• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Фінансовий облік

Чому успішні підприємці ведуть фінансовий облік у програмі Торгсофт?

Будь-який бізнес, чи то торгівля одягом або інструментом, випікання пиріжків, прибирання приміщень, чи то виробництво товарів — це завжди необхідність рахувати:

  • Скільки грошей потрібно на закупівлю товару чи матеріалів?
  • Скільки доведеться віддати за комунальні послуги та оренду?
  • Скільки заплатити працівникам?
  • Скільки доведеться сплатити податків?

Чим точнішими та скрупульознішими будуть ці підрахунки, тим більша ймовірність успішності бізнесу.
 
Але для більшості облік – це все ж таки не бізнес, а лише інструмент, який допомагає його вести. Прибуток дають не підрахунки, а продані товари.
 
Підприємцю потрібен такий облік, що, з одного боку, був би максимально точним, а з іншого – забирав мінімум часу, даючи можливість займатися основною діяльністю.
 
Це завдання вирішують комп'ютерні програми автоматизації обліку. При правильному налаштуванні та використанні, вони спрощують контроль за бізнесом та підвищують його ефективність.

Навіщо потрібна програма обліку, якщо є Excel або зошит із калькулятором?

Досі чимало підприємців, особливо у сфері мікро- та малого бізнесу, вважають за краще вести облік як звикли.
 
Основні причини – це просто та безплатно.
Справді, що може бути простіше, ніж завести зошит у клітинку та записувати туди, скільки, почім та який товар куплено? Завести ще одну — для обліку продажів. Третю – для переобліків. Якщо є наймані співробітники – видати кожному по зошиту, і наприкінці місяця звіряти та зіставляти цифри.
Щоправда, якщо зошит загубиться, доведеться тільки гадати, чи випадково це сталося, чи хтось захотів приховати нестачу? Реально з'ясувати це буде неможливо.
 
Якщо серйозно, то про реальну та актуальну картину бізнесу за допомогою обліку у зошиті говорити не доводиться.
 
Кращі справи з комп'ютерними таблицями. Найпоширеніша програма – Excel (Ексель).

Переваги електронних таблиць

 Доступність. Google Таблиці доступні будь-кому безплатно.
 Гнучкість. Користувач може самостійно розробити свою таблицю обліку з потрібними параметрами та колонками.
 Елементи автоматизації. Прописування формул дозволить деякі підсумки одержувати автоматично.
 
Але для повноцінного оперативного фінансового контролю у торгівлі цього недостатньо. І ось чому.

Недоліки електронних таблиць

 Необхідно вручну вводити дані. Ексель внесе до таблиці зміни та обчислить результати тільки після того, як користувач введе вручну нові дані. При цьому важливо нічого не проґавити та не переплутати.
 Неможливо побачити показники у реальному часі. Якщо товар продано і за нього отримані гроші – це зовсім не означає, що Ексель одразу приплюсує до суми денного виторгу відповідні цифри. Це станеться лише після того, як підприємець вручну внесе зміни до таблиці. А отже, про оперативність можна забути.
 Не можна працювати з торговим обладнанням: не вдасться об'єднати в єдину систему касовий апарат, сканер штрих-кодів та ваги.
 Можливі збої. У міру додавання інформації, файл розростається і починає «гальмувати» — шукати потрібну інформацію доводиться довше, проявляти не аби яку винахідливість у створенні фільтрів. Є ризик ненароком щось видалити.

Програма фінансового обліку

Найкраще рішення для фінансового обліку – програма Торгсофт

Програма автоматизації торгівлі позбавлена перерахованих обмежень та незручностей. Торгсофт об'єднує інформацію, що воєдино поступає з різних джерел — від співробітників, віддалених менеджерів, торговельного обладнання.

Програма обліку одразу інтерпретує дані, завдяки чому власник бізнесу в режимі реального часу отримує актуальну інформацію про кількість товару на складі, продажах, обсяг виторгу тощо.

 Власник бізнесу завжди знає:

скільки та на яку суму товару складі,
скільки грошей та на яких рахунках,
куди витрачені гроші,
чи заробив магазин щось цього місяця,
кому винен підприємець і хто винен йому,
скільки коштує бізнес чи кожна окрема торгова точка,
які майбутні витрати та чи вистачить на них грошей у касі,
які витрати на бізнес були минулого місяця і яка динаміка.

 
Тому вести облік у зошиті чи в Екселі — це пережиток минулого, враховуючи доступність програм обліку.

Як працюють програми автоматизації фінансового обліку?

Торгсофт – це про гроші. Торговий бізнес починається із закупівлі товару, а отже – із вкладень та собівартості.
 
При надходженні товару в магазин, заводиться картка, яка містить інформацію про найменування товару, артикул, кількість, ціни закупівельну, роздрібну, гуртову та еквівалентну у валюті. Також до картки товару прив'язується фото та штрих-код.
 
Під час сканування штрих-коду інформація про товар зображається на екрані монітора. Якщо це відбувається у торговому залі або на касі, касиру залишається лише підтвердити операцію продажу та отримати оплату. Сума оплати додається програмою до загального виторгу, а проданий товар списується.
 
Після оприбуткування товару і перших продажів починається колообіг фінансового обліку:

розрахунок із постачальниками за товар,
повернення, списання браку, недостачі та пересортиці після переобліку товару,
контроль боргів — видача товару без оплати та повернення грошей за товар від постійних клієнтів,
коригування вартості товару за допомогою швидкої переоцінки,
розрахунки зі співробітниками,
облік та амортизація обладнання, що знаходиться на балансі торгової мережі,
облік внутрішніх витрат на забезпечення роботи бізнесу: купівля нових меблів, стелажів, автоматизації магазину, оплати електроенергії та оренди,
витрати на маркетинг та ефективність масових розсилок,
контроль валових доходів,
оплата податків,
продаж фіскального товару та звітність за оборот.

Все це Торгсофт врахує, і на підставі цієї інформації ви отримаєте об'єктивну картину прибутковості та реальну вартість бізнесу.

Які бувають системи фінансового обліку?

По локалізації послуги автоматизації обліку можна умовно поділити на два типи:

  • «Десктопні» — ці програми встановлюються на комп'ютер або сервер, що знаходиться під повним контролем власника бізнесу. Для роботи програми в межах одного магазину не обов’язково має бути інтернет. Оплата часто одноразова — підприємець просто купує ліцензію.
  • «Хмарні». У цьому випадку програма, а також усі дані зберігаються та обробляються на віддаленому інтернет-сервері. Хмарний сервіс завжди передбачає абонентську плату. Підприємець може користуватися програмою, поки за неї платить. Для роботи потрібен стабільний постійний інтернет: немає інтернету — немає обліку.

У магазинах та підприємствах сфери послуг найпоширеніші «десктопні» — стаціонарні програми обліку. Програма Торгсофт – серед безумовних лідерів за популярністю програм автоматизації фінансового обліку.

11 причин вести фінансовий облік у Торгсофт

Усі функції управлінського обліку в одній програмі

Встановивши програму, підприємцю стають доступні всі необхідні функції фінансового обліку.

В Торгсофт це пункти меню:

 
Торгсофт у процесі роботи збирає та дозволяє проаналізувати всі фінансові потоки та врахувати будь-який рух грошей.

Оплата один раз

Купуючи програму фінансового обліку Торгсофт, підприємці позбавляються необхідності щомісячних абонентських платежів.
Клієнти Торгсофт завжди можуть оновити програму до найактуальнішої версії. Усі оновлення безплатні.

Універсальність та масштабованість

Торгсофт буде однаково ефективний у фінансовому, управлінському та складському обліку. Крім обліку товарів та грошей, програма допоможе керувати персоналом та проводити маркетингові акції.
 
Що ж до видів підприємницької діяльності, котрим підходить програма обліку, їх налічується більш ніж 120. Важко назвати вид бізнесу, де Торгсофт не можна було б використати.

З розвитком бізнесу вам не доведеться щоразу купувати програму «за розміром». Закладений функціонал дозволить успішно керувати як кіоском, так і торговельною мережею.

Конфіденційність та різні рівні доступу

У програмі можна надавати різним співробітникам різні права доступу. Таким чином, важлива інформація буде захищена. Власник бізнесу може легко відстежити дії працівників та виявити можливі помилки чи зловживання.

Аналітика та звіти

На базі наявних показників Торгсофт сформує понад 50 графіків та звітів про стан бізнесу. На їх основі підприємцю нескладно відстежувати доходи та витрати у розрізі видів товару, виробників, клієнтів, співробітників, та приймати рішення про зміну умов роботи чи цінової політики.

2 в 1: програма обліку та торгове обладнання – в одного постачальника

Разом із програмою обліку фахівці Торгсофт допоможуть підібрати та придбати оптимальний комплект обладнання для автоматизації торгівлі. Сканери штрих-кодів, принтери чеків та етикеток, термінали збору даних, ваги, детектори валют та витратні матеріали. Торгове обладнання разом із системою фінансового обліку забезпечать ефективний контроль руху товарів та грошей на всіх етапах бізнесу.

Технічна підтримка

Служба техпідтримки Торгсофт – експерти з питань автоматизації торгівлі, впровадження фінансового та складського обліку. Сім днів на тиждень ми вирішуємо десятки нетривіальних завдань, допомагаємо впровадити систему обліку та налагодити бізнес-процеси, зіставити інформацію та розібратися у звітах, підключаємо торгове обладнання та робимо процес автоматизації легким та простим.
 
Щоб отримати техпідтримку, потрібно зателефонувати або написати в телеграм @torgsoft_help.

Контроль онлайн

Для повної та оперативної інформації про стан бізнесу, підприємцю необов'язково перебувати в офісі чи магазині. Торгсофт передбачає можливість онлайн-контролю за допомогою мобільного додатку для Android та iOS.

Управління маркетингом

Клієнт – головний об'єкт уваги торгового бізнесу. Програма допоможе вести облік клієнтів: підтримувати актуальну клієнтську базу, вводити бонусні, дисконтні та накопичувальні карти, застосовувати акції та знижки, робити масові розсилки та аналізувати їх успішність, проводити опитування та анкетування, відстежувати суми та регулярність покупок клієнтів.

Безплатна демоверсія

Перевірте наскільки підходить Торгсофт для фінансового обліку у вашому бізнесі без початкових витрат та підписок. Для цього потрібно завантажити програму фінансового обліку з сайту torgsoft.ua та встановити демоверсію Торгсофт на комп'ютер із Windows. Протягом 30 днів у вашому розпорядженні повний функціонал програми.

Простота в установці, налаштуванні та використанні

Облік легко — відмінна риса програми Торгсофт. Розробники подбали про те, щоб усі етапи роботи були прості та інтуїтивно зрозумілі.
 
Встановлення програми займе 10 хвилин, використання та повноцінний облік можна вести вже в перший день роботи з програмою. Одна година навчання – і продавці зможуть оприбуткувати та продавати товар.
Відеоуроки, які додаються до програми, допоможуть її успішно освоїти.
 
З Торгсофт ви зможете вести фінансовий облік правильно та зрозуміло.
 
Існує безпомилкова ознака того, що та чи інша річ ідеально підходить – це коли ми користуємося нею, не помічаючи. Автоматично. Це може бути все, що завгодно: зручні окуляри, улюблені туфлі, молоток у руках як влитий або мобільний додаток, який відкриваєш, не замислюючись. Саме такі речі ми цінуємо найбільше, тому що вони стають частиною нас.
 
Можна з упевненістю стверджувати, що програма автоматизації фінансового та товарного обліку від компанії Торгсофт стане для користувача настільки ж незамінною, як і звичною. Це підтверджує досвід тисяч підприємців, які використовують Торгсофт для успішного ведення бізнесу.