• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Обов'язкові реквізити фіскального чека

02.04.2020

З 1 серпня 2020 роки (раніше планувалися зміни з 19 квітня 2020 року, але у зв'язку з карантином терміни перенесли) фіскальний чек трохи зміниться, у ньому з'являться нові реквізити. Торгсофт вже готовий до змін. А ви?

У цій статті ми розглянемо, які реквізити є обов'язковими у фіскальному чеку та розповімо, що з'явиться нового.

 

Фіскальний касовий чек на товари та послуги, з 19 квітня 2020 року повинен містити такі обов'язкові реквізити:

 

№ рядка

Реквізит

Рядок 1

Найменування суб’єкта господарювання

Рядок 2

Назва господарської одиниці - найменування, яке зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею і відповідає довіднику «Типи об’єктів оподаткування» та повідомлене ДПС формою 20-ОПП

Рядок 3

Адреса господарської одиниці - адреса, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею (назва населеного пункту, назва вулиці, номер будинку/офісу/квартири) та повідомлена ДПС формою 20-ОПП

Рядок 4 

Для суб'єктів господарювання (далі - СГ), що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Кодексом; перед номером друкуються великі літери «ПН»

Рядок 5

Для СГ, що не є платниками ПДВ, – податковий номер  (за наявності) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб – підприємців), які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), перед яким друкуються великі літери «ІД»

Рядок 6 

Якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість одиниці виміру придбаного товару (отриманої послуги) 

Рядок 7

(нові реквізити)

Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів)

Рядок 8

(нові реквізити)

Цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі не передбачення – за бажанням платника)

Рядок 9 

(нові реквізити)

Цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)

Рядок 10

Назва товару (послуги), літерне позначення ставки ПДВ

Рядок 11

Ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати

Рядок 12

Ідентифікатор платіжного пристрою

Рядок 13

Суму комісійної винагороди (у разі наявності)

Рядок 14

Вид операції

Рядок 15

Реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ» 

Рядок 16

Напис «ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (найменування платіжної системи, платіжний інструмент якої використовується, код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду) 

Рядок 17

Підпис касира (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед яким друкується відповідно написи "Касир"

Рядок 18

Підпис власника електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед яким друкується відповідно напис "Касир" та «Власник ЕПЗ»

Рядок 19

Позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати

Рядок 20

Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО» 

Рядок 21

Для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ»

Рядок 22 

Для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), - окремим рядком  літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку. У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Кодексом. За потреби дозволяється використовувати скорочення

Рядок 23

(нові реквізити)

Заокруглення

Рядок 24

До сплати

Рядок 25

Фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції 

Рядок 26

(нові реквізити)

 

QR – код, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату і час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер РРО/фіскальний номер ПРРО)

Для касового чека, що створюється програмним РРО (нові реквізити)

Рядок 27

Позначку щодо режиму роботи (офлайн/онлайн), в якому створений касовий чек програмним РРО 

Рядок 28

Контрольне число, сформоване в режимі офлайн

Рядок 29

Заводський номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ЗН»

Рядок 30 

Фіскальний номер РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН» або фіскальний номер програмного реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН ПРРО» 

Рядок 31

Напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та графічне зображення найменування або логотипу виробника

 

!!! Рядки 11-18 заповнюються у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного термінала, з'єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій.

Тобто, якщо фіскальний апарат та банківський термінал - це один пристрій, або вони з'єднані між собою фізично (кабелем), або фіскальний апарат керує банківським терміналом, тоді у фіскальному чеку, повинні друкуватися рядки 11-18. Таке роз'яснення ми отримали від компанії systemgroup, яка виробляє фіскальні апарати. Зверніть увагу, Торгсофт краще не використовувати, коли банківським терміналом безпосередньо управляє реєстратор.

Для РРО, які були зареєстровані до введення змін не поширюються вимоги зображення цифрового значення штрихового коду товару і QR-коду.

 

Якщо ви торгуєте підакцизними товарами (алкоголь, тютюнові вироби, пальне) то вам необхідно буде звернутися до вашого центру сервісного обслуговування, задля попереднього програмування вашого РРО та додавання кодів УКТ ЗЕД на такі товари.

До 31 липня 2020 року включно діє стара форма фіскального чека. Нові реквізити необхідно застосовувати з 1 серпня. Відповідно як і раніше, код УКТ ЗЕД у фіскальному чеку має зазначатися не для всіх акцизних товарів, а тільки для пального.

 

Mahach
19-04-2020 в 00:27:34
Якщо тов не є платником пдв, то все одно потрібно вказувати код укт зед у фіскальному чеку? (Для алкоголю)
Торгсофт
21-04-2020 в 11:06:24
Добрий день. Дякуємо за питання. Код УКТ ЗЕД необхідно вказувати для всіх підакцизних товарів у фіскальному чеку. Жодних виключень для не платників ПДВ чинним законодавством не передбачено.
Елена
27-07-2020 в 13:07:45
Подскажите QR код и штрих код обязательные реквизиты для зарегистрированных аппаратов после 01.08.2020 в фискальной службе? Наши сервисные центры говорят что это для аппаратов с новым ПО, которое будет разработано позже, согласно приведенным Вами законодательным нормам.
Торгсофт
27-07-2020 в 17:09:25
Большинство моделей фискальных регистраторов не способно печатать QR-код на чеке, поэтому нужны аппараты с новым ПО. Обязательность печати штрихового кода законодательством предусмотрена, для добавления новых реквизитов в чек, для пользователей РРО со старой версией ПО, предусмотрен переходной период до 1 августа 2021 года. Это значит, что в течение года сервисные центры выпустят обновления для РРО, которые есть на рынке и тогда можно будет добавить все необходимые реквизиты
Наталья
29-07-2020 в 11:37:20
Подскажите, в р.18 фискального чека должна быть ещё указана Валюта операции. Если работаем на обычных РРО, которые зарегистрированы до 01.08.20, нужно ли добавлять этот реквизит?
Торгсофт
29-07-2020 в 12:01:38
Добрый день. Для тех пользователей, которые уже использовали РРО до 1 августа 2020 года существует переходной период до 1 августа 2021 года. Вам нужно будет обратиться в ваш ЦСО и они добавят новые реквизиты фискального чека. Новые реквизиты фискального чека должны будут указывать все, кто использует РРО.
Наталья
29-07-2020 в 12:53:53
Спасибо большое за разъяснения. Ещё вопрос: если мы будет регистрировать РРО после 01.08.20, со старой версией ПО, чеки также будут без QR-кода и валюты. Будет ли это нарушением? В ЦСО нам дали ответ, что данные нововведения касаются с 1 августа только новых моделей РРО с новой версией ПО, где этот функционал реализован.
Торгсофт
29-07-2020 в 13:30:17
Да, ЦСО ответили Вам верно. Жесткий контроль с 1 августа 2020 года будет только за реквизитом № 7 (код УКТ ВЭД для подакцизных товаров). Для добавления остальных реквизитов предусмотрен переходной период. Мы также общались с несколькими ЦСО, они обещают выпустить обновления для РРО в октябре - ноябре.
Екатерина
11-11-2020 в 14:16:37
Добрый день. Подскажите пожалуйста, была ситуация за нарушение по информированию потребителя (в чеке не указан производитель, а только импортёр) нас оштрафовали. Какая правовая позиция по ЕЧеку?
Торгсофт
11-11-2020 в 14:47:39
Екатерина, для электронных чеков, требования такие же, как и для бумажных: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0220-16#n27
Нина
19-12-2020 в 13:40:19
Добрый день. где в программе хранятся фискальные чеки, и как повторно можно сформировать в пдф формате? программа сначала автоматически это делала, а теперь перестала
Игорь
31-12-2020 в 12:29:47
Если не плательщик НДС, нужно ли в фискальном чеке указывать нулевую ставку НДС? Или вообще не указывать?
Торгсофт
05-01-2021 в 14:56:52
Если вы не плательщик НДС, тогда вам не нужно указывать ставку НДС
Елена
10-02-2021 в 09:58:10
Добрый день! Осуществляется торговля с АЗС топливом (бензин, дизтопливо), к-е само по себе является подакцизным товаром, но не для целей розничной торговли. Чек на такое топливо не должен содержать строку "акцизный налог" , верно?
Торгсофт
11-02-2021 в 10:55:11
При продаже топлива на АЗС в фискальном чеке нужно указывать отдельной строкой "акцизный налог".
Максим
16-08-2021 в 13:58:44
Нужен ли индикатор клиент (табло как в рро) при использовании прро?
Торгсофт
18-08-2021 в 15:29:29
Мы не нашли законодательных требований о применении индикатора клиента при использовании ПРРО. Однако, у проверяющих может быть своё мнение на этот счет, поэтому советуем обратиться к Вашему налоговому инспектору и задать этот вопрос ему или получить индивидуальную налоговую консультацию.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором