• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

РРО не працює, що робити?

26.04.2021

РРО не працює що робити

Доволі часто власники магазинів та їх продавці стикаються з ситуацією, коли РРО вийшов з ладу або відсутня електроенергія. Що робити в таких ситуаціях, читайте в даній статті.

Чи зобов'язане підприємство використовувати КОРО та РК?

Наказом № 547 від 14.06.2016 р. передбачено, що у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, суб'єкт господарювання може застосовувати КОРО або резервний РРО замість несправного РРО не більше семи днів.

Також підприємець може відмовитись від використання КОРО, але в такому випадку він не має права проводити розрахункові операції доки РРО не запрацює належним чином.

Якщо підприємець вирішив відмовитись від КОРО, необхідно оформити дане рішення відповідним Наказом. Після цього, треба в заяві 1-РРО зазначити, що для нового РРО книга обліку розрахункових операцій не реєструється. Якщо ви бажаєте скасувати реєстрацію старої КОРО, необхідно подати до податкової Заяву № 2-КОРО за місцем реєстрації КОРО.

Заяву № 2-КОРО можна подати в електронному або паперовому вигляді і податківці знімуть з реєстрації КОРО на наступний день. Після цього, у реєстраційному посвідченні РРО буде зазначена інформація, що у разі виходу з ладу РРО, розрахункові операції не проводяться.

Після скасування КОРО, процес приймання грошей від покупців не змінюється. Суб'єкти господарювання, так само як і раніше, оприбутковують гроші в касу, зберігають Z-звіти та записують доходи в Книгу обліку доходів.

Як оприбуткувати готівку у разі поламки РРО або відсутності електроенергії понад добу?

Якщо ви не використовуєте КОРО, а електроенергії немає понад 24 години, але на підприємстві використовують касову книгу, надходження грошей можна фіксувати за допомогою прибуткових касових ордерів та записів у касовій книзі.

Якщо ви використовуєте КОРО, тоді надходження грошей потрібно зафіксувати в КОРО, але таким способом можна користуватись до 7 робочих днів.

Після виходу з ладу РРО, необхідно підрахувати залишок коштів у грошовому ящику та записати суму в розрахункову квитанцію із поясненням “Службове внесення”. Далі необхідно складати розрахункову квитанцію на кожну розрахункову операцію. Після того, як РРО запрацює, необхідно всі операції провести через РРО та сформувати  Z-звіт.

Якщо ви відмовились від КОРО та не маєте касової книги, то проводити розрахункові операції (приймати готівку) не можна. В такому разі, можна виписувати рахунок на оплату з реквізитами банківського рахунку.

Що робити, якщо РРО не працює понад добу?

Якщо РРО зламався або була відсутня електроенергія понад 24 години, суб'єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції на резервному РРО або використовувати КОРО.

Перед тим, як використовувати резервний РРО, необхідно виконати операцію “Службове внесення” та провести кошти, які зберігаються в касі на момент виходу з ладу основного РРО.

Що робити, якщо РРО не працює понад 72 години?

Якщо РРО не працює понад 72 години, необхідно використовувати резервний РРО або зареєструвати новий РРО. Перед початком використання нового РРО замість несправного, потрібно перерахувати гроші в касі та провести через новий РРО операцію “Службове внесення”.

Чи необхідно реєструвати  КОРО на резервний РРО, якщо для основного РРО відмовились від застосування КОРО?

Законодавчо не передбачена реєстрація КОРО на резервний РРО, якщо на основний РРО відмовились від КОРО. Але податківці дозволяють підприємцям реєструвати КОРО на резервний РРО за власним бажанням.

Що робити, якщо РРО не працює, немає КОРО та резервного РРО?

Якщо основний РРО вийшов з ладу, відімкнули електроенергію, відсутній інтернет, тощо, при цьому у вас немає зареєстрованої КОРО або резервного РРО, необхідно припинити приймати готівку та продаж товарів.

Продавати товари можна лише безготівково, тобто кошти можна приймати лише на банківський рахунок.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором