• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Найнезвичніші види бізнесу в Україні

23.02.2023

Оригінальні ідеї бізнесу дають можливість заробляти не гірше ніж класичні. Один зі способів вижити підприємцю в популярній ніші — запропонувати щось нове, що безперечно приверне увагу клієнтів. Наприклад, виробництво косметики для тварин чи автомати, які продають звичайні сніжки.

незвичайні види бізнесу світу

У статті розглянемо незвичайні ідеї бізнесу, які вже працюють на ринку і котрі ще можна реалізувати в Україні навіть в умовах війни й глобальних змін у світі.

Незвичайний бізнес в Україні

Через війну і розвиток технологій в Україні почали з’являтися компанії, які пропонують нетривіальні товари чи послуги. Підприємці втілюють в життя маловідомі, але корисні й вишукані ідеї

Викуп каталізаторів для добування цінних металів

Останніми роками в Україні з’явилося безліч компаній, які скуповують використані автомобільні каталізатори. Для чого? Річ у тому, що у конструкції каталізатора є родій, паладій, а в певних моделях навіть платина, — дорогоцінні метали, якими покриваються внутрішні «стільники» для нейтралізації шкідливих продуктів згоряння. Природний видобуток цих металів — складний процес, тому основними джерелами платини, родію і паладію служать відпрацьовані автокаталізатори. 

Каталізатор, зокрема, призначений для нейтралізації трьох шкідливих компонентів вихлопних газів:

1) отруйних оксидів азоту, які беруть участь в утворенні смогу, провокують кислотні дощі,

2) чадного газу, смертельно небезпечного для людського організму,

3) канцерогенних вуглеводнів.

автомобільний каталізатор, бізнес-ідеї

Наприклад, столична компанія TopAutoKat вже 5 років заробляє на викупі автомобільних каталізаторів, вкладає угоди як з фізособами, так і великими компаніями, а також співпрацює з рециклінговими лабораторіями в Європі для перероблення використаних каталізаторів. 

Будівництво модульних будинків

Тема будівництва модульного житла набула розголосу в Україні ще задовго до війни.

Модульний будинок — це каркасні будинки, що складаються з окремих модулів, які виготовляють на заводі та збирають на ділянці за декілька тижнів. Будинок здається повністю готовим до проживання: зі стінами, підлогою, розведеною електрикою та трубами, вікнами, навіть із міжкімнатними дверима. Достатньо поставити меблі — й можна заїжджати. Середня вартість будинку 80 м² із двома спальнями та кухнею-студією у січні 2022 року складала — 30 000 доларів. Зазвичай модульні конструктори виготовляють зі стандартним плануванням, однак доплативши певну суму, можна замовити будинок за індивідуальним планом.

будівництво модульних будинків в Україні

будівництво модульних будинків в Україні будівництво модульних будинків в Україні

В умовах війни та через постійне переміщення громадян з небезпечних територій країни виникла необхідність у будівництві компактних містечок, які б могли закривати базові потреби у тимчасовому житлі. Ці потреби переселенців якнайкраще реалізують модульні будинки, які зводяться в рази швидше за звичайні об’єкти нерухомості.

Наприклад, компанія Modulex пропонує економний варіант тимчасових житлових та господарських споруд — будівлі з блок-контейнерів, з яких потім зводяться модульні містечка. Вартість одного модульного гуртожитку площею 694 м² складає 11 500 000 грн. Київський виробник NordiHouse будує модульні будинки за 30 днів і має шоуруми у Києві, Харкові та Львові. 

Вирощування рослин з олівців

Одна із цікавих та екологічно доцільних ідей — вирощування зелені, овочів, квітів… із використаних олівців та інших побутових речей. Ідею ековиробництва безвідходних товарів вдалося реалізувати подружжю Артему та Анні Сілко. В асортименті магазину Brinjal — звичайні олівці, набори для вирощування: дерев’яний куб, земля та насіння, підставки під канцелярію, які мають з одного боку місце для олівців та ручок, а з іншого — газон з зеленою травою, горщики з землею, листівки, з яких може прорости зелень та інші канцелярські товари — багаторазові блокноти, квітучі календарі, закладки тощо.

бізнес-ідея: вирощування рослин з олівців бізнес-ідея: вирощування рослин з олівців

Ось, після прочитання книги квітучу закладку можна розірвати на шматочки, посадити у землю та виростити з неї рослину. А капсулу, яка знаходиться замість ластику на олівці, можна занурити в вологий ґрунт і виростити будь-яку зелень — базилік, руколу чи навіть помідор. Ціни товарів невисокі, стартують від 29 грн.

Видобування ікри равлика

Ікра равлика — дорогий та екзотичний делікатес, який дорожчий за чорну осетрову ікру, в середньому коштує 50 000 грн за кг. Така вартість пояснюється складністю видобування ікри. Матковий равлик виробляє лише 100 ікринок на рік, або 4 г продукту і відкладає їх у торф’яну суміш, через що готовий продукт потрібно ретельно промити від землі. Равлики мають унікальний склад біологічно поживних речовин. Для прикладу, їх слиз використовують для виробництва антивікової косметики. 

Першим в Україні ікру середземноморського равлика зібрало фермерське господарство «Здравлик», що знаходиться у Дніпропетровській області. Це перша в Україні равликова ферма, яку відкрили італійські підприємці, адже саме Італія вважається батьківщиною равликівництва. На фермі вирощують равликів як на експорт, та і на імпорт. Кожен охочий може долучитися до елітного аграрного бізнесу, ознайомитись з технологією вирощування равлика та придбати стартове маточне стадо равлика української репродукції.

бізнес-ідея: видобування ікри равлика бізнес-ідея: равликівництво

Натуральні солодощі  з гречки та смаженої цибулі

Гастрономічні експерименти можуть приносити непоганий прибуток. Виявляється, солона карамель це не останній кулінарний винахід людства. Так, сумчанка Оксана Мартим’янова, не маючи жодного підприємницького досвіду, винайшла унікальний рецепт солодощів із з гречки та смаженої цибулі. Розпочинала жінка з виготовлення трюфелів, грильяжу із зеленої гречки та мармеладу.

виготовлення незвичайних смаколиків

До складу незвичайних солодощів можуть входити: чорний шоколад, какао, мед, несмажене насіння й найголовніший інгредієнт — гречка. Гречані солодощі HrechkaSweets до війни продавали у невеликих кав’ярнях за ціною від 150 грн за коробку.

Готелі для тварин

Поки що зооготелі — малозайнята ніша для українського бізнесу, однак доволі перспективна — попит на тимчасове розміщення домашніх улюбленців на час відсутності господарів є постійним. Здебільшого функцію готелю виконують або ветеринарні клініки, або притулки, але повноцінне тимчасове житло зі всіма необхідними зручностями для домашніх тварин надають одиниці. Зокрема, послуги проживання, харчування і нагляду за тваринами надає київський готель для собак та котів DogHotel та ветеринарний центр «Звірополіс».

бізнес-ідея: готелі для тварин

проживання тварин в готелях проживання тварин в готелях

Екскурсії з аборигенами

Приватні екскурсії із місцевими жителями досить популярні за кордоном, однак в Україні поки не мають шаленого попиту. Екскурсовод-абориген не лише добре знає місцевість, але й здатний підлаштовується під темп мандрівника, вловлює його переваги, коригує план на ходу. Таким місцевим в Карпатах є Мирослав Мельничук, який не просто водить людей горами, а знайомить із найпотаємнішими й маловідомими місцинами. І що головне — знає дорогу назад.

Продаж екосувенірів

Вироби, зроблені з природних матеріалів, які легко утилізуються, можуть стати чудовим рішенням для тих, хто хоче зробити свій внесок в збереження й охорону природи. Це можуть бути не лише сувеніри, подарунки з натуральних матеріалів, а й речі, сумки, аксесуари, виготовлені зі спеціальних екологічних матеріалів, які не шкодять довкіллю після їх використання. 

В Україні ніша інтернет-магазинів екотоварів ще не зовсім зайнята. Здебільшого бізнеси орієнтовані на товари загального призначення, серед яких можна знайти окрему групу виробів з екологічних матеріалів. Наприклад, виробник екопаковання ТОВ “Борса” виготовляє крафт-пакети та сумки із тканини, інтернет-магазин Podaro4ek продає незвичайні “натуральні” подарунки, вироблені як вручну, так і механічним способом. Тут можна придбати від шоколадних комп'ютерних відеокарт до чайників з петриківським розписом. 

Кафе для котів

У котокафе можна насолоджуватися кавою і водночас спілкуватися з різними породами кішок, які знаходяться разом з вами. Такі заклади дуже популярні в різних куточках світу, адже вони здатні привернути увагу відвідувачів, котрі люблять котиків і обожнюють посиденьки у кафе.

бізнес-ідея: відкриття кафе для котів бізнес-ідея: відкриття кафе для котів

В Україні наразі відкрито небагато закладів для котів та їх господарів. Є котокафе в Запоріжжі — «Мурляндія», Cat Cafe Lviv та Zoo Cafe у Львові, Cats and coffee у Харкові, «Чорна Кішка & Білий Кіт» у Вінниці та ін.

Незвичайні ідеї бізнесу, які не реалізовані в Україні

Коворкінги для домашніх улюбленців

Незвичайні бізнес ідеї світу, які можна втілити й в Україні, — це створення коворкінгів для чотирилапих. У такому місці люди можуть приводити своїх вихованців і працювати, не залишаючи їх удома самих. Коворкінг може бути обладнаний спеціальними ігровими зонами для тварин, снарядами для тренувань та іншими зручностями.

коворкінг, де можна заходити з домашніми улюбленцями

Хоча ця ідея доволі перспективна, насправді коворкінги, де дозволено відвідування із собаками, підходять не всім. Деяким людям важко налаштуватися на роботу у присутності собак, а декотрі собаки надто активні, щоб лежати біля ніг господаря, коли він працює, тим паче у компанії інших тварин. Можливо є сенс відкрити робочі простори, які б містили окремі мінікімнати для тварин різних видів. 

Продаж оригінальних букетів

Букети з цукерок, шоколадок, іграшок, сухофруктів чи снеків вже не дивують нікого. Однак в цій справі можна піти далі й запропонувати ринку, наприклад, букет з морозива, зі шкарпеток чи інших предметів домашнього вжитку.

продаж ориганільних букетів

Унікальні послуги для мандрівників

Нарешті, популярним може виявитися бізнес, який пропонуватиме незвичайні послуги для мандрівників. Можна організовувати подорожі на старих автомобілях або на велосипедах, облаштованих у стилі ретро. Також можна заробляти лише на оренді вживаного ретро-транспорту. Подаруйте цікавий досвід любителям подорожей і тим, хто хоче відчути атмосферу минулих часів. 

В Україні ідей для мандрівок є більше, ніж достатньо. Їх можна знайти, наприклад, на сторінці travel_to_ukraine_. Звісно, повноцінні подорожі країною стануть можливими лише після нашої перемоги. 

Пошиття іграшок за ескізами дитячих малюнків

Іграшки ручної роботи коштують недешево, а якщо це ще унікальна іграшка, аналогу якої немає в природі, то її вартість збільшується мінімум вдвічі. Використовуючи малюнки дітей за ескізи, можна дати волю фантазії й зробити справді неповторний виріб, який точно не залишить байдужим і малюків, і дорослих.

Пошиття іграшок за ескізами дитячих малюнків

Крамниця незвичайного морозива

Створення магазину, який спеціалізується на продажу різних видів морозива, може стати перспективною ідеєю для бізнесу. У магазині можна запропонувати не тільки звичайне морозиво, а й морозиво з молока кенгуру або з фруктів дракона. Такий магазин може стати популярним у туристів і любителів екзотичних продуктів.

Магазин для шульг

У ньому можуть продаватися спеціально розроблені товари для людей, які використовують ліву руку, такі як ножиці, відкривачки, ручки тощо. В Україні немає магазинів, котрі спеціалізуються виключно на товарах для шульг, є лише товари для шульг у магазинах канцтоварів чи офісного приладдя. 

Вендингові автомати: суші, піца, морозивомати

бізнес-ідея: вендингові автомати

Вендингові автомати можуть все. І асортимент їх з кожним роком все розширюється. Так, якщо вбудувати в автомат морозильні камери, можна навіть продавати морозиво чи суші, які не зіпсуються і не втратять свого вигляду.

Загалом, ви можете самі знайти незвичайні ідеї для бізнесу з нуля, якщо просто спостерігатимете за життям навколо себе. Придивіться до знайомих, родичів, друзів чи незнайомців у соціальних мережах. Що їх найбільше турбує чи дратує? Які потреби актуальні в цей період у вашому колі? Головне — не бійтеся експериментувати, пізнавати щось нове, комбінувати суперечливі між собою ідеї та спостерігати — і хто зна, можливо, саме ви станете наступним винахідником якогось корисного та прибуткового продукту.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором