• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Складський облік за форматом Ф1-Ф2

Складський облік Ф1-Ф2

Що таке склад Ф1-Ф2?

Нерідкі випадки, коли в обліку алкоголю та тютюнових виробів необхідно бачити чіткий поділ кожного найменування на дві партії й контролювати залишки однієї з партій, щоб на вітрині були товари тільки з однієї партії. Вручну контролювати це важко, адже продавець повинен точно знати з якої партії він бере товар. В цьому випадку треба розділяти товару на складі на партії Ф1-Ф2.

Додаткова опція Складський облік за форматом Ф1-Ф2 контролює розподіл партій товару на фіскальний - Ф1 та нефіскальний - Ф2, і дає точну відповідь, скільки товару на складі, і яка кількість залишків в партії.

Принципи роботи функції Складський облік за форматом Ф1-Ф2

 1. Встановіть ознаку «фіскальний» у товарів, для яких потрібен поділ на партії Ф1 та Ф2.
 2. При створенні прибуткової накладної оберіть ознаку Ф1 або Ф2. Ф1 - партія товару, за якою повинен бути особливий контроль.
 3. В Склад - Стан складу товар буде зображений з обох типів прибуткових накладних - Ф1 і Ф2 в сумарній кількості.
 4. На складі Ф1 кількість товару розраховується як різниця між кількістю товару в прибуткових накладних формату Ф1 та кількістю реалізацій цього товару через фіскальний реєстратор.
 5. Зі складу Ф1 списується тільки той товар, який було продано через фіскальний реєстратор.
 6. При необхідності кількість товару на складі Ф1 можна відкоригувати вручну.
 7. Стан складу Ф1 можна подивитися з поділом за центрами обліку, а також на будь-яку обрану дату.

Додаткова опція Складський облік за форматом Ф1-Ф2 дозволяє стежити за поділом партій товару, що забезпечити коректну викладку товару на вітрині.

Зверніть увагу! Додаткова функція «Складський облік за форматом Ф1-Ф2» буде не правильно враховувати кількість та підсумкові дані на формі «Стан складу Ф1» в наступних випадках:

 • При використанні внутрішніх передач між центрами обліку того товару, який був оприбуткований по Ф1, тому що цю ознаку неможливо передати через документ внутрішнього переміщення. Ознаку Ф1 можна встановити лише на прибуткову накладку.
 • При використанні режиму «Торгівля з випискою рахунку», якщо фіскальний чек не був надрукований по видатковій накладній.
 • При використанні режиму «Замовлення клієнта» або «Замовлення клієнта на виріб», якщо фіскальний чек не був надрукований по факту реалізації товару (реалізація товару – момент, коли товар фактично відпускається клієнту).

Нюанси та правила продажу алкоголю і тютюну

Продаж алкогольних і тютюнових виробів - рентабельний, але копіткий бізнес. Для організації цього виду торгівлі необхідно врахувати наступні нюанси:

Ліцензія на продаж алкоголю

Для початку потрібно придбати ліцензію на продаж алкогольної продукції. Вартість ліцензії залежить від розташування місця торгівлі.
Для отримання ліцензії на алкоголь необхідно сплатити ¼ вартості річної ліцензії, написати заяву із зазначенням місця торгівлі, виду діяльності та переліком РРО з реєстраційними даними в органах ДФС. Вартість ліцензії розраховується для кожного РРО. Відзначимо той факт, що ліцензія купується на місце торгівлі: якщо ви вирішите продавати алкоголь, наприклад, на виїзді або відкриєте новий магазин, то потрібно придбати окрему ліцензію.

Реєстрація місця зберігання алкоголю

Якщо ви зберігаєте алкогольну продукцію не там, де її продаєте, то треба зареєструвати склад в Єдиному державному реєстрі місць зберігання.

Відповідальність за порушення мінімальних цін

Відповідно до постанови Кабміну від 30.10.2008 р. № 957 встановлено мінімальні відпускні ціни на алкоголь. За перевищення цих цін передбачено штраф у розмірі 100% вартості отриманої партії товару, але не менше 10 тисяч гривень.

Відповідальність за відсутність ліцензії

Штраф за неліцензійну торгівлю алкоголем значний - 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 гривень.

Звітність: алкогольна декларація

Звітність потрібно подавати щомісяця протягом терміну дії ліцензії, незалежно від того, продавали ви алкогольні напої та тютюнові вироби чи ні, і чи є продукція в залишках.

Програма Торгсофт може полегшити ведення такого виду бізнесу, тому в ній крім продуманих алгоритмів роботи з продажу будь-якого товару, є облік нюансів з продажу алкогольної та тютюнової продукції - складський облік за форматом Ф1-Ф2.