• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Ідеї для бізнесу: переймаємо досвід у підприємців з США

02.04.2019

Високотехнологічні інноваційні ідеї для бізнесу з США

Америка вважається батьківщиною індустрії розваг. Саме там зародився Голлівуд, який диктує норми розвитку кіноіндустрії та шоубізнесу в усьому світі. Там же розвинена галузь високих технологій. На стику двох сфер народжуються дивовижні речі.

Один з найпопулярніших видів бізнесу в США - різні високотехнологічні пристрої для любителів ігор, які замінюють апарати минулого. Їх використовують в громадських місцях на кшталт кінотеатрів і торговельних центрів. А ще вони популярні на ювілеях і весіллях, дитячих святах.

Мультиплікаційні герої

Комп'ютерні ігри відомі всім на світі. Але є різниця між сидінням за монітором і управлінням собою в ролі персонажа. Будь-яку людину можна сфотографувати і перетворити в героя анімованої комп'ютерної гри. У місцях розташування подібних ігрових апаратів дуже весело. Можна взяти участь в битвах за замок з власною дружиною або влаштувати полювання на рептилій в компанії дітей.
Подібні високотехнологічні ідеї реалізовані і у нас, а пристрої, які створюють такий світ розваг, коштують відносно недорого, доступні малому бізнесу.


Віртуальні картини

Сучасні технології, які використовуються в різних варіаціях, дають великий простір для фантазії. Цей вид бізнесу передбачає наявність великих сенсорних дисплеїв, які схожі на екрани смартфонів. Тільки вони мають величезні розміри і відображають відповідних до них людей як дзеркала.
Дотик до поверхні дає можливість промальовувати різні фігурки, змінювати об'єкти місцями, збільшувати й зменшувати їх. Наприклад, людина може домалювати собі новий одяг, змінити її колір, додати незвичайні інтер'єри.
Якщо картина здасться вдалою, її можна зберегти і послати собі на пошту або помістити в хмару.


Ідеї бізнесу з США зі сфери краси та здоров'я

Деякі ідеї для нових напрямків бізнесу настільки прості, що виникає подив з приводу того, як ніхто не здогадався до них раніше. Три приклади нижче є ілюстраціями такого роду.

Фітостіна

У класичній літературі є згадки стін, оповитих плющем та іншими рослинами, але мова там йде про фасадах будинків. А недавно в США придумали затягувати зеленим покровом стіни всередині кімнат. Це явище стали називати фітостінамі, з деяких пір ідея є дуже популярною в Штатах. Вона дозволяє робити інтер'єри кафе, офісів, квартир оригінальними. Бізнесмени отримують чималі гроші за монтаж і вирощування таких стінок. У нас ця ніша з недавніх пір зайнята, але конкуренція все ще не така велика.

«Лего» для салатів

Почалося все з кустарних ідей з приводу оригінальних страв. Раніше відвідувачі кафе могли замовляти особливі соуси до картоплі або просити приготувати курчати за власним рецептом. І їх називали примхливими і прискіпливими педантами. Як виявилося, всі хочуть такими бути! І ідея шведського столу була доопрацьована і прийняла вид салатів, які можна самостійно зробити з декількох десятків видів інгредієнтів. В американських кафе цей формат став дуже популярним. Але ж і сам задум, і методи її реалізації вкрай прості. Нашим ресторанним бізнесменам ця ідея теж може стати в пригоді, поки вона реалізована тільки на рівні бюджетних кафе.

Змінний дизайн взуття

Ще однією напрочуд легкою в реалізації ідеєю є взуття, у якій змінюється верх. Здається, якийсь чоловік, який тягав валізи своєї благовірної з десятком пар взуття, придумав як уникнути цього. Але найцікавіше полягає в тому, що ідея ця - жіноча. Її придумала американка Домінік Макклейн Барт. Вже 80 країн світу взяли її на озброєння і продають таке взуття.
Клієнтам пропонується три тисячі варіантів накладок. Реалізація така: до однієї підошві міцно чіпляється різні типи верхніх накладок. Вони утримуються застібками. Тепер немає потреби брати з собою в поїздки кілька пар каблуків, коли можна взяти одні, а до них додати кілька варіантів верхній частині.


Найновіші американські ідеї для малого бізнесу

Три нижче представлених варіанти інноваційного бізнесу вимагають різного стартового капіталу. Якщо перший обійдеться мінімумом вкладень, і гроші доведеться витратити в основному на рекламу, то для другого і третього потрібно більша сума.

Бутік випадково обраних подарунків

Тисячі людей в світі регулярно стикаються з проблемами, намагаючись догодити з вибором подарунка родичам або друзям. Передача цього завдання на аутсорсинг виявилася перспективним рішенням, яке американський ринок прийняв з радістю. Пошук подарунка доручається стороннім людям.
У країнах колишнього СНД є магазини незвичайних подарунків, де можна купити сертифікат на стрибок з парашутом. У США придумали оригінальну інтерпретацію цієї задумки. Той, хто шукає подарунок людина приходить в магазин, повідомляє продавцям дані про ювіляра. І через кілька днів забирає щось, щільно упаковане в коробку. Ні він сам, ні той, кому призначається сюрприз, не в курсі про вміст.

Ферми в мегаполісі

Органічне харчування і натуральні продукти - гаряча тема для американського ринку. Такі ферми й на наших теренах починають ставати відомим. Хіба що зведення їх в межах міста здається незвичним.
Такий спосіб вирощування зелені і овочів можна назвати дуже економічним. Найсвіжіші продукти в найкращому товарному вигляді можна доставити споживачам на стіл в лічені години. А оскільки вільних площ в місті замало, то в США для цього задіяли дахи будинків. Ферми і дохід своїм творцям приносять, і допомагають очищати повітря мегаполіса від смогу.


Центри дистрибуції для онлайн-магазинів

Ця ідея є і для нас не зовсім нової, але саме у 2018 році в Америці вона набула особливої ​​популярності. Суть її полягає в тому, щоб зробити зі своєї квартири, салону або магазину центр, де покупці магазинів зможуть забрати замовлені товари.
Згідно зі статистикою, в Америці найбільшим попитом такий вид послуг користується не в онлайн-гіпермаркетів, а у дрібних підприємців. Зазвичай орендувати представницького вигляду приміщення бізнесмени не в змозі і з радістю користуються послугами по створенню точок доставок. Наявність точки для самостійного вивезення товару помітно збільшує продажі товарів через інтернет. Особливо актуальними є точки видачі товару для магазинів, що продають одяг і взуття. Адже їх без примірки люди купують не дуже охоче.
о.


Бізнес з партнерами з США

Не кожна придумана в Америці ідея дає підприємцям шанс втілити її малою кров'ю. Особливо це стосується інновацій 2018 року. Налагоджувати технології, будувати виробництво коштує дорого. Простіше відразу придбати вподобані товари, організувати їх доставку на батьківщину. Оригінальні вироби з США допоможуть розширити асортимент магазину.

Незвичайний стікер

Раніше в ходу був жарт: «Чому в будинку не можна знайти речі за допомогою Гугла?». А американці придумали реалізацію цієї ідеї в реальності. Вони винайшли розумні стікери, які мають вбудований мікрочіп. Якщо наклеїти їх на ключі або гаманець, легко буде виявити їх в домашньому хаосі. Сигнал з датчика передається через Bluetooth. Він здатний вказати смартфону на місце розташування речі. Ключі від машини чи будинку найчастіше оснащують такими стікерами. А ще вони користуються попитом у батьків, які гуляють з дітьми в галасливих торгових центрах і на переповнених площах міста.

Посох з фільтром для води

Магазини туристичного спорядження пропонують покупцям палиці або палиці для ходьби, вони нагадують ті, що використовуються лижниками на трасі. Американці придумали вбудовувати в них фільтри для води з річок та озер.
Це звичайний засіб для полегшення ходьби, міцне і дає можливість на нього спиратися, можна перетворити в помпу телескопічного типу. Рідина природних водойм, проходячи через нього, стає питною водою. Фільтр є змінним, одна касета дозволяє отримати 500 літрів води. Відмінний винахід для рибалок і туристів!
Варто перевірити наявність таких виробів в Китаї та інших країнах Азії. Там копіюють цікаві задумки досить швидко. Ціна товару зі східних держав буде нижчою за ту, що пропонується на американському ринку.

Популярні в США бізнес-ідеї НЕ для України

Не всі задумки з Америки реалізовані у нас. Перегляд ідей з-за кордону вимагає вивчення місцевих реалій. Треба досліджувати середу, перш ніж їх реалізовувати. Культурні, інтелектуальні особливості, різниця в смаках і мисленні можуть позначитися на успіху бізнес-проекту. З цієї причини цілком цікаві ідеї можуть виявитися нерентабельними - їх не підтримають жителі СНД. Таким прикладом можна навести пару ідей з Америки, які навряд чи принесуть дохід в наших пенатах.

Утилізований посуд

Екологічні проблеми і охорона природи турбують всіх людей на планеті. Але реальні заходи щодо їх вирішення роблять сильні країни з хорошим рівнем життя. У США ідея одноразової упаковки що розкладається сподобалася малому бізнесу. Там стали активно продавати посуд з біологічної сировини. Одного разу використані ложки і тарілки чи не лежать на землі десятиліттями. Вони швидко перетворюються в якісні добрива.
Деякі підприємці додають до складу посуду, що розкладається, насіння рослин. У нас же групи екологічно стурбованих і активних громадян становлять меншість. Багато покупців не оцінять такої пропозиції.

Школа в одній коробці

Ще одна популярна в Штатах історія - створення шкіл в бідних провінціях. Пластиковий короб в пару метрів завдовжки і метр шириною містить все необхідне для створення класу на кілька учнів. Там є оргтехніка, парти, кулер для води та інші предмети. Всі разом вони дають можливість влаштувати клас для ведення різних шкільних предметів прямо в саду або в будь-якому приміщенні.
Такі бокси надсилаються в зони катастроф і землетрусів, а також в бідні африканські країни. Американці з радістю фінансують благодійні проєкти, які використовують набори для створення тимчасових класів. У нас же навряд чи ідея приживеться, адже постачання шкіл здійснюється централізовано, а благодійність не в моді.

Лікування залежностей

В Європі та Америці стала популярною боротьба за здоровий спосіб життя. Там активно розвиваються напрямки бізнесу, які допомагають поставити заслін розвитку залежностей (наркоманії або алкоголізму). У нас ці проблеми вирішуються за допомогою Кримінального кодексу або лікарів. А в США і на заході - за допомогою надання людині психологічної допомоги.
Розмови по душам доступні не всім людям. Якщо у них немає друзів, здатних вислухати, вони можуть звернутися до онлайн-консультантам. В Америці такий вид бізнесу дуже популярний. Він підходить не всім, вимагає вміння і бажання розбиратися в чужих проблемах і переживаннях.
Великий попит на послуги такого роду пов'язаний з тим, що люди, які потрапляють в залежність від препаратів або комп'ютерних ігор, вважають за краще анонімне рішення проблем. Їм простіше звернутися до незнайомця в мережі, ніж іти на прийом до сімейного психолога, який знає родичів і друзів.

Проби пера перед запуском для ідей з США

Вподобану концепцію треба тестувати в межах міста або регіону продажів. Якщо вона популярна в Америці, це не означає, що і в глибинці нашої країни теж спрацює. Треба зрозуміти, наскільки ідея буде затребувана в локальних умовах розвитку бізнесу.

1. Вивчіть схожі пропозиції в своєму місті.
2. Проаналізуйте тип і потреби цільової аудиторії, виміряйте рівень попиту. Важливо виявити проблему, яку вирішує пропозицію, методи її усунення вже доступними засобами. Може виявитися так, що новий спосіб буде нецікавий публіці.
3. Знайдіть контакти бізнесменів в США, які намагалися робити аналогічні проєкти. Зазвичай не виникає проблем, щоб отримати від них рекомендації з приводу деталей в його запуску і реалізації.
4. Займіться бізнес-плануванням, врахуйте витрати та оцініть очікуваний прибуток.
5. Використовуйте для стартапу тільки вільні фінанси, не треба ризикувати останніми накопиченнями.
6. Спробуйте влаштувати тестування ідеї, витративши на це не дуже велику суму грошей. А якщо вона виявиться вдалою, можна буде її масштабувати.

Набагато більше уваги ви зможете приділити важливим організаційним та концептуальних питань, якщо частина ідей передасте на аутсорс.

Унікальні американські стартапи можуть стати популярними і прибутковими на вітчизняній землі. Якщо вчасно їх виявити і швидко втілити в реальність, можна зібрати всі вершки. Адже конкуренції спочатку не буде. Особливою перевагою є той факт, що не потрібно нікуди їхати заради того, щоб знайти щось вартісне.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті