• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як фотографувати товар для інтернет-магазину

18.02.2020

Предметне фотографування - найпоширеніший напрямок фотографії у комерційному сегменті, а особливо для інтернет-магазинів.

Часто в уяві власника бізнесу фотографування продукції виглядає дуже простою операцією: поставив предмет на білий фон, закріпив камеру та знімай досхочу. Але після перегляду отриманих фотографій результат вже не здається такими привабливим, а сам процес - вкрай простим.

Чому предметне фотографування не вражає?

Головна причина невдоволення результатом без залучення професійних фотографів криється у самому предметі зйомки. Продукт - не жива людина, яка у 90% випадків знає свої сильні сторони та може їх продемонструвати перед камерою. Для того, аби передати суть та зміст товару важливо зробити правильні акценти (правильно підібрана сторона, текстова інформація у полі зору, колір тощо).

Крім того, предметна фотозйомка - це різновид студійної роботи. Тому для фотографування в домашніх умовах все одно знадобиться додатковий інструментарій, а не лише новенький смартфон та білий фон.

Как сфотографировать товар | Торгсофт
Різновиди фотозйомок для інтернет-магазинів

Насправді предметна фотозйомка має десятки різновидів, особливості яких слід враховувати при створенні ідеального кадру (набір студійного обладнання, оптика та відповідні налаштування камери).

Фахівці виділяють чотири різновиди знімання для інтернет-магазинів:

 • Художня предметна зйомка;
 • Безпосередня фотозйомка товару;
 • Зйомка продуктів харчування;
 • Фотографування квітів та інших природних елементів

  .

Художня предметна зйомка

Результати такої роботи можна використовувати як для заповнення каталогу товарів, так і для створення рекламних банерів на сайт. Обираючи цей варіант, фотограф створює креативи (нестандартні варіанти позиціювання товару на ринку). Художню предметну зйомку найчастіше використовують інтернет-магазини парфумерії та косметики.

Художественная предметная съемка товара | Торгсофт
Безпосереднє фотографування товару

Оптимальний варіант для великого онлайн-магазину побутової техніки, електроніки, автомобільних запчастин. Також цей підхід використовують маркетплейси (наприклад, Rozetka).

Безпосереднє фотографування товару має ряд правил та вимог, яких треба дотримуватися для отримання якісного результату.

Непосредственная фотосъемка товара | Торгсофт
Знімання харчових продуктів

Таке знімання проходить вкрай швидко, оскільки деякі продукти (випічка, стейки) швидко втрачають пристойний вигляд. Важливу роль для отримання "смачного" та "соковитого" кадру згодом відіграє вміння користуватися фоторедакторами.

Съемка продуктов питания | Торгсофт
Фотографування квітів та природних елементів

Цей різновид стоїть на межі предметної та портретної фотозйомки. Для створення яскравої фотографії квіти повинні бути у фазі активного цвітіння, а температура у приміщенні не повинна бути занадто високою, аби "моделі" не втратили свіжий та живий вигляд під час створення композиції.

Фотографирование растений | Торгсофт
Предметне фотографування: інструментарій

Для успішної зйомки товарів та продуктів знадобиться:

 • Фотокамера з правильно підібраною оптикою;

 • Загальний антураж (простіше кажучи - фон);

 • Набір світлового обладнання

  .

Фотокамера та оптика

Для якісних фотографій доведеться відкласти улюблений смартфон та взяти в руки професійну камеру. Стосовно вибору самого об'єктива особливих вимог немає, а ось над оптикою доведеться чаклувати.

Кращим варіантом для предметної зйомки вважають ширококутну оптику. Вона дає можливість на обмеженій території провести ряд маневрів для створення якісної фотографії продукту.

Також слід подбати про штатив для фотокамери, адже зафіксувати об'єктив за допомогою рук точно не вийде. Крім того, штатив допоможе прибрати зайві артефакти, наприклад, недостатнє освітлення та занадто тривалі витримки, як це буває при ручній зйомці. Чим більше варіантів налаштування позицій штатива, тим більше можливостей для створення вигідної композиції.

Загальний антураж

Якщо порівняти фотографування продукту з роботою у студії, то фотографу доведеться знімати у мініатюрній кімнатці. У якості білого фону може виступити навіть аркуш паперу або стіна. Але сучасний ринок пропонує безліч інноваційних рішень для якісної предметного фотографування:

 • Предметний стіл. Спеціальна конструкція, яка містить вертикальну площину-фон та горизонтальну площину для розміщення об'єкта знімання. Таке пристосування дає можливість експериментувати зі світлом та фотографувати досить габаритні предмети.
 • Лайткуб. Універсальний пристрій, який дає можливість налаштувати світло завдяки підручним елементам (ліхтар, світло від настільної лампи тощо). Пристрій портативний, компактний й не вимагає тривалого встановлення. Єдиний нюанс - габаритні товари фотографувати у лайткубі не зручно.

Набір світлового обладнання

У 80% для отримання ідеального кадру слід подбати про встановлення як мінімум двох джерел м'якого світла. Світлова схема у предметному фотографуванні істотно відрізняється від портретного варіанту, оскільки це продиктовано технічними вимогами до кінцевого результату.

Підсумуємо

Для того, аби почати предметну зйомку, знадобляться два джерела світла, продуманий антураж, а також фотокамера з налагодженою оптикою. Далі - справа за кольором, формою та розміром предмета, а також за фінальною обробкою отриманих фотографій.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором