• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Мінімальний та максимальний залишок товару для кожного зі складів

Управління складськими запасами

Як управляти складськими запасами

Оптимізація складських запасів вимагає особливої уваги з боку підприємця.
Треба організувати все так, щоб:

 • ходові товари були на полицях магазинів у потрібній кількості,
 • уникнути закупівлі зайвого товару — це заморожені гроші та ймовірність того, що не весь товар буде продано,
 • уникнути браку товару: якщо товар закінчиться раніше, ніж прибуде наступна партія, то магазин втратить прибуток і клієнтів.

Оптимальне управління запасами: як підготуватися

Перед розрахунком замовлення постачальнику проведіть ABC-XYZ аналіз, щоб визначитися зі способами доставки:

 • Регулярно, з фіксованим періодом, наприклад, один раз в п'ять днів. Така доставка підходить для товарів, які стабільно добре продаються.
 • По «точці замовлення» — для товарів з нестабільним попитом, коли неможливо передбачити, за який термін буде продана партія.

Для розрахунку «точки замовлення» підприємці враховують мінімальний товарний запас та страховий запас на випадок затримки постачань, непередбачуваного коливання попиту, недопостачання і помилок розподілу товару по торгової мережі.

Як контролювати залишки та управляти запасами

Додаткова опція «Мінімальний та максимальний залишок для кожного зі складів» контролює залишки товару, не допускає браку ходових товарів та переміщення на склади зайвої кількості товарів.

У Торгсофт можна задати мінімальний залишок для кожного товару на кожному центрі обліку.

Контроль залишків і управління запасами

Мінімальний залишок використовується в режимах:

 1. Стан складу — товари, у яких кількість менше або дорівнює мінімальному залишку, будуть відмічені. Додатковий фільтр показує список всіх товарів, які досягли мінімального залишку.
 2. Формування замовлення постачальнику — при формуванні замовлення постачальнику програма розраховує, скільки товару необхідно замовити, враховуючи поточну кількість товару та його мінімальний залишок.
 3. Автоматичний розрахунок складських запасівдодаткова опція розраховує значення мінімального залишку на підставі інформації про періодичність постачання, результати продажів і інших даних, які можуть бути задані користувачем.
 4. Розподіл товару — фільтри в цьому режимі дозволяють відстежити товар, який досяг мінімального залишку на центр обліку — відправника або одержувача, для оперативного переміщення товарів між центрами обліку, а також попереджати про те, що у відправника або одержувача досягнуто ліміт.
 5. Замовлення торгової точки на склад — фільтр показує товари, за якими досягнуто мінімальний залишок, щоб не пропустити їх при формуванні замовлення.

Управління товарними запасами

Контроль переміщення товарів: як не передати зайве?

Встановіть максимальний залишок для товару вручну в картці товару або розрахуйте автоматично за допомогою додаткової опції «Автоматичний розрахунок складських запасів», щоб не переміщати на центр обліку зайву кількість товару, яка не буде продана і зависне "неліквідом".

Максимальний залишок товару використовується в режимах:

 1. Стан складу — фільтр по товару в надлишку показує, що необхідно перемістити товар на інші склади, щоб уникнути неліквідності.
 2. Замовлення торгової точки на склад — фільтр по товару в надлишку запобігає замовлення непотрібного товару.
 3. Розподіл товару — система проінформує користувача про те, що переміщати товар на центр обліку не треба, оскільки буде перевищено значення максимального залишку. Підприємець може встановити заборону на переміщення надлишку товару.
 4. Автоматичний розрахунок складських запасів — додаткова функція розраховує максимальний залишок для кожного товару на підставі інформації про його продажі, мінімальний залишок та інші користувацькі показники.

Використання додаткової опції «Мінімальний та максимальний залишок для кожного зі складів» дозволяє оперативно і грамотно управляти запасами магазину, вчасно замовляти товар у постачальників, переміщати товар між центрами обліку і скоротити витрати не тільки на закупівлю, а й на зберігання товару.

Налаштування та робота з додатковою опцією «Мінімальний та максимальний залишок для кожного зі складів»

Вимоги для роботи опції:

 • Ліцензія Торгсофт Ультра або Термінал
 • Додаткова опція «Мінімальний та максимальний залишок для кожного зі складів»