Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Співробітник приніс довідку замість лікарняного листа: що робити?

08.05.2021

В останні кілька років, роботодавці стикаються з ситуацією, коли співробітник хворіє і після одужання приносить довідку з лікарні замість оформленого належним чином листка непрацездатності (далі - ЛН). Лікарі посилаються на брак бланків лікарняних, а перед роботодавцем виникає питання: "Чи можна нараховувати та виплачувати лікарняні на підставі довідки?".

Коли лікар може видати довідку замість листка непрацездатності?

Довідка про тимчасову непрацездатність - це документ складений в довільній формі. Найчастіше її видають замість ЛН, через відсутність бланків суворої звітності.

В деяких випадках, лікар має право видати довідку замість ЛН, це передбачено п. 2.7, 2.17-2.19, 3.16 Інструкції № 455 від 13.11.2001 року. До таких випадків відносяться:

  • звернення до лікувального закладу особи, яка не вважається тимчасово непрацездатною;
  • в разі проходження обстеження, для виявлення зв'язку між захворюванням і умовами праці;
  • в разі проходження обстеження, за рішенням слідчих органів, прокуратури або суду, а також по направленню від військкомату;
  • звернення до лікаря за консультацією;
  • в разі догляду за хворим старше 14 років, який лікується в стаціонарі.

Інструкцією № 455 не передбачена видача довідки замість ЛН через відсутність бланків. Однак, через те, що бланки ЛН часто відсутні в лікарні чи поліклініці, МОЗ, ФСС та інші органи охорони здоров'я неодноразово у своїх листах вказували, що в разі видачі довідки, вона повинна містити ті ж обов'язкові реквізити, що і ЛН.

Довідка повинна містити такі реквізити:

  • причина тимчасової непрацездатності: первинна або продовження;
  • назва та адреса установи (лікарні чи поліклініки);
  • дата видачі довідки;
  • ПІБ хворого;
  • вік хворого;
  • місце роботи хворого;
  • діагноз і причина захворювання;
  • в разі лікування в стаціонарі, дата госпіталізації та дата виписки;
  • в разі направлення на МСЕК - дата направлення, дата огляду і дата висновку;
  • період хвороби;
  • дата відкриття і дата закриття лікарняного;
  • дата виходу на роботу;
  • ПІБ, печатка і підпис лікаря.

Довідка повинна бути завірена печаткою закладу охорони здоров'я та підписом головного лікаря.

Попри те, що до довідки пред'являється багато вимог щодо заповнення, вона не замінює ЛН, а лише підтверджує, що працівник був відсутній на роботі з поважних причин.

Якщо працівник приніс довідку замість лікарняного і бажає отримати компенсацію за рахунок роботодавця або ФСС, нарахувати та виплатити лікарняні по ній не можна, це можна зробити тільки після того, як довідка буде замінена на ЛН встановленого зразка.

Як показати в табелі робочого часу відсутність співробітника у зв'язку з хворобою?

Якщо співробітник хворіє і не з'являється на роботі, в табелі робочого часу період відсутності проставляється "НЗ" (код 28) - "Неявка з нез'ясованих причин". На цій підставі ви маєте право не нараховувати зарплату за дні відсутності працівника.

Після того як співробітник принесе довідку замість ЛН, потрібно створити коригувальний табель і виправить дні з відміткою "НЗ" на "НН" (код 27) «Неоплачувана тимчасова непрацездатність у випадках, передбачених законодавством, підтверджена довідками лікувальних закладів».

Після того як співробітник обміняє довідку на ЛН, потрібно створити коригувальний табель і виправить дні з відміткою "НН" на "ТН (код 26)" Оплачувана тимчасова непрацездатність ".

Як обміняти довідку на ЛН?

Порядок обміну довідки на ЛН досить простий:

  • Працівник повинен звернутися в установу охорони здоров'я, котра видала довідку. Надати оригінал довідки та паспорт.
  • Співробітник лікарні на підставі довідки заповнює ЛН і в правому верхньому куті вказує "Замість довідки № ... від .... ". У графі "Видано" - дата обміну. У графі "Звільнений від роботи" - період тимчасової непрацездатності.
  • ЛН підписує уповноважена особа, назначена правилами лікарні.
  • Інші графи ЛН заповнюються як зазвичай.

Після заміни довідки на ЛН, довідка залишається в закладі охорони здоров'я, а працівник отримує ЛН.

Далі ЛН потрібно надати роботодавцю для нарахування лікарняних та оформлення заявки в ФСС.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором