• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Підключення фіскального реєстратора

З необхідністю використання фіскального реєстратора в торгівлі стикаються багато підприємців. Для спільної роботи фіскального реєстратора та програми обліку Торгсофт потрібно активувати додаткову опцію Підключення фіскального реєстратора.

Зверніть, будь ласка, увагу, що Торгсофт сумісний з наступними моделями фіскальних реєстраторів:

Для України:

** - для цього фіскального реєстратора додатковий драйвер не потрібен, лише модуль Сполучення 

Актуальний список моделей фіскальних реєстраторів, дозволених Державної фіскальною службою України, публікується на офіційному сайті: http://sfs.gov.ua/. Перед придбанням торгового обладнання, уточнюйте, будь ласка, його наявність в даному списку.

Для Молдови:

  • Datecs FP-550F
  • Datecs FP-T260F
  • Datecs FP-700
  • Datecs DP-500 PLUS

Особливістю роботи фіскальних реєстраторів в Молдові є зв'язок Торгсофт з фіскальним реєстратором через програму-посередник FTxtSell

Для Польщі:

  • NOVITUS

Для Казахстану:

  • WebKassa - онлайн касовий апарат для Казахстану, який замінює класичний фіскальний реєстратор, з яким можна друк фіскальні чеки і всі відповідні звіти, при цьому друк чека відбувається через звичайний принтер.

Після активації опції потрібно зайти в пункт меню Налаштування - Параметри - Чек. В поле Тип чеку, за допомогою меню, що випадає, користувач може вибрати один з трьох пунктів: Фіскальний, Не фіскальний, Змішаний (фіскальний+нефіскальний).

Якщо користувач вибрав пункт Фіскальний, це означає, що користувач буде використовувати фіскальний реєстратор. Не фіскальний - означає, що користувач буде використовувати в якості принтера для друку чеків нефіскальний принтер чеків. Якщо ж обраний пункт Змішаний, то користувач може використовувати як фіскальний реєстратор, так і нефіскальний принтер чеків. Останній режим і буде розглянуто нижче.

При виборі режиму Змішаний стають активні 2 закладки:

1) Не фіскальний - дозволяє налаштувати чек і вказати принтер для печатки не фіскальних чеків.

2) Фіскальний. Відкриється поле Модель фіскального реєстратора з кнопкою Встановити \ Налаштувати. При натисканні цю кнопку відкриється вікно (Мал. 1).

Подключение фискального регистратора: настройка рабочего места

Мал.1 

Вибираємо в поле Тип фіскального принтера Datecs FP-3141T. Далі заповнюємо поля Код оплати готівкою і Код рахунку за безготівковим розрахунком. Ці дані можна дізнатися з програми FPWinX.exe. Після успішного підключення зайдіть в пункт меню Програми - Параметри оплати. У вікні, натисніть на кнопку Прочитати, в таблиці вище з'являться значення (Мал.2).

 Подключение фискального регистратора: параметры оплаты

Мал.2 (Версія програми 7.5.4.25)

Нас цікавить перший рядок "Готівка" і третій - "Картка". В поля Код оплати готівкою і Код оплати за безготівковим розрахунком необхідно ввести відповідні цифри з колонки Номер (Мал.2). Рядок "Готівка" відповідає полю Код оплати готівкою, а "Картка" - Код оплати за безготівковим розрахунком.

Далі заповнюємо поля Код групи з податком і Код групи без податку. Для їх заповнення входимо в пункт меню програми FPWinX.exe Фіскальні параметри - Читання і програмування. Відкриється вікно (Мал.3).

 

Подключение фискального регистратора: программирование фискальных параметров

Мал.3 (Версія програми 7.5.4.25)

Полю Код оплати готівкою відповідає перший рядок (Податок А), тобто 0, полю Код групи без податку відповідає будь-який інший рядок, наприклад другий (Податок Б), тобто 1. Після заповнення всіх полів в програмі для торгівлі Торгсофт натисніть на кнопку Записати.

Для реалізації товару через фіскальний реєстратор в програмі Торгсофт необхідно, щоб товар належав до гілки дерева товарів (Товарознавство - Вид товару), у якій встановлена ​​ознака "Фіскальний" (Мал.4).

 

Подключение фискального регистратора: вид товара

Мал.4 

При реалізації такого товару і використанні змішаного режиму роботи при оплаті фіскального товару на формі Оплата буде відображатися значок (Мал.5).

Подключение фискального регистратора: форма оплаты

Мал.5 (Версія програми 7.5.4.25)

Зелений квадратик означає, що даний товар буде проведено через фіскальний реєстратор. Червоний квадратик означає, що даний товар буде проведено через нефіскальний принтер чеків. Для перемикання цього режиму служить клавіша F12.

 

Особливості роботи:

1. Друк X звіту.

Пункт меню Документ - Реалізація - кнопка Фіскальний реєстратор - Друк X звіту.

Друкується денний X звіт.

 

2. Друк Z звіту.

Пункт меню Документ - Реалізація - кнопка Фіскальний реєстратор - Друк Z звіту.

Друкується денний Z звіт, закриває день.

Примітка! У разі, якщо фіскальний реєстратор фіскалізовано, то Z звіт треба робити не пізніше 24 годин після першого продажу, після попереднього Z звіту.

 

3. Анулювати чек.

Пункт меню Документ - Реалізація - кнопка Фіскальний реєстратор - Анулювати чек.

 

У разі будь-якої помилки, що виникає під час друку фіскального чека, анулюється поточний чек.

 

Примітка! При виникненні будь-яких помилок при друку фіскального чека (помилка відображається на Індикаторі клієнта), їх розшифровку ви можете прочитати на диску (\RegistratorSoft\Datecs FP-3141T\Протокол\ПротоколKrypton).

4. Внесення готівки.

Пункт меню Документ - Реалізація - кнопка Фіскальний реєстратор - Внесення готівки.

Вноситься до каси задана сума готівки.

5. Вилучення готівки.

 

Пункт меню Документ - Реалізація - кнопка Фіскальний реєстратор - Вилучення готівки.

 

Вилучається з каси задана сума готівки.

 

Фіскальний чек друкується при виконанні наступних дій:

1. Реалізація.

2. Повернення.

3. Внесення готівки.

4. Вилучення готівки.

5. Торгівля з випискою рахунку

 

Якщо у вас ще немає фіскального реєстратора, але є необхідність у ньому, ви можете придбати фіскальний реєстратор у нас.