• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Безконтактна доставка: що це таке та як організувати

26.03.2020

Безконтактна доставка - це не новий тренд, а скоріш вимушений захід, який розробили та вводять сервіси доставки товарів для клієнтів в умовах пандемії. Всього за тиждень попит на кур'єрські послуги зріс на 20-25%. У пресслужбах компаній заявляють, що безконтактна доставка не дасть вірусу поширитися, посилені заходи захисту для клієнтів кур'єрських служб, та їх співробітників. За три дні обслуговування вийшло на новий рівень і це дає підстави стверджувати, що у майбутньому фірми закріплять за собою такий спосіб доставки.

Суть безконтактної доставки

Аби скористатися послугою, клієнти роблять позначку у коментарі до замовлення та сплачують його у безготівковій формі. Далі кур'єри зв'язуються з покупцями у телефонному режимі та обговорюють, де залишити пакет. Найчастіше вони залишають замовлення під дверима та йдуть - зайвий контакт виключено. Власники компаній стверджують, що скоротився й час доставки на 10-15%, тому співробітники обслуговують більше клієнтів.

Про безконтактну доставку подбали відомі сервіси Uber Eats, Glovo, Door Dash, Instacart, Just Eat, Raketa та інші корпорації. У найближчі 2-3 тижні попит на доставку харчів може зрости на 70%.

Користувачі Торгсофт можуть оповістити своїх клієнтів про можливість безконтактної доставки завдяки Масовому розсиланню по e-mail або SMS.

Вперше безконтактну доставку випробували в Китаї. Найбільший постачальник їжі в країні Meituan дебютував в цьому напрямку в місті Ухань. До початку минулого місяця попит виріс на 80%. Потім до корпорації приєдналися KFC, Pizza Hut, Ele.me, Starbucks, McDonalds. У країнах, де є цей тип сервісу, кур'єри носять маски та користуються антисептиками, якими дезінфікують руки перед та після кожної доставки.

Аби повністю мінімізувати час взаємодії з іншою людиною, у компаніях рекомендують користуватися безконтактними картами Google Pay або Apple Pay.

Послуга запустила ланцюгову реакцію по всій країні. Її запровадили й інші торгові мережі, де в асортименті - одяг, взуття, аксесуари, косметичні засоби, предмети гігієни, деяка техніка, матеріали для ремонту, інструменти.

Fashion сегмент мінімізував контакт між клієнтом та постачальником, особливо ті магазини, де передбачена примірка замовлених товарів. Проте, послугу «доставка до дверей» організував відомий бренд одягу і взуття Red and Dog. Співробітники компанії просять клієнтів попереджати про те, що їм потрібна послуга доставки «без контакту». Також можливо замовити її з приміркою та без.


Додаткова захисна упаковка

Доставка до дверей не єдине нововведення, яке запустили компанії. Вони пішли далі та запаковують харчі у захисний пластик. Аналогічним прикладам слідують супермаркети по всій країні. Особливо актуальне це питання в магазинах, де є свіжа випічка - хлібобулочні вироби запаковують у харчову плівку. Такий тренд ввели великі торгові мережі, зокрема, АТБ, Сільпо, Ашан, Метро. А в пекарнях, де готують їжу, підсилилися заходи з безпеки - введено додаткове знезараження та фільтрація повітря.
Такі зміни подобаються клієнтам. Попри те, що це вимушені заходи, користувачі схвалюють швидку мобілізацію служб та відзначають, що підвищену систему безпеки та захисту харчів потрібно було ввести давно. Мабуть, це єдиний позитивний момент в нинішніх обставинах.

Безконтактна доставка | Торгсофт

Як організувати безконтактну доставку у своєму магазині


Організувати безконтактну доставку можна при наявності власного кур'єра, доставки по місту або службою доставки Нова Пошта.

 1. Безконтактна доставка передбачає повну передплату за товар за замовчуванням.
 2. Відвантажити товар у Торгсофт - створіть видаткову накладну.
 3. Роздрукуйте необхідні документи
  1. Якщо клієнт оплачує зі свого р/р на ваш р/р, то ніякі чеки можна не друкувати. У клієнта факт оплати - це платіжне доручення з банку. При відвантаженні товару роздрукуйте видаткову накладну, як факт отримання товару покупцем.
  2. Якщо клієнт оплачує зі своєї карти на ваш р/р, то у нього у мобільному банкінгу є платіжне доручення, що підтверджує факт оплати. Ми друкуємо видаткову накладну при відвантаженні та пакуванні товару.
  3. Якщо клієнт оплачує через касу або термінал на р/р, то чек про оплату дає клієнту банк.
  4. Якщо у підприємця є РРО, то він друкує фіскальний чек на момент отримання грошей, не залежно від того, як оплачував клієнт та виписує видаткову накладну датою відвантаження товару або надання послуги.
 4. При пакуванні товару обробіть руки антисептиком або добре їх помийте.
 5. Загорніть товар в стрейч-плівку, яку клієнт зможе розпакувати після рук кур'єра та одразу викинути.
 6. Якщо маєте у своєму розпорядженні ресурси, то як подарунок можна додати до товару антисептичний гель. Зараз це буде приємним та дуже корисним знаком уваги.
 7. Уточніть у клієнта, де залишити товар.
 8. Передайте товар кур'єру.
 9. У Торгсофт надішліть повідомлення клієнту про те, що кур'єр вже виїхав та орієнтовний час прибуття.
 10. По прибуттю кур'єр повідомляє вам, що товар на місці й ви повідомляєте клієнта. Або якщо це ваш кур'єр - надайте йому робочий viber та заздалегідь внесіть контакти клієнта, аби кур'єр повідомив про доставку товару самостійно з фото підтвердженням.
 11. Ми рекомендуємо, аби кур'єр дочекався клієнта та переконався, що за товаром вийшли та забрали товар.

Безконтактна доставка Новою Поштою

1. Безконтактно можна лише отримувати посилки
2. Доставка повинна бути до дверей
3. Вартість доставки має бути сплачена або відправником або заздалегідь онлайн

Кур'єру Нової Пошти, який буде доставляти клієнту товар, необхідно повідомити, що це повинна бути безконтактна доставка. Кур'єр привозить посилку клієнту, залишається на відстані 1,5 метра. Клієнт забирає, оглядає та якщо все ок, то дає дозвіл кур'єру поставити електронний підпис про отримання посилки.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором