки тепер в цій формі показують інформацію не про РРО, а про господарський суб'єкт, на якому буде застосовуватися РРО.

Подавати форму № 20-ОПП потрібно до реєстрації РРО і ФОП, і юридичним особам.

Чи можна амортизувати РРО?

Якщо РРО застосовує юридична особа, то нараховувати амортизацію чи ні, буде залежати від того, що написано в обліковій політиці даного СГ. Якщо вартість РРО перевищує поріг, прописаний в обліковій політиці підприємства, тоді РРО відносять до основних засобів, якщо не перевищує — до малоцінних необоротних матеріальних активів.

Амортизація нараховується з місяця введення РРО в експлуатацію, оскільки з цього моменту РРО стає придатним для використання.

З точки зору податкового обліку РРО не належить до основних засобів, оскільки його вартість не перевищує 20 тисяч гривень. Якщо ж вартість РРО буде вище 20 тисяч гривень, тоді РРО буде належати до основних засобів.

При нарахуванні амортизації слід враховувати мінімально допустимий термін амортизації. Для РРО це буде 2 роки.

ФОП на загальній системі оподаткування можуть амортизувати РРО та включати суму амортизації в підприємницькі витрати, за умови вартості РРО понад 20 тисяч гривень.

Тому ФОП на загальній системі можуть включити витрати на придбання РРО у свої звичайні витрати, без амортизації. Вартість РРО включається до витрат того періоду, коли РРО був введений в експлуатацію.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором