Callback
 • Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Ювелірний магазин

Програма для ювелірного магазину Торгсофт

Для ювелірних магазинів, де часто необхідно приводити вагу виробу до певної еталонної міри, в програмі Торгсофт розроблена спеціальна додаткова опція "Облік мір і ваг".

Ця функція розширює можливості програми для роботи з різними одиницями виміру. Дозволяє створювати систему вимірювань з коефіцієнтами перерахунку до еталонної одиниці виміру.

Крім того, спеціально для магазинів, які торгують виробами з дорогоцінних металів, до програми Торгсофт підключені ювелірні ваги Axis серії A.R.

Як виглядає облік магазину ювелірних виробів в програмі Торгсофт

Прибуткуємо товар як зазвичай. Вносимо товар, який продається в залежності від міри ваги. В оновленій версії програми створено новий розділ Міра (Мал.1).

Указываем меру в приходе

Мал. 1

При виборі якого розгортається список одиниць вимірювання. Одиниці виміру вносяться окремо в меню Товарознавство - Одиниця виміру. Натисканням на кнопку Додати - Додати підлеглий, відкриється вікно Одиниця виміру (у нашому випадку, ми додаємо підлеглий. Еталонна одиниця виміру (додати поточний) вже створена - кілограм, кг) в якій потрібно ввести Назву міри, в нашому випадку - "грам" і позначення "г" (Мал. 2).

Единица измерения

Мал. 2

Еталонна одиниця виміру не є обов'язковою, можна створити Еталонну одиницю виміру і вимірювати все, наприклад в грамах, а можна створити Еталонну одиницю виміру та одиницю виміру, що відноситься до цієї еталонної одиниці виміру, наприклад Кілограм (кг) і грам (г) відповідно. При створенні Одиниці виміру є можливість ввести Коефіцієнт перерахунку до еталонної одиниці виміру. (У нашому випадку еталонним є Кілограм, а Одиниця виміру - Грам, відповідно Коефіцієнт одиниці виміру буде = 0,001). Виходячи з останнього, в стані складу ми можемо відобразити ці колонки, натиснувши на кнопку Налаштування і додати необхідні поля, наприклад Міра, Еталонна одиниця виміру та ін., в яких можемо легко зробити підрахунок, яка загальна вага товару у нас на складі виходячи з кількості.

Выбор единицы измерения

Мал. 3

При виборі цього пункту, можна буде в описі товару вказувати його вагу або інші параметри міри. Якщо ж поставити галочку «Введення ціни за од. міри», то при оприбуткуванні товару буде заблокована можливість вносити ціну закупівлі і продажу (Мал. 3). З'явиться кнопка «Ціна міри», при натисканні на яку відкриється вікно «Введення міри та вартості».

Ввод стоимости меры

Мал. 4

Оскільки опція розроблялася для ювелірного магазину, то, поклавши виріб на ваги, вага автоматично надсилається в програму (попередньо потрібно поставити галочки в пункті головного меню Налаштування - Параметри - Вага - Використовувати ваги для визначення маси товару в приході). Також у Вас є можливість ввести вагу вручну (Мал. 4). Форма Введення міри та вартості має дуже зручну функцію автоматичного перерахунку. Наприклад, при зміні Міри - буде змінюватися Закупівельна ціна виробу. Після введення Закупівельної ціни за одиницю міри - буде автоматично змінюватися Роздрібна ціна за одиницю ваги, Закупівельна ціна виробу і Роздрібна ціна виробу. При зміні Роздрібної ціни за одиницю ваги буде автоматично перераховуватися Націнка, % та Роздрібна ціна виробу.

Закупівельна ціна на виріб, не залежно від його складових, визначається заводом-виробником.

Ввод меры и стоимости

Мал. 5

Відпускну ціну можна редагувати (Мал. 5). Після запису, ціни вносяться в потрібні поля і не доступні для редагування. Для того, щоб їх змінити, потрібно знову скористатися кнопкою «Ціна міри» (Мал. 6).

Описание товара

Мал. 6

Також, щоб налаштувати відображення міри в назві товару, потрібно зайти в пункт головного меню Налаштування - Параметри - Правило формування назви товару - Налаштувати - поставити галочку напроти пункту Міра. У нижній частині вікна, в кінці рядка ви побачите додане значення Міри (Мал. 7).

Правила формирования названия товара

Мал. 7

Інформація, яка пов'язана з додатковою функцією Облік мір і ваг для ювелірних виробів, міститься в:

 • Стан складу - Міра, Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри та Ціна за одиницю міри;
 • Внутрішній передачі - Одиниця виміру, Міра, Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Повернення товару постачальнику - Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Реалізації - Одиниця виміру, Міра, Сума міри, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Приході - Одиниця виміру, Міра, Еталонна одиниця виміру міри;
 • Списання - Одиниця виміру;
 • Аналізі реалізацій за видами товару - Міра поставки, Міра реалізації, Міра повернення, Міра залишку та Еталонна одиниця виміру.

Також є можливість подивитися результат (сума міри), в якому відображається залишок в еталонної одиниці виміру міри (загальна вага виробів на складі).