• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як підібрати назву для магазину

03.11.2022

як назвати магазин

"Єдине найважливіше маркетингове рішення, яке можна прийняти, стосується вибору імені продукту”. (Джек Траут, маркетолог, першовідкривач позиціювання).

З цим висловом важко не погодитися. Адже саме з вибору влучної назви компанії чи продукту розпочинається історія бізнесу. Неймінг — створення найбільш слушного імені для компанії, товару чи послуги. Це — основа побудови бренду. У найкращому випадку назва має містити натяк на суть або характеристику продукту. Від вибору нейму залежить перше враження клієнтів про компанію, їх сприйняття бренду та подальше його позиціювання на ринку.

У статті розповідаємо про критерії ідеальної назви та ефективні прийоми розроблення назв для різних напрямів бізнесу.

Прийоми створення назви магазину

Секрет вдалої назви криється у відповіді на два прості питання:  

1) що об’єднує?
2) з чим асоціюється? 

Так, відповідь на перше питання лягла в основу створення бренду Rozetka. Подумайте, що спільного у товарах, які продаються у вашому магазині? 

Другий принцип – підберіть асоціативний ряд до вашого продукту. З якими предметами чи явищами він асоціюється у людей? Таким чином народились назви японського ресторану «Муракамі», квіткового магазину «Бутон», ресторану Mafia, магазину «Єва» тощо.

1.      Ім’я власника vs суть продукту

Багато бізнесменів не морочать собі голову підбором назви фірми, а просто називають її своїм чи ім'ям близьких людей. Іноді називають абревіатурою, складеною з букв імені та прізвища. Ім'я конкретної людини несвідомо породжує довіру, впевненість у високій якості. Досить поширені власні імена у автомобільній промисловості, медичній, адвокатській, фінансовій сферах (Kellog, Gillette, Ford,  Boeing).

Мінус такого способу назв в тому, що він мало пов'язаний зі специфікою продукту. Найвищий рівень якості — характеристика виробів компаній. Наприклад: горілка «Первак», хліб «Пишнов», мережі супермаркетів «Фуршет», «Сільпо», «Велика кишеня», будівельний магазин «Конструктор», магазин м’ясних продуктів «М’ясна лавка» тощо.

2.      Слова повсякденного вжитку та сленгу

Звичні для людей терміни запам’ятовуються з першого разу, адже вони зрозумілі всім: напівфабрикати "Легко", вітаміни "АлфаВІТ", насіння SEMKI, пральний порошок "Лоск".

3.      Історичні та географічні назви 

Горілка «Хортиця», мінеральна вода «Моршинська», пиво «Львівське», «Бердичівське», морозиво «Хрещатик» — всі ці назви вийшли з певного географічного регіону, в якому були виготовлені товари, а тому — добре впізнаються людьми.

4.      Літературні запозичення та міфологія

Звернення до класики породжує безліч назв для бізнесу. Проза і поезія — невичерпне джерело для пошуку. Кондитерська «Буратіно», ТМ «Наша Ряба», магазин одягу з великими розмірами «Колобок», лінія чоловічого одягу «Адам» — притягують цікавим казковим підтекстом.

5.      Стилістичні прийоми

Для кращого запам’ятовування й милозвучності назв рекламісти звертаються до літературних художніх засобів — асонансу та алітерації.

Асонанс — це повторення голосних звуків. Такі слова легко вимовляються, засвоюються на слух: Philips, Excel, Ford Motor. Алітерація — це повторення однакових або однорідних приголосних у слові або реченні. Цей прийом посилює образність і виразність слова, фрази: Brook Bond, Kit Kat, PayPal, Tic Tac. Поєднання асонансу й алітерації народжує цікаві слова. Назви брендів дуже короткі, але легко запам'ятовуються: Coca-Cola, Hula Hoop, Chupa Chups.

6.      Комбінація слів

Такий метод найкраще поєднує спільні риси товарів одного бренду. Наприклад, кафе «Чайкофф» («чай» + «коффе»), мобільний телефон Motorola (motor — автомобіль, а ola — звук), газований напій 7Up (seven — 7 + Up).

7.       Абревіатура

Назви, створені з абревіатур, завжди на слуху. Наприклад, мало кому відомо, що торгова мережа "АТБ" — це скорочене найменування компанії "Агротехбізнес". До речі, IKEA — також містить перші літери повної назви організації.

8.       Використання іноземних слів та імен

Запозичені з інших мов назви магазинів символізують певні позитивні риси, властиві конкретній нації. Наприклад, українські холодильники Nord, коньяк «Жан-Жак», вода «BonAqua».

Німецькі імена часто асоціюються з акуратністю і порядком. Вони можуть підходити для товарів, пов'язаних з точністю (техніка), клінінгом, для канцелярських товарів (Bosch, BonAqua, Einhell, Karcher). Англомовні назви брендів викликають асоціації з чимось масштабним: Tom Klaim, Kristy, Scarlett, Next. Французькі — підкреслюють галантність, задоволення, витонченість, гарні манери тощо.

Як створити назву для магазину одягу та взуття

як назвати інтернет-магазин одягу та взуття

Кожна ніша має свої особливості, тому і принцип вибору назви магазинів буде різний.

Якщо не знаєте, як назвати онлайн чи офлайн-магазин одягу або взуття, придивіться до прикладів вдало реалізованих торгових марок:

 • Garnamama (дитячий одяг) – акцент на материнстві. Українське словосполучення «гарна мама» добре передається латинськими літерами на письмі, зокрема в адресі домену.
 • Modiva – гарний приклад того, як назвати інтернет-магазин жіночого одягу. Назва співзвучна із жіночою вродою та фешн-трендами, створена шляхом поєднання складів «мода» та «діва».
 • Інтернет-магазин жіночого взуття та аксесуарів Celebrity – назва натякає, що тут продаються товари для яскравих жінок та vip-персон.  

Як назвати магазин подарунків

Ще один популярний запит користувачів інтернету, що свідчить про значний інтерес до теми розроблення назв у цій ніші. Назва магазину подарунків, канцтоварів та сувенірів не має викликати складні асоціації, а має бути інтуїтивно зрозумілою. Наприклад, як у брендів: Акварель, Economix. Інші можливі назви: Honeygifts, Арт-сувенір, Скринька, Престиж тощо.

Як назвати інтернет-магазин в Інстаграмі?

як назвати магазин в інстаграмі

Ефективне створення назв у інстаграм починається із дотримання таких рекомендацій:

 • зазначайте у найменуванні магазину категорію товарів, в якій продаєте. Наприклад, до дитячих магазинів додавайте приставку kids_shop, _kids, _toys.
 • Назва не має бути дуже довгою, в ідеалі повинна показувати суть продукту чи бренду та не містити понад два підкреслення. Наприклад, дитячий магазин іграшок можна назвати: joytoy_shop, children_need_toys, teddybear_shop, bybka_shop і т. п.
 • Додайте емоцій, щоб зачепити цільову аудиторію. Використовуйте колоритні слова, найбільш зрозумілі вашій ЦА: для жінок – «Кокетка», «Міледі», «Афродіта»; для чоловіків – «Дон Жуан», «Джентльмен», «Сноб» тощо.
 • Замінюйте запозиченими синонімами ключові слова у вашій ніші. Якщо слово, яке характеризує ваш бренд, вже зайнято (до прикладу: _kolgotki, _cosmetics), шукайте їх іноземні аналоги (_tights, _pantyhose, _makeup, _toiletry, _beauté). 
 • Намагайтесь уникати у назві приставок VIP, Luxury, Luxe. Ви можете відштовхнути великий сегмент ЦА, оскільки такі слова асоціюватимуться з високою ціною.

Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Мария
20-03-2019 в 16:25:50
Спасибо за множество идей названий для магазина, есть над чем поразмышлять теперь.
Анатолий
01-04-2019 в 14:33:24
Выбор названия для магазина требует тщательного подхода. Оно не должно отпугивать, вызывать недоверие, негативные эмоции у покупателей, вводить в заблуждение. Ну, и должно соответствовать той деятельности, которая в дальнейшем будет осуществляться.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті