• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

15 кращих книжкових інтернет-магазинів України

02.02.2023

Склали рейтинг найбільш відвідуваних книжкових інтернет-магазинів та сайтів провідних українських видавництв. Перелік сформували за кількістю відвідувачів у грудні 2022, згідно з даними аналітичного ресурсу Similarweb.

 1. Yakaboo

книжковий інтернет-магазин Yakaboo

Компанія Yakaboo розпочала свою діяльність у 2004 році з продажів ліцензійних DVD- та CD-дисків. Наразі книжковий інтернет-магазин Якабу є одним із найбільших в Україні, має власне видавництво Yakaboo Publishing, яке видає український нішевий нон-фікшн та перекладає українською мовою світові нон-фікшн бестселери. В інтернет-магазині yakaboo.ua продається понад 300 000 книг різних жанрів на 71 мові у паперовому, електронному або аудіоформатах. Окрім книг, доступні товари для творчості, настільні ігри, книжкові аксесуари та подарунки. 

У грудні-2022 сайт відвідало 2,262 млн осіб.

 1. Книгарня «Є»

інтернет-магазин Книгарня "Є"

Першу книгарню мережі «Книгарень «Є» було відкрито 2007 року в Києві. Наразі мережа налічує 18 книжкових магазинів по всій Україні. Книжкові офлайн-крамниці оснащені спеціальними місцями для читання, безплатним Wi-Fi. В інтернет-магазині book-ye.com.ua можна знайти будь-яку літературу українською мовою для читача від 0 до 99 років, а також книги ексклюзивних та рідкісних видань.

У грудні-2022 сайт відвідало 1,3 млн людей.

 1. Ранок

видавництво "Ранок"Видавництво «Ранок» засноване Віктором Кругловим у 1997 році в місті Харків. Це лідер українського ринку навчальної, методичної та дитячої літератури, а також єдине видавництво України, яке увійшло до Європейської асоціації видавців навчальної літератури. 

В інтернет-видавництві ranok.com.ua представлено понад 18 000 найменувань книг, посібників, навчально-методичної літератури, розвивальних ігор, товарів для творчості. Компанія має 27 регіональних представництв у містах України й за кордоном. Видавництво випускає також електронні книги та підручники, має власну школу в Харкові та бібліотеку з книжковим фондом у 45 000 примірників.

У грудні-2022 сайт відвідало 880 429 читачів.

 1. Наш формат 

видавництво "Наш формат"

Компанія представлена на вітчизняному книжковому ринку понад 15 років. Пройшла шлях від нішевого магазину до провідного українського видавництва нон-фікшн літератури та одного із ключових інтернет-магазинів України, яке продає виключно україномовні книжки. 

Видавництво «Наш формат» спеціалізується на публікації патріотичної й світоглядної літератури, перекладів бестселерів і знакових книг, а з початком війни – готує до друку книжки з тактичної та медичної підготовки для військових.

Інтернет-магазин nashformat.ua має у своєму арсеналі понад 30 тисяч книжкових найменувань від різних українських видавництв будь-якої тематики: від бізнесу до коміксів і графічних романів.

У грудні-2022 сайт відвідало 530 151 осіб.

 1. Bookclub (видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»)

книжковий інтернет-магазин bookclub (видавництво КСД)

Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» заснований у 2000 році у Харкові. Видавництво «КСД» є одним із найбільших книжкових дистриб’юторів в Україні, має 38 філій по всій країні. Щороку до війни видавало близько 600 найменувань художньої, дитячої та прикладної літератури. Публікує як українських, світових зіркових авторів, так і твори молодих українських письменників. Книги й автори «КСД» здобули безліч літературних нагород: Шевченківську премію, відзнаку «Книга року BBC», перші місця у конкурсах «Коронація слова», «Гранд Коронація слова» та ін.

У грудні 2022-го інтернет-магазин bookclub.ua відвідало 472 063 осіб.

 1. Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Видавництво Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Видавництво Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» — провідне українське видавництво дитячої літератури, одне з найвідоміших дитячих видавництв Східної Європи. Перше приватне дитяче видавництво незалежної України.

Перша книжка «Українська абетка» була надрукована в 1992 році. У видавництві публікуються книжки виключно українською мовою “для дітей від 2 до 102”. 

В інтернет-магазині store.ababahalamaha.com.ua можна придбати не лише дитячу літературу, але й книги для дорослих – монографії, документалістику, художню, публіцистичну літературу тощо. Висока художня та поліграфічна якість – це почерк видавництва, який відрізняє його з-поміж тисячі інших й за межами України. 

У видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» користуються програмою обліку Торгсофт.

Кількість відвідувачів інтернет-магазину у грудні 2022-го склала 345 758 осіб.

 1. Видавництво Старого Лева

Видавництво Старого Лева«Видавництво Старого Лева» засноване у грудні 2001 року Мар'яною Савкою і Юрієм Чопиком у Львові. У 2015 році «Старий Лев» відкрив у Львові першу книгарню, після чого з’явилася ціла мережа монобрендових книгарень-кав’ярень у Львові, Києві, Одесі й Дніпрі. Тут можна не лише придбати книжки, а й посмакувати кавою та відвідати літературні зустрічі.

В каталозі інтернет-магазину  starylev.com.ua представлено понад 1647 позицій – книг для всієї родини, а також електронні видання, сувеніри, комплекти книг.

У грудні 2022-го сайт видавництва відвідало 327 562 людей.

 1. Bookovka 

книжковий інтернет-магазин БуковкаСучасний інтернет-магазин bookovka.ua пропонує понад 1 млн книг та інших товарів: комікси, електронні видання, товари для творчості й активного відпочинку, настільні ігри, канцтовари, дитячі товари.  

У грудні 2022-го сайт відвідало 313 978 осіб.

 1. Book24

книжковий інтернет-магазин book24

Це молодий інтернет-маркет книжкової продукції в Україні, який стрімко розвивається. Пропонує до продажу понад 10 тисяч найменувань книг, а також ігри та електронні формати книг.

Сайт book24.ua у грудні 2022 відвідало 279 992 людей. 

 1. Balka-book

книжковий інтернет-магазин БалкабукХарківський книжковий інтернет-магазин balka-book.com заснований у 2004 році та спеціалізується на продажі комп'ютерної, технічної, бізнес та медичної літератури. Це робить інтернет-магазин унікальним на ринку книжкової індустрії. В асортименті можна знайти також книги художньої, навчальної, юридичної, економічної та дитячої літератури, вінілові пластинки, касети, CD та DVD диски.

У грудні 2022 сайт balka-book.com відвідало 175 566 осіб.

 1. Vivat

харківське видавництво ВіватVivat (Віват) — одне з найбільших видавництв України. Засноване Юлією Орловою у 2013 році у Харкові. Спеціалізується на випуску дитячої літератури, сучасної перекладної книги, нон-фікшну та творів сучасних українських авторів. Інтернет-магазин vivat-book.com.ua продає книги як власного видавництва, так і відомих і нових українських видавництв для всіх вікових категорій.

У грудні 2022 сайт видавництва відвідало 119 094 особи. 

 1. Буква

книжковий інтернет-магазин Буква

«Буква» — один з найстаріших та найвідоміших книжкових дистриб’юторів в Україні. Мережа налічує 25 книжкових магазинів та інтернет-магазин bukva.ua, в якому представлено понад 12 700 найменувань книг різножанрової тематики.

У грудні 2022-го сайт відвідало 139 119 користувачів.

 1. Лавка Бабуїн 

книжковий магазин Лавка Бабуїн

Книжковий інтернет-магазин України, де можна замовити книги у всіх жанрах, сувеніри та подарунки, зокрема: дитячу, художню, науково-популярну, бізнес-літературу, фотоальбоми, артбуки, іграшки, товари для творчості, канцелярію та іншу продукцію. 

У грудні сайт lavkababuin.com відвідало 116 895 користувачів.

14. Лабораторія

видавництво Лабораторія«Лабораторія» — прогресивне спеціалізоване київське видавництво, яке просуває на своїх платформах свіжі ідеї, актуальні західні видання, а також компетентних українських авторів. В інтернет-магазині laboratoria.pro можна придбати книги сучасного нон-фікшну, художню, науково-популярну, бізнес-літературу, подарункові сертифікати, а також послухати подкасти від авторів «Лабораторії» про актуальні книги й тренди у літературі.

Сайт laboratoria.pro у грудні 2022-го відвідало 96 055 особи.

15. Booklya

книжковий інтернет-магазин Букля

«Букля» — книжковий інтернет-магазин для всієї родини, котрий активно розвивається. Каталог налічує 210 тис. найменувань книг різних жанрів. Окрім книг, в магазині продаються дитячі товари, настільні ігри, конструктори LEGO, товари для хобі та творчості, оригінальні блокноти й планери.

У грудні 2022 інтернет-магазин booklya.ua відвідало 94 810 осіб.

Що потрібно для обліку та автоматизації книжкового магазину?

Якщо у вас книжковий магазин, то автоматизувати облік книжок, коміксів, сувенірів та періодичних видань можна в програмі обліку Торгсофт

Для автоматизації у книжковому магазині потрібні:

 1. Програма обліку Торгсофт-Ультра — для  одного магазину, або Торгсофт-Термінал — для торговельної мережі.
 2. Торговельне обладнання: сканер для продажу товару по штрихкодам, принтер етикеток для маркування книжок, принтер чеків для друку фіскальних та нефіскальних чеків.
 3. Програмний РРО для продажу книжок, як фіскального товару.
 4. Банківський термінал та опція Торгсофт «Підключення банківського термінала» для того, щоб ваші клієнти могли швидко та без помилок розрахуватись за покупку.

Опції програми обліку для книжкового магазину, які стануть в пригоді

Програмне забезпечення для управління запасами в книгарні дозволяє керувати рівнем запасів, продажами та замовленнями, надає інформацію в режимі реального часу про стан складу, наявність товару, продажі та дані про клієнтів.

Окрім того, Торгсофт допоможе вести базу клієнтів у CRM, робити масові розсилання враховуючи інтереси клієнта та попередні покупки, вести облік та пошук по ISBN — міжнародних ідентифікаторів книг, продавати книжки в інтернет-магазині, маркувати посилки ТТН безпосередньо в офісі або на складі для відправки Новою Поштою, аналізувати результати продажів та прогнозувати попит, формувати електронні замовлення видавництвам.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором