• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як підтвердити страховий стаж набутий до 2004 року?

13.04.2021

Як підтвердити страховий стаж

Для нарахування пенсії застрахована особа повинна звернутись до ПФУ та надати документи, що підтверджують її страховий стаж. Але що робити, якщо ви втратили документи, які підтверджують, що ви працювали до 01.01.2004 року? Відповідь на це питання читайте у даній статті.

Що таке страховий стаж?

Страховий стаж - це період, впродовж якого працівник підлягає загальнообов'язковому пенсійному страхуванню. До страхового стажу включаються лише ті місяці, коли за особу був сплачений єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального.

Для розрахунку страхового стажу набутого до 01.01.2004 року застосовують Закони України, які діяли до 2004 року. Тобто, якщо людина працювала до 2004 року, для визначення страхового стажу потрібно керуватись Законом України “Про пенсійне забезпечення” № 1788-ХІІ від 05.11.1991 року, а для визначення страхового стажу з 01.01.2004 року потрібно керуватись Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09.07.2003 року.

Як підтвердити страховий стаж набутий до 2004 року?

Основним документом, що підтверджує страховий стаж, згідно з постановою КМУ “Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній” № 637 від 12.08.1993 року є трудова книжка. Якщо трудової книжки немає, вона втрачена або відсутні необхідні записи, підтверджувальними документами можуть бути:

 • довідки;
 • виписки з наказів;
 • відомості на виплату заробітної плати;
 • посвідчення;
 • трудові договори;
 • угоди на виконання певних видів робіт;
 • інші документи, що підтверджують виконання роботи.

Якщо необхідні документи відсутні, або їх неможливо відновити, у тому числі через військові дії, надзвичайні лиха, аварії, тощо, для підтвердження страхового стажу можуть бути залучені свідки (не менше двох). Це особи, які працювали разом з людиною, яка намагається відновити страховий стаж, на одному підприємстві, у тому числі колгоспі.

Для того, щоб показання свідків були прийняті ПФУ та застрахована особа могла включити відповідний проміжок часу до свого страхового стажу, свідки повинні надати документи, які підтверджують, що вони працювали на тому ж підприємстві, у той самий час із застрахованою особою. Окрім показань свідків, необхідно надати довідку з архіву про відсутність інформації по особі, що оформлює пенсію.

Якщо у людини є запис у трудовій книжці про роботу до 01.01.2004 року, але він виправлений або неточний, при цьому особа у той час працювала на території Луганська, Донецька чи Криму, для підтвердження стажу роботи буде залучена Комісія з питань підтвердження стажу роботи. Крім цього, заявник повинен буде надати Комісії окрім трудової книжки дані двох свідків, які працювали з ним у той самий час на тому підприємстві та мають відповідні підтверджувальні документи.

Для підтвердження показань свідків та включення відповідного періоду до страхового стажу, ПФУ опитає свідків та оформить Акт опитування свідка. Далі Акт разом із копіями документів свідків про їх роботу на відповідному підприємстві, будуть передані Комісії з питань підтвердження стажу роботи. Комісія прийме рішення: включати даний проміжок часу до стажу роботи чи ні та повідомить застраховану особу впродовж п'яти днів після прийняття рішення.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором