• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Новий порядок перевірки банками сплати ЄСВ під час виплати зарплати

24.10.2022

Мінфін ухвалив новий Порядок перевірки банками та небанківськими організаціями (далі – надавачі платіжних послуг) платежів компаній (далі – платники ЄСВ) щодо виплати заробітної плати з урахуванням сплати єдиного внеску. Також затверджені нові форми довідок. Розглянемо, що саме змінилося.

Мінфін наказом № 291 від 16.09.2022 р. затвердив новий Порядок перевірки, за допомогою якого вирішується проблема наявної сьогодні у Порядку № 453 невідповідності вимоги щодо сплати єдиного внеску в розмірі не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати. Така вимога суперечить розміру єдиного внеску, встановленому чинним законодавством.

Умови для платників ЄСВ – нерезидентів Дія Сіті

За новими правилами платникам ЄСВ (крім резидентів Дія Сіті), які звертаються до контролюючих органів для погодження довідки-розрахунку, надається довідка про перерахування коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 2 до Порядку – за таких умов:

  • якщо сума перерахування єдиного внеску у довідці-розрахунку менша за добуток суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях;
  • якщо сума перерахування єдиного внеску у довідці-розрахунку менша розміру ЄСВ у 22 % у зв’язку із застосуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ;
  •  якщо платники єдиного податку впродовж попереднього року не допустили порушень законодавства про нарахування та сплату ЄСВ, за рішенням керівника ДПС (Державної податкової служби).
!Строк дії довідки, яка надається платнику єдиного внеску для пред’явлення надавачу платіжних послуг, не повинен перевищувати дванадцяти календарних місяців, починаючи з місяця видачі довідки включно.

Зауважимо, що документ, який підтверджує фактичну сплату єдиного внеску є підтвердження (квитанція) про позитивну транзакцію – перерахунок коштів з єдиного рахунку на небюджетний рахунок. У цьому переказі повинна міститися інформація про період, за який заробітна плата нарахована. 

Єдиний внесок нараховується роботодавцями на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільноправового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами.

Умови для платників ЄСВ – резидентів Дія Сіті

Платникам єдиного внеску – резидентам Дія Сіті, які звертаються до контролюючих органів для погодження довідки-розрахунку, також надається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку за таких умов:

  • якщо сума перерахування ЄСВ у довідці-розрахунку менша за добуток суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях;
  • якщо сума перерахування ЄСВ у довідці-розрахунку менша розміру єдиного внеску, встановленого абзацом першим частини п’ятої ст. 8 Закону, у зв’язку зі сплатою ЄСВ в розмірі мінімального страхового внеску на підставі частини 14-1 ст. 8 Закону;
  • якщо платники ЄСВ відповідають умовам, зазначеним у п. 2, 3 частини першої ст. 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», за рішенням керівника контролюючого органу або уповноваженої особи.

Строк дії довідки також не повинен перевищувати 12 календарних місяців, починаючи з місяця видачі довідки включно.

Новий порядок передбачає надання можливості платникам ЄСВ отримувати довідку-розрахунок як у паперовій, так і в електронній формі. Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування, а з моменту набрання чинності Наказу № 291 почнуть діяти нові форми довідок.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором