• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Укрпошта

Логістика та доставка - найважливіший інструмент для інтернет-бізнесу. Укрпошта намагається не поступатися та пропонує своїм клієнтам доступні ціни за доставку. Час доставки Укрпоштою - до 2 днів в межах обласного центру, області та між обласними центрами й від 3 днів у межах України. Наші клієнти з переваг виділяють підтримку доставки великими інтернет-магазинами та маркетплейсами, приємні "фішки" у вигляді акцій "Щасливі години" та кур'єрську доставку (безконтактного доставлення, на жаль, поки що немає).

Яку службу доставлення обрати: Укрпошта або Нова пошта - вирішувати вам.
Але програма обліку для інтернет-магазину Торгсофт синхронізована з обома службами доставлення.

У цій статті ми розповімо, що вміє синхронізація Торгсофт + Укрпошта та як його налаштувати

Cинхронизация с Укрпочтой | Торгсофт

Додаткова опція "Синхронізація з Укрпоштою" дозволяє:

  1. Формувати товарно-транспортну накладну (ТТН)
  2. Друкувати ярлики для відправлень
  3. Відстежувати стан накладної

При створенні видаткової накладної формується ТТН, статус якої можна відстежити прямо в Торгсофт.

Налаштування синхронізації Торгсофт з Укрпоштою

Насамперед для роботи з функцією необхідно зв'язатися з менеджером Укрпошти (телефонні номери можна знайти на сайті Укрпошти) та отримати набір ключів для роботи з API: BEARER, StatusTracking, COUNTERPARTY TOKEN та ідентифікатор клієнта COUNTERPARTY UUID.

Створення контрагента та відправника Укрпошти

Для цього в пункті меню "Налаштування" - "Параметри" знаходимо "Синхронізація з Укрпоштою" та у відповідному розділі створюємо нового контрагента Укрпошти.

Далі необхідно створити відправника Укрпошти. В однойменній таблиці натискаємо "Додати".

У вікні обираємо тип відправника (фізична особа, юридична особа або фізична особа - підприємець), заповнюємо реквізити відповідно до обраного типу відправника, також обираємо або створюємо адресу відправника.У поле "Стаття фінансового аналізу доставки" обираємо необхідну статтю та вибираємо контрагента поштових витрат у відповідному полі.

Створення одержувача Укрпошти

Дані одержувача Укрпошти формуються безпосередньо в картці клієнта. Для цього нам необхідно відкрити "Маркетинг" - "Клієнти", обрати необхідного клієнта або створити нового. У картці клієнта у вкладці "Параметри доставки" змінити контрагента доставки. У вікні, включаємо параметр "Додати одержувача Укрпошти".

Формування відправлення Укрпошти

Якщо ми хочемо зробити відправлення Укрпоштою, то при створенні видаткової накладної у формі "Торгівля з випискою рахунку" у вкладці "Параметри доставлення" необхідно натиснути на кнопку "Укрпошта - Створити нову ТТН".

У формі обираємо тип доставки товару, тип накладної. У полі "Відправник" підтягується відправник Укрпошти, якого ми створювали в параметрах програми. У разі якщо видаткова накладна створена на клієнта, який вже пов'язаний з одержувачем Укрпошти, то поле "Одержувач" буде заповнено автоматично. У разі, якщо покупець не пов'язаний в програмі з Укрпоштою, то при натисканні на "Додати" буде відкрито вікно для створення контрагента доставки товарів.

Як додати іншого одержувача?

Для цього необхідно натиснути кнопку "Створити нового контрагента", після чого відкриється аналогічне вікно, в якому необхідно буде ввести інші ПІБ, номер телефону та заповнити дані по Укрпошті. Таким чином, буде додано іншого отримувача Укрпошти для клієнта, на якого оформлено рахунок.


Послуга Smart Box

Можна вказати, що посилка входить у Smart Box. Smart Box - послуга Укрпошти, за допомогою якої відправник може заздалегідь купити певну кількість коробок пакування та надалі не платити за вагу відправлення. Для додавання Smart Box тиснемо кнопку "Додати" та у вікні, заповнити поле "Штрихкод", після чого дані про коробку підтягнуться автоматично.
Далі просто обрати "Smart Box" зі списку або довідника та активувати налаштування "Посилка входить у Smart Box".В поле "Друк ярлика" обираємо розмір та відзначаємо галочкою "Друкувати" (за замовчуванням увімкнено). У разі, якщо посилка додана в групу, стане доступне налаштування "Друкувати форму 103а для групи" (за замовчуванням активне).

Облік витрат за накладною, якщо за доставлення платить відправник

Для цього ввімкніть налаштування "Створити витрату за накладною", після чого нижче вказати "Форму оплати" (безготівкова/готівкова) та обрати, відповідно, розрахунковий рахунок або касу.

Після формування відправлення у нас формується номер декларації.

У цій же формі у нас є можливість відстежити ТТН за номером декларації. Для цього необхідно натиснути на кнопку з позначкою Укрпошти.

Простіший спосіб відстежити ТТН в Торгсофт

Для цього в формі "Торгівля з випискою рахунку" у вкладці "Видаткова накладна", є кнопка "Укрпошта".

При натисканні на кнопку "Відстеження ТТН Укрпошти" буде відкрито наступне вікно:


На даній формі зображається список подій, пов'язаних з цим відправленням, а також основні параметри товарно-транспортної накладної: Передбачувана дата доставлення, Вартість доставлення, Вартість доставлення післяплати, Статус доставлення, інформація про відправника та одержувача тощо. При зміні статусу відправлення, в залежності від подій, статус самої накладної може змінюватися з "Не відправлено" на "Відправлено", а потім "Доставлено". При необхідності можна роздрукувати ярлик.

Як відстежити ТТН, яка сформована на стороні Укрпошти

Для цього необхідно при створенні видаткової накладної вручну заповнити поле "Номер декларації Укрпошти" для відстеження статусу відправлення, створеного не у Торгсофт.

Але якщо за накладною не було руху, то форма відстеження може бути порожньою. Як тільки буде рух по товару, на формі покажуть інформацію за накладною.

Автоматичне оновлення статусів ТТН Укрпошти

За допомогою завдань за розкладом в Торгсофт можна налаштувати масове оновлення статусів ТТН Укрпошти, все що для цього потрібно, так це зайти в "Налаштування" - "Завдання за розкладом", відкрити вкладку "Масове оновлення статусів ТТН поштових сервісів" та додати нове завдання.


Таким чином, за допомогою додаткової опції "Синхронізація з Укрпоштою" ви зможете формувати товарно-транспортні накладні Укрпошти, роздрукувати ярлики для відправлення, а також відстежувати стан накладних прямо у Торгсофт.