• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Квітковий магазин

Облік товару в агромагазині

У магазинах насіння, сільгосп обладнання та садових центрах при інтенсивному обсязі продажів не можна обійтися без обліку товарів, оскільки сезон короткий та потрібно швидко обслуговувати клієнтів, враховувати прибуток та витрати, підтримувати постійний асортимент товару в магазині, аби підготуватися до зими з запасом виторгу.
Практика застосування програми складського обліку Торгсофт багата прикладами успішної автоматизації садових центрів та автомагазинів.

Автоматизація садового центру | Торгсофт

Що потрібно для автоматизації садового центру

Автоматизацію можна почати з самого необхідного: з Ліцензії та сканера штрихкодів. По мірі зростання потреб бізнесу та позбавлення від рутини можуть стати в пригоді додаткові опції та допоміжне торгове обладнання.
Перелік того, що зазвичай використовують наші клієнти для автоматизації садового центру:

Ліцензії та опції

Торгове обладнання

 • Принтер етикеток для маркування товару без штрихкоду: саджанці, насіння, квіти, горщики та інше;
 • Принтер чеків для друку нефіскальних чеків, контролю продавців та повернення товару;
 • Сканер штрихкоду для швидкого продажу та переобліку;
 • Радіосканер для продажу габаритного товару або товару на вулиці;
 • Ваги для продажу розсипного та вагового товару.

Автоматизація садового центру передбачає облік штучного товару з маркуванням штрихкодом та без нього, товару в рулонах, а також вагового товару. Розглянемо кожен варіант окремо.

Облік у агромагазині | Торгсофт

Продаж товару зі штрихкодом та без

У більшості випадків, власнику агромаркету доводитися працювати з немаркованих товаром: саджанці, квіти, деякі паковання насіння та добрив. Такий товар можна продавати й без використання штрихкодованих етикеток, обираючи потрібний товар вручну у вікні реалізації. Але зручніше придбати принтер етикеток, та маркувати товар клейкими цінниками. На таких етикетках друкується штрихкод, який зчитується сканером. Продаж товару відбувається в лічені секунди, а переоблік - швидко та без плутанини.
Якщо на товар є штрихкод, можна внести його в базу, використовуючи заводський штрихкод. Якщо штрихкоду немає - програма згенерує його, виведе на друк на етикетку. Після чого необхідно наклеїти етикетку зі штрихкодом на товар.

Облік відрізного товару

Для продажу товарів на кшталт плівок, клейонок, сіток, мотузок підійде функція продажу товару рулонами та відрізами. Цей режим веде строгий облік відрізного товару, й власник бізнесу завжди може подивитися скільки цілих рулонів даного товару залишилося, скільки було розрізано, скільки метрів залишилося у відрізаному рулоні.

Продаж товару комплектом та поштучно

Для продажу товару в пакованнях та поштучно буде зручним режим продажу комплектного товару. Після відкриття одного з паковань - вміст паковання автоматично потрапляє на склад і товар можна продавати поштучно. При цьому на штучний товар можна встановити одну ціну, а на паковання - іншу, не обов'язково рівну сумі загальної вартості її складових.

Продаж вагового товару

Для вагового товару потрібні ваги, які підключаються до комп'ютера та працюють з програмою обліку для агромагазину. Ваги будуть автоматично передавати дані про вагу товару у вікно реалізації Торгсофт, що прискорить процес продажу розсипного товару. Для синхронізації ваг з програмою обліку необхідна додаткова опція "Підключення електронних ваг для зважування товару при продажу". Якщо ж у вас великий садовий центр й клієнти самі зважують товар з друком етикеток прямо у залі, вам стане в пригоді опція "Фасування вагового товару та маркування його штрихкодом".
Ваги підійдуть для зважування товару до 30 кг. Якщо вага товару більша, то:

 1. Товар зважується на промислових вагах. У програмі Торгсофт встановлюється ціна за кілограм та у вікні Реалізації вводиться вага товару, що продається. Програма рахує суму до сплати автоматично та після продажу списує товар зі складу.
 2. Можна прибуткувати мішки, наприклад, по 25 кг та розкомплектовувати їх у програмі Торгсофт. Після чого фасувати по 1 кг та продавати по 1 кг. При даній схемі спеціалізовані ваги не потрібні зовсім, можна обійтися найпростішими та недорогими вагами.

Продаж та інвентаризація габаритного товару й товару на вулиці

Як правило, садові центри займають велику торгову площу, частина товару знаходиться на вулиці. Кожен раз приносити габаритний товар або товар з вулиці до каси для переобліку або реалізації не дуже зручно.

 1. Можна скористатися бездротовим сканером. Бездротовий сканер під'єднано безпосередньо до програми, інформація про товар передається одразу в базу даних. Наприклад, радіус дії радіосканером Netum NT-C6, досягає до 20 метрів на відкритому просторі. А якщо зв'язок переривається, то сканер збирає інформацію про товар у внутрішню пам'ять, а потім вивантажує всі отримані дані при підключенні до комп'ютера. Netum NT-C6 може зберегти до мільйона штрихкодів у своїй пам'яті.
 2. Використання Мобільного додатку Торгсофт. Продавати товар та провести інвентаризацію можна зі смартфона, скануючи штрихкод товару за допомогою камери пристрою. Крім цього, за допомогою програми можна фотографувати товар для завантаження зображень у базу даних, контролювати співробітників, вести аналіз продажів, відстежувати стан складу та багато іншого.

Облік гарантійного товару за серійними номерами

Якщо ви продаєте садову техніку, бензо- або електроінструмент, то вам необхідна опція "Облік товару за серійними номерами". Опція дозволяє відстежувати гарантійні терміни товару та приймати рішення про його повернення у разі несправності.

Інтернет-магазин для садового центру | Торгсофт

Інтернет-магазин для садового центру

Інтернет-магазин істотно розширить аудиторію ваших клієнтів. Ви зможете продавати товар не лише тим, хто живе у вашому місті, але запропонувати ваші позиції всім жителям у країні без обмежень. Створюйте інтернет-магазин, продавайте товар у соціальних мережах, ведіть комунікацію з клієнтами та нагадуйте їм про нові надходження товару за допомогою масових розсилок.

Вебінар для агромагазинів та садових центрів. Початок обліку з Торгсофт

На вебінарі ми розглянули:

 • Продаж товару по штрихкоду, маркування товару без штрихкоду власними етикетками.
 • Особливості обліку рулонного товару.
 • Продаж техніки та інструменту, гарантійний облік.
 • Реалізацію вагового та комплектного товару.
 • Рекомендації по обладнанню для автоматизації.

З Торгсофт для бізнесу немає перешкод!