• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чат-бот StopViolationBot збирає скарги громадян на підприємців. Як їх уникнути?

20.11.2022

подткова збирає факти правопорушення через чат-бот

У Державної податкової служби з’явився додатковий інструмент контролю над підприємцями. Уже три місяці поспіль працює чат-бот StopViolationBot, який приймає звернення від громадян про порушення податкового законодавства суб’єктами господарювання. 

Які факти порушень зафіксовані?

З липня українці можуть цілодобово інформувати податкову службу через чат-бот StopViolationBot про випадки порушення підприємцями чинного податкового законодавства. Станом на 14 листопада 2022 року до месенджера надійшло понад 200 скарг про:

  • невикористання у торгівлі РРО/пРРО та невидачу чеків,
  • відмову у розрахунку банківською карткою,
  • завищення цін на продовольчі товари, лікарські засоби,
  • неоформлення трудових відносин з найманими працівниками,
  • здійснення господарської діяльності без державної реєстрації.

Більшість таких повідомлень стосувалася провадження підприємцями діяльності без державної реєстрації, порушень під час продажів товарів в інтернеті та відсутності здійснення безготівкових розрахунків.

Додамо, що працівники податкових органів ретельно аналізують та перевіряють інформацію від громадян, яка поступає через чат-бот. Якщо факти порушень підтверджуються, ДПС вживає заходи реагування, наприклад — податкові перевірки.

9 листопада 2022 року податкові органи вже відпрацювали 120 скарг. До порушників будуть застосовані штрафні санкції на суму понад 2 млн грн.

Дії підприємців

Зважаючи на ситуацію, суб’єктам господарювання варто провести внутрішні перевірки щодо дотримання вимог чинного законодавства, а саме — норм Податкового кодексу України. Зокрема, щоб уникнути небажаних інцидентів з податковими інспекціями, слід встановити у магазинах необхідне торговельне обладнання та дотримуватись базових правил торгівлі:

1. Встановіть фіскальний реєстратор або пРРО.

2. Замовте банківські POS термінали для проведення безготівкових транзакцій — якщо цього не було зроблено раніше.

3. Не завищуйте ціни на продукти, на які поширене державне регулювання.

4. Працевлаштуйте працівників, що постійно працюють у магазині.

5. Навіть якщо у вас невеличкий інтернет-магазин – ви маєте бути зареєстровані як ФОП або юридична особа.

Також доцільно провести інструктаж серед продавців щодо правил використання розрахункового обладнання та дотримання вимог законодавства у податковій сфері.

Важливо! Згідно з повідомленням офіційного каналу Податкової служби з 2023 року підприємці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб повинні забезпечити можливість безготівкових розрахунків під час продажу товарів чи наданні послуг. Від цього обов’язку звільняються фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку 1-ї групи, торговці, які використовують у своїх діяльності торгові автомати, здійснюють виїзну (виносну) торгівлю, продають власноручно вирощену або відгодовану продукцію.

Нагадаємо, у своєму листі-роз’ясненні від 7.11.2022 р. Державна податкова служба пояснила, що підприємців не штрафуватимуть за невикористання чи порушення використання у своїй діяльності РРО/пРРО — з 1 квітня 2022 року до закінчення воєнного стану.

Але питання використання РРО для тих, хто мав встановити його до 1 січня 2022 року все ще залишається актуальним – фактично зобов’язання використання РРО ніхто не скасовував.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором