Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Яким алкоголем можна торгувати на єдиному податку?

25.11.2021

Підприємці та юридичні особи на єдиному податку можуть торгувати алкогольними напоями, але з деякими обмеженнями. Залежно від групи єдиного податку список буде відрізнятися, тому якщо ви вирішили почати торгувати алкоголем, вивчіть обмеження.

Заборона торгівлі алкоголем

Суб'єктам господарювання на єдиному податку першої, другої та третьої груп заборонено:

  • виготовляти підакцизні товари;
  • імпортувати підакцизні товари;
  • експортувати підакцизні товари;
  • торгувати підакцизними товарами.

Як виняток, можна торгувати в роздріб пально-мастильними матеріалами в тарі до 20 літрів і продавати фізичним особам пиво, сидр, пері та столові вина.

Дозволено торгувати підакцизними товарами, у тому числі алкоголем лише юридичним особам на єдиному податку четвертої групи (платникам сільськогосподарського податку). Вони можуть здійснювати гуртову та роздрібну торгівлю, однак загальний дохід від такої торгівлі не може перевищувати 25% за рік, тобто 75% доходу має бути від виробництва та продажу с/г продукції. А ось ФОП на четвертій групі торгувати алкоголем не можна.

Юридичні особи на єдиному податку можуть торгувати алкоголем?

Якщо юридична особа на єдиному податку третьої групи, то торгувати алкоголем не можна ні гуртом, ні вроздріб.

За порушення заборони юридична особа має перейти на загальну систему оподаткування з першого числа наступного кварталу. А із проданого забороненого товару потрібно сплатити єдиний податок за подвійною ставкою (6 або 10%).

Яким алкоголем можуть торгувати ФОП на єдиному податку?

ФОП на єдиному податку можуть торгувати вроздріб пивом, сидром, пері без додавання спирту та столовими винами. Рештою алкогольної продукції торгувати заборонено.

Варто звернути увагу, що ФОП на єдиному податку першої групи не можуть торгувати алкогольними напоями, навіть дозволеними. Причина в тому, що перша група єдиного податку передбачає роздрібну торгівлю на ринку з прилавка, а для торгівлі алкогольними напоями підприємцю потрібне торгове приміщення.

Торгове приміщення повинне знаходиться у будівлі та для торгівлі алкогольними напоями, крім пива, площа приміщення має бути понад 20 кв.м. У приміщенні має бути РРО. Податківці у своїх роз'ясненнях уточнили, що до торгових приміщень не належать намети, павільйони та контейнери.

Якщо ФОП першої групи вирішить торгувати алкогольними напоями, йому потрібно зняти приміщення (магазин), але це своєю чергою тягне за собою зміну групи єдиного податку. Плюс до цього потрібно застосовувати РРО, а ФОП першої групи звільнено від застосування РРО.

ФОП на єдиному податку другої та третьої груп можуть торгувати столовими винами (не плутайте із кріпленими винами) без отримання алкогольної ліцензії. Або ж отримати ліцензію та торгувати пивом, пері без вмісту спирту та сидром.

Якщо ФОП вирішив торгувати пивом, тоді потрібно отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем. Площа приміщення не має значення. А от якщо торгувати пері чи сидром, тоді площа приміщення має бути більшою за 20 кв.м.

Чи потрібний РРО при торгівлі алкогольними напоями?

Звільнені від застосування РРО ті підприємці, які торгують виключно столовими винами. Якщо ФОП торгує пивом, сидром чи пері, він зобов'язаний застосовувати РРО, незалежно від обсягу доходу, оскільки для отримання алкогольної ліцензії, необхідний РРО чи ПРРО.

Зверніть увагу! З 1 січня 2022 року всі підприємці зобов'язані застосовувати РРО, навіть ті, хто торгує столовими винами або чий дохід менше ніж 220 мінімальних зарплат.

Також важливим моментом під час продажу алкогольних напоїв є продаж через РРО, зазначений в алкогольній ліцензії. Якщо ФОП проводитиме оплати через інший РРО, йому загрожує штраф у розмірі 200% вартості партії реалізованого товару.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором