• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Уряд запускає систему електронних чеків E-receipt

04.03.2019

Які зміни очікують українських бізнесменів у зв'язку з введенням електронних чеків

З 12 жовтня 2018 року набирає чинності наказ № 773 Міністерства фінансів України, згідно з яким відбулися істотні зміни в питаннях реєстрації касових апаратів.

Пілотний проект з переходу на сучасні засоби обліку грошових коштів і введенню електронних чеків був запущений набагато раніше. В цей же період було прийнято постанову, відповідно до якої підприємцям надається можливість протягом одного дня безкоштовно зареєструвати касові апарати в податковій в онлайн-режимі.

Ці нововведення дозволять підприємцям заощадити до 20 000 гривень, так як замість фіскального реєстратора або каси з кнопками вони можуть придбати комп'ютер, ноутбук, планшет або смартфон і встановити на них систему E-receipt. Зареєструвавшись, вони стануть посилати електронні чеки безпосередньо в податкову. В сучасних умовах підприємці все частіше намагаються вибирати пристрої, які здатні зберігати інформацію про діяльність їхнього підприємства «в хмарі».

Важливо, що при такій звітності паперові чеки будуть замінені на електронні, а значить, не потрібно вклеювати їх в Книгу обліку розрахункових операцій, що значно заощаджує час.

Позитивний момент електронної звітності полягає і в тому, що відпадає необхідність в придбанні грошових ящиків, принтера чеків, ваг. А значить, можна значно заощадити і на їх реєстрації, перевірці та сертифікації.

Зміни стосуються і покупців: у них з'являється можливість контролювати фіскальні чеки через електронні кабінети.

Найбільше така система залучає представників малого бізнесу, так як, маючи в наявності, наприклад, ноутбук, вони можуть досить ефективно вести звітність свого підприємства.

У роботу пілотного проекту можуть включитися всі бажаючі. Для цього підприємцю необхідно завантажити програмне забезпечення для Android і Windows і діяти відповідно до онлайн-інструкцій Державної фіскальної служби.

Електронна фіскалізація вже не перший рік успішно впроваджується в ряді європейських країн. Вона довела свою ефективність, так як покликана автоматизувати послуги, уникнути бюрократичної тяганини з оформленням необхідної документації, удосконалити систему звітності підприємців і легалізувати бізнес.

На думку деяких експертів, головною проблемою, з якою можуть зіткнутися підприємці в процесі введення електронним системи чеків - це поєднання E-receipt з популярними системами обліку для магазинів, адже їх використовує велику кількість бізнесменів і це зручно.
ТОРГСОФТ завжди намагається стежити за сучасними тенденціями і йти в ногу з часом. Тому якщо E-receipt доведе свою ефективність для наших користувачів, ми обов'язково зробимо інтеграцію з цією системою.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором