• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Норми тривалості робочого часу під час війни

24.06.2022

У зв'язку з війною в Україні, було внесено багато змін в трудове законодавство. Зміни зачепили й норми тривалості робочого часу. Вони були збільшені.

Норма тривалості робочого тижня

Замість звичних 40 годин на тиждень, встановлених ст. 50 КЗпП, норма тривалості робочого тижня на час воєнного стану збільшилась до 60 годин (ст. 6 ч. 1 Закону №2136). Зміни діють з 24 березня 2022 року й до завершення воєнного стану.

Зверніть увагу! Збільшення норми тривалості робочого тижня до 60 годин не змушує усіх роботодавців змінювати графік роботи та змушувати працівників працювати більше. Це право роботодавця, а не обов’язок.

Якщо ж ви, як роботодавець вирішили скористатися змінами у трудовому законодавстві та подовшити тривалість робочого тижня своїм працівникам, то такі зміни необхідно обґрунтувати.

Зверніть увагу! Тривалість робочого тижня 40 годин або 60 годин однаково вважаються повним робочим часом. Тобто, якщо ви вирішили залишити тривалість робочого тижня 40 годин, то проводити перерахунок зарплати не потрібно.

Для працівників, які працювали неповний робочий час, тижнева норма тривалості робочого часу також була збільшена до 50 годин на тиждень, замість 36 годин.
Безперервний відпочинок натомість скоротили до 24 годин, тобто між робочими тижнями перерва має складати не менше ніж добу.
Якщо ви не змінюєте тривалість робочого часу, то ніяких наказів та розпоряджень видавати не потрібно. Якщо тривалість робочого тижня змінюється, тоді необхідно видати наказ керівника та ознайомити працівників під підпис. Повідомляти про зміну істотних умов праці за два місяці не потрібно.

Початок та закінчення робочого дня

На час дії воєнного стану час початку за закінчення робочого дня визначає роботодавець. Узгоджувати його з робочим колективом та профспілкою не потрібно.
Тобто, якщо ви вирішили змінити час початку робочого дня, щоб працівники могли дістатися до роботи або додому до початку комендантської години, достатньо видати наказ керівника та ознайомити з ним працівників.

Святкові дні

На час дії воєнного стану не діють норми КЗпП щодо святкових та неробочих днів. Тобто, зараз не скорочується робочий день на годину перед святковим днем, не переноситься вихідний на наступний будній день, якщо свято припадає на суботу чи неділю і так далі.
Святкові дні, такі як День Конституції будуть робочими днями для тих, у кого припадає графік. У зв'язку з такими змінами рекомендується видати новий робочий графік та проінформувати працівників, задля уникнення непорозумінь.
Якщо ваше підприємство продовжує працювати п’ять днів на тиждень по 8 годин на день та з двома вихідними, то пропонуємо вам оновлений розрахунок норми тривалості робочого часу.

Графік роботи 2022

Наталія
02-11-2022 в 15:54:26

велике дякую за роз'яснення

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором