• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як підібрати назву для магазину

Наталія Митрошина
Наталія Митрошина

Копірайтер, автор

як назвати магазин

"Єдине найважливіше маркетингове рішення, яке можна прийняти, стосується вибору імені продукту”. (Джек Траут, маркетолог, першовідкривач позиціювання).

З цим висловом важко не погодитися. Адже саме з вибору влучної назви компанії чи продукту розпочинається історія бізнесу. Неймінг — створення найбільш слушного імені для компанії, товару чи послуги. Це — основа побудови бренду. У найкращому випадку назва має містити натяк на суть або характеристику продукту. Від вибору нейму залежить перше враження клієнтів про компанію, їх сприйняття бренду та подальше його позиціювання на ринку.

У статті розповідаємо про критерії ідеальної назви та ефективні прийоми розроблення назв для різних напрямів бізнесу.

Прийоми створення назви магазину

Секрет вдалої назви криється у відповіді на два прості питання:  

1) що об’єднує?
2) з чим асоціюється? 

Так, відповідь на перше питання лягла в основу створення бренду Rozetka. Подумайте, що спільного у товарах, які продаються у вашому магазині? 

Другий принцип – підберіть асоціативний ряд до вашого продукту. З якими предметами чи явищами він асоціюється у людей? Таким чином народились назви японського ресторану «Муракамі», квіткового магазину «Бутон», ресторану Mafia, магазину «Єва» тощо.

1.      Ім’я власника vs суть продукту

Багато бізнесменів не морочать собі голову підбором назви фірми, а просто називають її своїм чи ім'ям близьких людей. Іноді називають абревіатурою, складеною з букв імені та прізвища. Ім'я конкретної людини несвідомо породжує довіру, впевненість у високій якості. Досить поширені власні імена у автомобільній промисловості, медичній, адвокатській, фінансовій сферах (Kellog, Gillette, Ford,  Boeing).

Мінус такого способу назв в тому, що він мало пов'язаний зі специфікою продукту. Найвищий рівень якості — характеристика виробів компаній. Наприклад: горілка «Первак», хліб «Пишнов», мережі супермаркетів «Фуршет», «Сільпо», «Велика кишеня», будівельний магазин «Конструктор», магазин м’ясних продуктів «М’ясна лавка» тощо.

2.      Слова повсякденного вжитку та сленгу

Звичні для людей терміни запам’ятовуються з першого разу, адже вони зрозумілі всім: напівфабрикати "Легко", вітаміни "АлфаВІТ", насіння SEMKI, пральний порошок "Лоск".

3.      Історичні та географічні назви 

Горілка «Хортиця», мінеральна вода «Моршинська», пиво «Львівське», «Бердичівське», морозиво «Хрещатик» — всі ці назви вийшли з певного географічного регіону, в якому були виготовлені товари, а тому — добре впізнаються людьми.

4.      Літературні запозичення та міфологія

Звернення до класики породжує безліч назв для бізнесу. Проза і поезія — невичерпне джерело для пошуку. Кондитерська «Буратіно», ТМ «Наша Ряба», магазин одягу з великими розмірами «Колобок», лінія чоловічого одягу «Адам» — притягують цікавим казковим підтекстом.

5.      Стилістичні прийоми

Для кращого запам’ятовування й милозвучності назв рекламісти звертаються до літературних художніх засобів — асонансу та алітерації.

Асонанс — це повторення голосних звуків. Такі слова легко вимовляються, засвоюються на слух: Philips, Excel, Ford Motor. Алітерація — це повторення однакових або однорідних приголосних у слові або реченні. Цей прийом посилює образність і виразність слова, фрази: Brook Bond, Kit Kat, PayPal, Tic Tac. Поєднання асонансу й алітерації народжує цікаві слова. Назви брендів дуже короткі, але легко запам'ятовуються: Coca-Cola, Hula Hoop, Chupa Chups.

6.      Комбінація слів

Такий метод найкраще поєднує спільні риси товарів одного бренду. Наприклад, кафе «Чайкофф» («чай» + «коффе»), мобільний телефон Motorola (motor — автомобіль, а ola — звук), газований напій 7Up (seven — 7 + Up).

7. Абревіатура

Назви, створені з абревіатур, завжди на слуху. Наприклад, мало кому відомо, що торгова мережа "АТБ" — це скорочене найменування компанії "Агротехбізнес". До речі, IKEA — також містить перші літери повної назви організації.

8. Використання іноземних слів та імен

Запозичені з інших мов назви магазинів символізують певні позитивні риси, властиві конкретній нації. Наприклад, українські холодильники Nord, коньяк «Жан-Жак», вода «BonAqua».

Німецькі імена часто асоціюються з акуратністю і порядком. Вони можуть підходити для товарів, пов'язаних з точністю (техніка), клінінгом, для канцелярських товарів (Bosch, BonAqua, Einhell, Karcher). Англомовні назви брендів викликають асоціації з чимось масштабним: Tom Klaim, Kristy, Scarlett, Next. Французькі — підкреслюють галантність, задоволення, витонченість, гарні манери тощо.

Як створити назву для магазину одягу та взуття

як назвати інтернет-магазин одягу та взуття

Кожна ніша має свої особливості, тому і принцип вибору назви магазинів буде різний.

Якщо не знаєте, як назвати онлайн чи офлайн-магазин одягу або взуття, придивіться до прикладів вдало реалізованих торгових марок:

 • Garnamama (дитячий одяг) – акцент на материнстві. Українське словосполучення «гарна мама» добре передається латинськими літерами на письмі, зокрема в адресі домену.
 • Modiva – гарний приклад того, як назвати інтернет-магазин жіночого одягу. Назва співзвучна із жіночою вродою та фешн-трендами, створена шляхом поєднання складів «мода» та «діва».
 • Інтернет-магазин жіночого взуття та аксесуарів Celebrity – назва натякає, що тут продаються товари для яскравих жінок та vip-персон.  

Як назвати магазин подарунків

Ще один популярний запит користувачів інтернету, що свідчить про значний інтерес до теми розроблення назв у цій ніші. Назва магазину подарунків, канцтоварів та сувенірів не має викликати складні асоціації, а має бути інтуїтивно зрозумілою. Наприклад, як у брендів: Акварель, Economix. Інші можливі назви: Honeygifts, Арт-сувенір, Скринька, Престиж тощо.

Як назвати інтернет-магазин в Інстаграмі?

як назвати магазин в інстаграмі

Ефективне створення назв у інстаграм починається із дотримання таких рекомендацій:

 • зазначайте у найменуванні магазину категорію товарів, в якій продаєте. Наприклад, до дитячих магазинів додавайте приставку kids_shop, _kids, _toys.
 • Назва не має бути дуже довгою, в ідеалі повинна показувати суть продукту чи бренду та не містити понад два підкреслення. Наприклад, дитячий магазин іграшок можна назвати: joytoy_shop, children_need_toys, teddybear_shop, bybka_shop і т. п.
 • Додайте емоцій, щоб зачепити цільову аудиторію. Використовуйте колоритні слова, найбільш зрозумілі вашій ЦА: для жінок – «Кокетка», «Міледі», «Афродіта»; для чоловіків – «Дон Жуан», «Джентльмен», «Сноб» тощо.
 • Замінюйте запозиченими синонімами ключові слова у вашій ніші. Якщо слово, яке характеризує ваш бренд, вже зайнято (до прикладу: _kolgotki, _cosmetics), шукайте їх іноземні аналоги (_tights, _pantyhose, _makeup, _toiletry, _beauté). 
 • Намагайтесь уникати у назві приставок VIP, Luxury, Luxe. Ви можете відштовхнути великий сегмент ЦА, оскільки такі слова асоціюватимуться з високою ціною.