• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Програма Арт-Звіт

Експорт податкових накладних з Торгсофт у M.E.Doc та Арт-Звіт

Що таке Податкова накладна?

Податкова накладна - податковий документ, який підтверджує виникнення податкових зобов'язань у продавця (п. 201.6 ПК) і, при дотриманні певних умов, є підставою для відображення податкового кредиту покупцем, який зареєстрований платником ПДВ.

Податкова накладна виписується на дату виникнення податкових зобов'язань, яка визначається відповідно до статті 187 Податкового кодексу (правило «першої події»). Отже, податкова накладна виписується на:

 • дату зарахування коштів від покупця на банківський рахунок або в касу;
 • дату відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

Покупець товарів або послуг може вибирати спосіб складання податкової накладної: в паперовому вигляді або в електронній формі.

До електронної форми ПН висуваються наступні вимоги:

 • реєстрація електронного цифрового підпису уповноваженої особи;
 • реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При формуванні накладної в електронній формі, подавати її в паперовому вигляді не потрібно.

У програмі Торгсофт передбачено вивантаження даних для податкової накладної в ПО M.E.Doc та Арт-Звіт

Вивантаження податкової накладної з ТОРГСОФТ в M.E.Doc і Арт-Звіт

Для того, щоб у Торгсофт зробити експорт податкових накладних, наприклад в програму M.E.Doc або Арт-Звіт, потрібно зайти в пункт меню Документ - Облік податкових накладних - вкладка Податкова накладна і зі списку обрати одну або кілька накладних:

Для експорту в M.E.Doc необхідно в поле "Експортувати в M.E.Doc" вказати, від якої особи буде здійснено експорт: фізичної, юридичної або за замовчуванням (по виду відповідальності підприємства; при виборі цієї ознаки податкові накладні, при експорті в xml-файли для M.E.Doc, вивантажуватимуться або від юридичної або від фізичної особи, в залежності від виду відповідальності підприємства, зазначеного при створенні податкової накладної). Потім в панелі інструментів натиснути на кнопку Зберегти в форматі xml для програми M.E.Doc, після чого файл буде збережений у форматі xml.

Для експорту в програму Арт-Звіт, необхідно включити "галочку" Експорт податкових накладних в стандарті України на формі "Облік податкових накладних".

Після активації даної опції будуть відображатися додаткові обов'язкові параметри при створенні та зміні податкової накладної.

Розширені параметри необхідні для експорту тільки податкових накладних в державному форматі. При вивантаженні в M.E.Doc дані параметри не використовуються.

Для програми Арт-Звіт xml-файли завжди будуть експортуватися в залежності від виду відповідальності підприємства, зазначеного при створенні податкової накладної.

Початкове налаштування для експорту податкових накладних в державному форматі: необхідно щоб в налаштуваннях підприємства (Налаштування - Підприємство) були заповнені поля "ЄДРПОУ платника" та "Податкова інспекція". Правильність експорту документів не гарантується для документів, створених до активації налаштування Експорт податкових накладних в державному стандарті. Якщо ж є необхідність вивантажити такі документи, то їх необхідно видалити та створити заново.

Після налаштування всіх необхідних параметрів, можна зберегти файл у формат xml, натиснувши на кнопку Зберегти в форматі xml в стандарті для України.

При необхідності можна змінити дані накладної, використовую кнопку Змінити.

Остання кнопка, яку ми розглядаємо в цій вкладці - це Друк податкової накладної. Після натискання на цю кнопку буде відкрито вікно для попереднього перегляду друку, друку або зміни форми друку податкової накладної.

Зверніть увагу! У податкову накладну для України згідно з наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. №276 додано три поля:

 • Ознака імпортованого товару;
 • Послуги згідно з ГКТУ;
 • Код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника.

Якщо в базі є товари, яким потрібно встановити значення для цих параметрів, необхідно додати до відповідних видів товару ці характеристики. Для цього заходимо в пункт меню Товарознавство - Вид товару. Обираємо необхідний товар і тиснемо кнопку Змінити, після чого у вікні Вид товару, переходимо на Динамічні характеристики товару

В даному вікні необхідно натиснути на кнопку Додати параметри за шаблоном та обрати Параметри податкової накладної України. Можна додати для виду товару усі три параметри одразу, або кожен параметр окремо (при необхідності).

Після вибору необхідних параметрів податкової накладної, вони будуть додані до виду товару. Редагувати параметри можна як звичайні динамічні параметри товару.

Зберігаємо зміни, натиснувши кнопку Записати.

Після цього, заходимо в картку товару, щоб встановити значення для цих параметрів:

Якщо товар має Ознаку імпортованого товару, ставимо галочку біля відповідного параметра. Значення для параметрів Послуги згідно з ГКТУ і Код виду діяльності с.-г товаровиробника вводяться вручну. Надалі, після натискання на кнопку Довідник біля відповідного поля, можна буде вибрати значення, які були введені раніше.

 

У вкладці Зведені податкові накладні відображаються зведені податкові накладні та коригування до податкових накладних, створені на формі Аналіз продажів фіскального товару які, після натискання на кнопку, можна зберегти у форматі xml.