Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що робити, якщо працівник отримав повістку в армію?

26.04.2021

Работника призвали в армию

Навесні та восени в Україні відбувається призов на строкову військову службу. В армію можуть закликати не тільки хлопців, які тільки закінчили школу, але і тих, хто вже кілька років працевлаштований. У цій статті розповімо, що робити роботодавцю, якщо його співробітника призвали "віддати борг батьківщині".

Співробітник отримав повістку

У 2021 році терміни призову на строкову військову службу затверджені Указом №71 / 2021 від 24.02.2021 року. Цього року весняний призов буде проходити з квітня по червень, а осінній: з жовтня по грудень.

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" в ст. 15 ч. 8 зобов'язує чоловіків призовного віку з'явитися до військкомату в зазначений день, після отримання повістки. Далі молода людина повинна пройти призовну комісію і відправитися в певну військову частину. Отримання повісті не є гарантією проходження військової служби, оскільки призовник може бути звільнений від призову або отримати відстрочку. Але незалежно від результату, юнак повинен пройти призовну комісію і цей час має бути оплачено.

В ст. 21 ч. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"сказано, що на час проходження медкомісії та для виконання обов'язків, пов'язаних з призовом на військову службу, за співробітником повинно зберігатися місце роботи, його середній заробіток і посада. Не має значення, працює людина за основним місцем роботи або як сумісник, за строковим трудовим договором або безстроковим, за ним все одно зберігаються дані гарантії.

Документальне оформлення

Після отримання повістки співробітник повинен повідомити роботодавця про призов і пред'явити повістку. На підставі повістки роботодавець повинен видати Наказ про тимчасове звільнення співробітника від роботи у зв'язку з призовом. У наказі необхідно вказати, що за співробітником зберігаються його місце, посада та середній заробіток.

У табелі робочого часу період відсутності співробітника позначається буквами "ІН" або цифрами "22".

Запис про час проходження військової служби, в трудову книжку не робиться.

Чи можна звільнити співробітника, який проходить військову службу?

Якщо співробітник був прийнятий за строковим трудовим договором і термін дії договору припадає на час проходження співробітником військової служби, то звільняти його за ст. 36 ч. 2 КЗпП не варто. Держпраці вважає, що за співробітником повинні зберігатися його місце, заробіток і посада до кінця проходження служби, незалежно від того за строковим трудовим договором він працює або за безстроковим. В такій ситуації останнім днем ​​строкового договору буде день закінчення проходження військової служби.

Виходить, що звільнити співробітника, який проходить військову службу не можна, навіть якщо термін дії трудового договору закінчився.

Середній заробіток

За співробітником - призовником зберігається середній заробіток. Він розраховується відповідно до Порядку № 100 на підставі виплат за останні два місяці.

Початком проходження строкової військової служби вважається день, коли призовника відправили у військову частину з пункту збору. Останній день - день, коли військовослужбовця виключили зі списку особового складу військової частини.

Весь період проходження служби оплачується з розрахунку середньої зарплати, причому досить її розрахувати один раз спочатку, щомісяця перераховувати не потрібно.

Виплачувати середню зарплату військовослужбовцю потрібно, так само як і іншим співробітникам: два рази на місяць, в робочі дні.

Зарплата співробітника, який покликаний на службу не потребує трудових доплат до мінімальної, тобто якщо середня зарплата нижче мінімальної, то дотягувати її до мінімалки не потрібно.

На зарплату призовника потрібно нараховувати ЄСВ і утримувати ПДФО і ВС. А ось на податкову соціальну пільгу призовник не має права претендувати, оскільки отримує ще й зарплату від держави.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором