• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Найбільш прибуткові й трендові товари, які “працюють” у 2022 році

11.11.2022

високомаржинальні товари в Україні

До категорій високомаржинальних або високоприбуткових товарів можна віднести ті, які завжди мають попит серед споживачів і є обмеженою пропозицією на ринку. Будь-який підприємець намагається продати такі категорії речей, оскільки це допоможе не лише збільшити середню вартість чека, але і й підвищити прибутковість. Окрім цього, добре продаються товари, до яких у людей є стійкий або сезонний інтерес. 

Які товари вважаються високоприбутковими, як їх продавати, а також, яка продукція має найбільший попит на ринку у 2022 році – про це далі у статті.

Що таке «маржа»?

Слово «маржа» пояснюється досить просто – це синонім прибутку, тобто різниця між собівартістю товару і його ціною продажу. Іншими словами, маржа – це чистий прибуток, який залишається після вирахування всіх супутніх витрат. Знайти маржинальність товару можна за двома формулами

1. Розрахунок кількісної маржинальності:

Маржинальність = ціна товару при реалізації - собівартість товару - витрати

Ця формула є простою, оскільки показник маржі дорівнює націнці товару.

Наприклад, якщо ви закупили товар для інтернет-магазину за 1000 грн (ціна собівартості), за логістичні послуги віддали – 200 грн (витрати), і продали його зі 100% націнкою, – за 2000 грн (ціна продажу при реалізації), ваша маржа, або чистий прибуток складе: 2000 грн – 1000 грн – 200 грн = 800 грн.

2. Формула процентної маржинальності:

Маржинальність = (ціна товару при реалізації - собівартість товару - витрати) / ціна товару при реалізації х 100%

Тобто, у нашому випадку:

Маржинальність = (2000 – 1000 - 200) / 2000 грн * 100% = 40%

При цьому розраховувати показник маржинальності у % можна не лише на одну одиницю товару, а й на партію, він не зміниться.

Виходить, чим вище маржа при продажі, тим більш прибутковим буде товар. Для підрахунку маржинальності розроблена  програма обліку Торгсофт. За її допомогою можна автоматизувати управління торгівлею, робочі місця співробітників, провести аналітику продажів та складський облік товару.

Від чого залежить розмір маржі

Маржа залежить від ніші товарів – чим вона вужча, тим націнка на товар може бути вищою. Однак для визначення розміру маржі використовують інші принципи. Щоб встановити націнку на товари, необхідно попередньо зрозуміти, яка оптимальна вартість у продукції може бути для покриття всіх витрат і отримання бажаного доходу від продажу.

Кожен магазин самостійно приймає рішення, якою буде вартість реалізації товару. Накрутка ціни в середньому становить 20-50% від собівартості товару. Однак є товари, в яких націнка може досягати 100% і більше.

Пам'ятайте, що мінімальна націнка на товар може бути збитковою, а максимальна – налякати покупців.

Категорії маржинальності товарів

Як розрахувати маржинальність товарів

Товари, що продаються підприємцями, можна умовно розділити на кілька категорій.

1. Низькомаржинальні. Дану категорію товарів можна зустріти в будь-якій точці продажу. Обумовлено це тим, що продукція має підвищений попит. А через те, що її можна придбати де завгодно, і через високу конкуренцію, сильно підіймати ціни недоцільно. Собівартість таких товарів низька, а накрутка становить 10-20% від закупівельної вартості. Оскільки товари продаються досить швидко, підприємці заробляють на кількості.

До цієї групи належать: дитячі іграшки, засоби гігієни, побутову хімію, дитяче харчування, корм для тварин.

Чим нижча собівартість товару, тим менше робиться на нього накрутка, відповідно, розмір маржі теж залишається низьким.

2. Середньомаржинальні. Це група продукції другої необхідності: сири, морепродукти, побутова і цифрова техніка, будматеріали. Тут накрутка і маржа більші, оскільки на такі товари відсутній повсякденний попит, відповідно, пропозиції обмежені. Націнка варіюється від 30 до 50%.

3. Високомаржинальні. Товари цього класу потрібні людям в особливих випадках. Вони добре продаються в конкретний час і в конкретному місці. Саме такі речі ритейлери хочуть мати у своєму асортименті. Сюди відносяться новинки, сезонні, трендові товари, які мають попит упродовж певного часу.

Водночас існує продукція, яка викликає до себе інтерес постійно, незалежно від ситуації в країні чи світі, рівня доходу покупців і сезону. До цієї категорії належить продукція Apple, брендові або ексклюзивні речі, ювелірні прикраси, дорогоцінні метали. Позаяк на такі товари у певної категорії покупців попит є постійно, вони не відмовляться від їх придбання навіть, якщо накрутка сягне 1000% від закупівельної вартості.

Як розрахувати мінімальну маржу

Для розрахунку мінімального розміру маржі потрібно закласти у вартість товару такі витрати:

1. Вартість транспортування продукції до точок продажу.

2. Вартість обслуговування споживачів.

3. Заробітну плату продавців, витрати на утримання торгової точки.

4. Витрати на маркетингові активності, рекламні кампанії.

В умовах сьогодення, нестабільності економічної ситуації й війни, підприємців також цікавить питання, які трендові товари продавати, щоб отримати максимальний прибуток. Розглянемо список популярних товарів для ecommerce, які вигідно продавати у 2022 році. Для аналізу скористаємось даними аналітичного сервісу Google Trends.

Топ-10 трендових товарів у 2022 році

Визначення найпопулярнішого продукту, що має стабільний або сезонний попит, — це перший і найважливіший крок.  

1. Каремат

аналітика продажу карематів

Як видно з графіку Google Trends, починаючи з кінця лютого 2022 р. до килимків спостерігається стійкий інтерес, і він тільки зростає.

2. Планшет

Високий попит на цей продукт підтверджується активністю їх продажів на різних українських маркетплейсах. Планшети увійшли також у список 10 найпопулярніших комп'ютерних девайсів на Amazon у 2022 році.

3. Роутери

аналітика продажів роутерів

З початку війни в Україні зацікавленість до роутерів спалахнула з новою силою. Ця тенденція може бути пов’язана з переміщенням людей із одного регіону в інший та необхідністю проводити інтернет на новому місці. 

4. Ручний ліхтар

В нинішніх реаліях потреба у додаткових засобах освітлення зросла у мільйони разів. Особливо в тренді серед українців акумуляторні ліхтарики з високою потужністю. Сюди ж можна віднести світлодіоди та батарейки.

5. Спортивний теплий одяг

Ріст продажів цієї групи товарів пояснюється тим, що українці почали шукати більш практичний та зручніший одяг, ніж раніше.

6. Портативні зарядні пристрої

Зважаючи на масові відключення електроенергії у багатьох регіонах України та на воєнні реалії, люди останні два місяці активно скуповують павербанки та сонячні батареї. Проте інтерес до цієї категорії зберігається стабільно впродовж року.

7. Конвектори

аналітика продажу конвекторів

Ця категорія товарів була досить актуальною серед покупців у вересні, коли люди вже почали готуватися до холодної зими. Як видно з графіку, у жовтні відбувся спад інтересу до конвекторів.

8. Рюкзаки

Попит на рюкзаки та спортивні сумки зріс саме з початком війни в Україні. Це знову ж таки пояснюється реаліями сьогодення – необхідністю людей у переміщенні, а також у зборі «тривожних валізок».  

9. Термос

аналітика продажу термосів

Збільшення інтересу споживачів до термосів спостерігається з кінця вересня місяці й поки що ця тенденція не змінюється. Термоси дуже актуальні й серед для військових.

10. Туристична газова плита, бойлери, котли, дрова, обігрівачі

Ми об’єднали ці електропристрої в один блок, оскільки на них є великий попит серед українців, починаючи з липня місяця. Пов’язано це з проблемою опалення та відключенням електроенергії, які ближче до зими можуть бути гострішими.

Звісно, це не весь перелік товарів, які необхідні зараз українцям. До найбільш потрібних речей, згідно з аналітикою Google Trends й динамікою продажів у магазинах, можна віднести: смартгодинники, ковдри, свічки, товари патріотичного напряму, фільтри для води, кальяни тощо.

Та пам’ятайте, що маржа таких товарів, зважаючи на їх підвищений попит, не буде надто великою. До того ж вони є найбільш конкурентними у своїх нішах. Проте заробити можна і на високомаржинальних товарах, про які піде мова нижче.

Найбільш високомаржинальні товари

високомаржинальні товари в Україні

Ця продукція зазвичай «тримає ціну», незалежно від зовнішніх факторів та сезону, і націнка на них може сягати 100% і більше  від закупки. Однак для розрахунку вартості реалізації слід враховувати такий фактор, як війна і курс долара. В нинішніх умовах не варто ставити на ці товари надто велику націнку, як раніше.

Напої

Всі досвідчені ритейлери і власники точок громадського харчування знають, що на першому місці серед найприбутковіших товарів знаходяться напої. Наприклад, закупівельна ціна одного літра звичайної води становить кілька гривень, а от середня ціна літрової пляшки у магазинах стартує  від 20 гривень. Націнка на імпортні товари ще більша (100%, 300% або 500%).   

Квіти

Саме у квітковому бізнесі розмір маржі відчувають не тільки продавці, але і споживачі. Націнки на товар дуже високі. Наприклад, до війни великий попит мали еквадорські троянди. Одна штука у квіткових магазинах коштувала від 50 гривень. Наразі, зважаючи на зростання закупівельної ціни й транспортних витрат, вартість однієї троянди сягає 70, а то й 100 грн.

Хенд-мейд

Особливий успіх та шану у всьому світі мають товари, зроблені вручну. Собівартість такої категорії досить складно оцінювати, тому продавці нерідко ставлять ціни, які вважають за потрібне. До виробів хенд-мейду можна віднести іграшки ручної роботи, одяг, предмети інтер'єру або аксесуари, а також крафтові продукти з лімітованою серією випуску. Подібні товари мають стійкий інтерес у певної групи споживачів, високу маржу і невисоку конкуренцію.

Товари для свят

На ці речі продавці часто ставлять необґрунтовано високу ціну. Обумовлено це тим, що заради створення святкової атмосфери люди готові платити будь-які гроші. Наприклад, повітряну кульку, наповнену гелієм, можна вдало реалізувати за 50-100 грн, коли сама кулька коштує 5-10 грн. В асортимент високомаржинальних товарів цієї групи входять: вітальні листівки, весільні й святкові аксесуари, прикраси для оформлення приміщень, приладдя для творчості та багато іншого.

Косметичні засоби

Як не дивно, але продавці косметики часто встановлюють ціни на такі товари до космічних розмірів. Особливо, якщо це імпортні косметичні засоби, які реалізуються у дорогих бутіках чи торгових центрах. Мати в асортименті дорогу косметику відомих брендів – вигідно. Зазвичай близько 80% від собівартості продукції складають витрати на транспортування, упакування й маркетинг.

Високоприбутковими товарами також вважаються: снеки, алкогольні напої, елітні сорти кави й чаю, супутні товари й послуги, які часто додаються до основної покупки й мають різну вартість.

Вираховуючи маржу, головне – дотримуватися “золотої середини”, постійно аналізувати споживацький попит на ринку й звертати увагу на інші фактори продажів. 

 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором