Callback
  • Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чи можна скоротити жінку в декреті

29.06.2020

Ситуація, коли на підприємстві скорочують чисельність або штат співробітників, зустрічається досить часто. Однак, що робити з жінками, які на цей час знаходяться в декреті або у відпустці по догляду за дитиною до трьох або шести років? Розбираймося.

Всі роботодавці знають, що звільняти жінок в декреті або які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до трьох років у нас в країні заборонено. Це право закріплено за жінками Законом про відпустки і ст. 184 КЗпП. Звільняти дану категорію співробітниць з ініціативи роботодавця можна тільки в разі повної ліквідації підприємства і з обов'язковим працевлаштуванням таких жінок.

Якщо ж виникла необхідність в ліквідації відділу, а в ньому числиться жінка, яка зараз в декреті або відпустці по догляду за дитиною, то її не можна скоротити навіть з подальшим працевлаштуванням.

Чи можна звільнити жінку в декретній відпустці | Торгсофт

Чи можна звільнити жінку в декретній відпустці?

Існує два виходи з ситуації, коли потрібно ліквідувати відділ, але не можна звільняти жінку в декреті.

Варіант 1. Запропонувати співробітниці переведення на іншу вакантну посаду, яка відповідає її знанням і досвіду.

Для такого переведення, потрібно отримати усну або письмову згоду співробітниці. Законодавством не встановлено, за скільки днів наперед потрібно повідомити співробітниці про переведення. Тобто, ви самі вирішуєте, коли їй запропонувати іншу вакансію і як тільки ви домовитеся з жінкою, відразу складайте наказ про переведення на нову посаду.

Якщо жінка не бажає змінювати посаду, тоді існує інший варіант.

Варіант 2. Не вважається переведенням (отже і згода не потрібна) переміщення працівника в межах однієї організації на інше робоче місце, в інший підрозділ або відділ в тій же місцевості, а також переведення в межах однієї спеціальності, кваліфікації або посади, передбачені трудовим договором.

Це означає, що якщо в організації є вакантна посада, але в іншому відділі, яка аналогічна тій, що жінка займала раніше, її можна перевести без отримання згоди й без попередження заздалегідь.

Якщо на цей час такої посади немає, то її можна ввести, додавши до штатного розпису, а потім перевести співробітницю на цю посаду

Якщо ж в майбутньому, така посада буде не потрібна, то її можна прибрати, шляхом скорочення чисельності та штату співробітників. Звільнити ж таку співробітницю можна буде після виходу її з декрету або відпустки по догляду за дитиною. Також, потрібно буде виплатити вихідну допомогу в розмірі середньої зарплати.

Попереджати про скорочення потрібно буде за два місяці, однак вони можуть збігатися з останніми двома місяцями відпустки по догляду за дитиною.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором