• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Подарунки клієнтам від Торгсофт, середня зарплата до 19 000, експорт в країни ЄС

13.06.2021

Торгсофт Дайджест

Ресторанам дозволено працювати цілодобово

Кабмін переглянув обмеження адаптивного карантину, який діє на території країни. Зокрема, тепер ресторанам дозволено працювати цілодобово - йдеться в постанові. Кінотеатри та інші культурні заклади можуть заповнювати свої зали на дві третини. Дозволено проводити масові заходи за участю більше однієї людини на 4 кв. м, якщо захід проводиться на відкритому повітрі, або заповненням двох третин місць — якщо в залі. Дозволена робота дискотек, нічних клубів і проведення святкових заходів в кафе та ресторанах.

Мати паперову трудову книжку — необов’язково

10 червня в Україні набрав чинності Закон, яким передбачається поступовий перехід до електронних трудових книжок. Відтепер облік трудової діяльності буде здійснюватися в електронному вигляді, а мати паперову трудову книжку — необов’язково. Закон передбачає перехідний період строком у 5 років, який починається з дня набрання ним чинності. За цей час треба перенести інформацію про трудову діяльність працівників з трудових книжок до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Вносити відомості може як сам роботодавець, так і працівник. Якщо працівник уповноважує роботодавця зацифрувати документи про свою трудову діяльність, працівник має надати згоду на обробку персональних даних, яка зазвичай укладається у довільній формі.

Нова Пошта допоможе бізнесу вийти на закордонні маркетплейси

Нова Пошта розпочала колаборацію з торговим агентством Western Bid, щоб допомогти українським підприємцям глобалізувати свій бізнес і вийти на закордонні маркетплейси — Amazon, EBAY, Etsy та інші, йдеться в повідомленні компанії. Підприємці, які продають свої товари на міжнародних маркетплейсах отримають вигідні тарифи на доставку в більш ніж 200 країн й територій світу.

Електронні лікарняні

На початку червня розпочався перехідний період введення електронних листків непрацездатності, який триватиме до кінця серпня. Протягом цього часу громадяни зможуть отримати як електронний, так і паперовий документ. На Пенсійний Фонд покладено зобов'язання вести Електронний реєстр лікарняних. Документ буде формуватися на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність. У Мінцифри додали, що щорічно 5,5 млн українців отримують лікарняні листи, на які держава витрачає понад 18 млрд грн. При цьому частину документів видають здоровим громадянам.

Експорт України до ЄС зріс більше ніж на третину

Кабмін схвалив законопроєкт про внесення змін до Митного кодексу, які мають заохотити бізнес переносити діяльність на територію України - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. «Ми пропонуємо звільнити від оподаткування ввезення обладнання тих підприємств, які переносять свою діяльність на територію України. Цим кроком ми також заохочуємо великі підприємства починати роботу в Україні, інвестувати тут та створювати нові робочі місця», — зазначив прем'єр. За словами Шмигаля, уряд продовжує адаптацію Митного кодексу до процедур, які визначені в ЄС та які передбачені Угодою про асоціацію, зокрема ведеться робота з європейськими партнерами щодо отримання так званого промислового безвізу (угода ACAA). Шмигаль зауважив, що за перші п’ять місяців цього року експорт України до ЄС зріс більше ніж на третину. Це додаткові $2,7 млрд виторгу для українського бізнесу.

Середня зарплата в Україні виросте до 19 тисяч гривень

Кабмін прогнозує, що у 2024 році середня зарплата в Україні виросте до 19,1 тис. грн - про це свідчить постанова уряду від 31 травня № 586. Згідно з документом, у 2022 році середня зарплата збільшиться на 4,4% (до 15,3 тис. грн), у 2023-му — на 6,1% (до 17,2 тис. грн), у 2024-му — на 5,6% (до 19,1 тис. грн). Рівень безробіття в ці роки прогнозується на рівні 8,5%, 8% і 7,8% відповідно.

Чому прискорилася споживча інфляція?

У травні 2021 року споживча інфляція в Україні в річному вимірі прискорилася до 9,5%, в місячному вимірі ціни зросли на 1,3% - йдеться в коментарі НБУ. Це пов'язано перш за все з істотним подорожчанням природного газу та соняшникової олії - коментує регулятор. Збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари, перш за все через підвищення світових цін на харчові продукти. Збільшення виробничих витрат на сировину та енергію спричинило підвищення ціни на хліб, макаронні, кондитерські вироби та м'ясні продукти. Зростання підтримувалося стійким споживчим попитом.

Роздрібна торгівля - найбільш швидкоросла в епоху коронавірусу

За підсумками дослідницької компанії MPP Consulting, сектор роздрібної торгівлі виявився найбільш швидкорослим і конкурентним в епоху коронавірусу. У першій сотні найдорожчих брендів у 2020 році назбиралося 20 компаній, пов’язаних із ритейлом. За минулий рік загальна вартість першої сотні українських брендів збільшилася на 1,4%, і зараз становить $6,2 млрд. В трійку лідерів рейтингу, як і за підсумками 2019 року, увійшли Моршинська (її вартість оцінена в $525 млн), Нова Пошта ($337 млн) та Rozetka ($311 млн). Значно підсилилися за рік АТБ, Епіцентр та Comfy – вартість кожної торгової марки зросла на понад 40%. Топ-100 покинули Фуршет та Intertop, замість них в рейтинг підтягнулися Varus та Zarina. Остання, своєю чергою, стала єдиним ювелірним брендом сотні найдорожчих.

Торгсофт дарує подарунки

Гуртовий склад UAKAVA автоматизував торгівлю: склад, кав'ярню та оренду кавомашин з Торгсофт й автоматично бере участь у липневому розіграші від компанії Торгсофт: В кінці липня ми проведемо розіграш приємних подарунків серед клієнтів з бонусною карткою-стікером Торгсофт. Якщо у вас ще немає картки - замовляйте за телефоном +38 (093) 950 98 87. Щоб взяти участь у бонусній системі, розмістіть стікер на касовій зоні, дверях магазину або автомобілі. Для інтернет-магазинів — логотип Торгсофт у футері вашого сайту.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором