• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як створити інтернет-магазин: чек-лист для новачків

30.04.2020

З огляду на ситуацію у світі, створення інтернет-магазину стає все більш актуальним питанням. Безліч ритейлерів залишилися без офлайн-каналів продажів, і вихід в онлайн для них - це питання виживання.

На хмарній платформі Хорошоп зараз працює понад 1300 різноманітних інтернет-магазинів. У цій статті ми створили невеликий чек-лист кроків для побудови успішного бізнесу.

1. Вибір ніші

Перш за все потрібно вирішити, що ви будете продавати. Подумайте, у чому ви добре розбираєтеся, адже набагато простіше розповідати покупцям про речі, в яких ви експерт. Якщо у вас поки що немає ідей для бізнесу, відстежуйте тренди на ринку за допомогою Google Trends та аналітичних ресурсів Trendwatching, Trendhunter і Springwise.

2. Аналіз конкурентів

Якщо в ніші немає конкурентів, значить в ній немає грошей. Щоб оцінити акційні пропозиції та асортимент потенційних конкурентів, передивіться їх інтернет-магазини та соцмережі. Щоб дізнатися більше про кількість відвідувачів їхніх сайтів, профілі, ключові запити та бюджети на контекстну рекламу, використовуйте сервіси Serpstat, SimilarWeb і Spywords.

3. Створення бізнес-плану

Вам необхідно прописати свої плани на папері. Навіть якщо ви не плануєте залучати інвесторів та партнерів, чіткий план знадобиться для розуміння загальної картини та перспектив. У бізнес-плані потрібно розповісти про ніші та ситуацію на ринку, описати робочий процес, перерахувати обов'язки підлеглих, назвати канали продажів, розповісти про стратегію продажів, прогнози та заплановані витрати

Бізнес-план допоможе поставити досяжні цілі, виділити стартовий капітал, а також продумати потенційні складності та зрозуміти, як з ними впоратися.

4. Створення інтернет-магазину

Потрібно вирішити, яким чином ви плануєте створити інтернет-магазин: замовити сайт з нуля, використовувати одну з CMS з відкритим кодом або скористатися хмарним рішенням. У всіх способів є свої плюси та мінуси.

Сайт з нуля

Подібний інтернет-магазин коштує дорожче і створюється довше, адже над ним протягом декількох місяців працюють кілька фахівців. Вам потрібно буде глибоко втягуватися в процеси: затвердити ТЗ і стежити за його виконанням. Плюси в тому, що ви зможете реалізувати всі свої побажання.

Сайт на основі CMS з відкритим кодом

Подібні інтернет-магазини створюються швидше і дешевше сайтів з нуля, але вимагають досвідченого фахівця, який буде шукати та встановлювати потрібні модулі, а також перевіряти їх на сумісність. Крім того, вам потрібен фахівець, який надалі буде підтримувати роботу сайту.

Сайт на хмарній платформі

Подібні рішення ідеально підходять для людей, які не розбираються в коді та не хочуть витрачати час на доопрацювання інтернет-магазину. За допомогою хмарного рішення запуск сайту проходить за тиждень. Крім того, розробник за певну плату бере на себе постійну підтримку інтернет-магазину.

5. Пошук постачальників

Щоб знайти постачальників, можна скористатися пошуком Google, скористатися одним зі спеціалізованих каталогів, підглянути постачальників у конкурентів, відвідати виставку виробників тощо.

Виберіть кілька десятків відповідних, напишіть їм і уточніть, чи надають вони офіційні документи на продукцію, яка мінімальна партія товарів, які умови доставлення, чи є фотографії та опис товарів. Це принципово важливі моменти, які слід обговорити вже на початковому етапі співпраці.

6. Опрацювання бізнес-процесів

Ще на етапі бізнес-плану потрібно визначити, скільки людей буде працювати в інтернет-магазині, які функції вони виконуватимуть, хто буде стежити за асортиментом, як буде проходити приймання замовлень, їх пакування, доставлення тощо. Коли інтернет-магазин створено, а товари знайдено, вам залишається уважно стежити за всіма процесами та в разі потреби їх оптимізувати.

Простежте, щоб у вашого інтернет-магазину була інтеграція з обліковою системою, яка дозволяє автоматизувати процеси роботи та зменшити кількість помилок.

7. Просування товарів

Без просування ваш інтернет-магазин так і залишиться красивим каталогом з товарами, про який ніхто не знає. Вам потрібно вирішити, які канали продажів ви будете використовувати:

  • інструменти Google на зразок контекстної реклами та Google Shopping;
  • таргетовану рекламу і ремаркетинг в соцмережах;
  • SEO;
  • email-маркетинг;
  • маркетплейси;
  • прайс-агрегатори тощо.

Слідкуйте за результативністю реклами, щоб вчасно зрозуміти, які канали ефективні та в них потрібно активніше інвестувати, а які краще відключити.

Приклад контекстної реклами та Google Shopping

Приклад email-маркетингу

Висновки

Нинішні реалії вимагають швидкого старту, тому зверніть увагу на хмарні платформи, які дозволяють запуститися за тиждень. Але не менш важливо з розумом вибрати нішу, проаналізувати конкурентів, створити бізнес-план, знайти постачальників і пропрацювати бізнес-процеси. Якщо все зробити правильно, ви в короткі терміни отримаєте успішний бізнес. Успіхів!

Матеріал надано партнерами Торгсофт - компанією Хорошоп.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором