• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Маркетплейс Rozetka

Сполучення з Rozetka.com.ua

Підприємці цінують маркетплейси. Навіть якщо у вас немає сайту - ваш товар замість вас буде продавати та просувати маркетплейс, стягуючи лише комісію за обслуговування та розміщення. Товари вашого магазину побачать тисячі потенційних клієнтів. Торгсофт синхронізується з маркетплейсами Prom.ua, ПриватМаркет та з Rozetka.com.ua

Все, що вам, як користувачу, треба знати про сполучення Торгсофт з Розеткою - з Торгсофт вам не доведеться вручну робити прайс-листи для Розетки та кожного разу додавати у прайс-лист товар, опис, ціни, характеристики та наявність, убиваючи на це години свого дорогоцінного часу.

Для автоматизації синхронізації з Розеткою доведеться трохи попрацювати, але це того варто: зараз ви витратите 1 годину часу на налаштування синхронізації, а потім - заощадите тижні життя і свого часу, делегуючи рутину Торгсофт.

Нижче в статті план дій по сполученню та докладна інструкція для технічного фахівця, який буде займатися сполученням. Ми намагалися не упустити жодної деталі.

Вам, як власнику бізнесу, необхідно ознайомитися з планом дій, зареєструватися на Розетці та бути готовим відповісти на питання технічного фахівця про те, які саме товари ви будете експортувати.

Як почати продавати на Розетці

Щоб продавати на Розетці та синхронізувати Торгсофт з маркетплейсом, вам потрібно:

1. Зареєструватися на Розетці як продавець
2. Прочитати вимоги Розетки по роботі з замовленнями
3. Повідомити менеджеру Розетки, що ви будете синхронізувати товари через API, тому що у вас класна програма обліку товарів :)
4. Запросити доступ до Особистого кабінету на Розетці
5. Підготувати прайс-лист для Розетки:

5.1 Налаштувати об'єкт синхронізації
5.2 Підготувати ftp-каталог або каталог на сайті для доступу маркетплейса до прайс-листа та фотографій
5.3 Заповнити інформацію про товари:

5.3.1 Додати фотографії
5.3.2 Обрати й налаштувати Товарну групу
5.3.3 Зв'язати категорії товарів в Торгсофт з Розеткою
5.3.4 Додати Виробника для кожного товару
5.3.5 Заповнити базові та додаткові характеристики товару
5.3.6 Перевірити прайс-лист на помилки за допомогою Торгсофт
5.3.7 Перевірити прайс-лист на помилки в Розетці

6. Експортувати прайс-лист та фотографії на ftp-сервер
7. Надіслати адресу на прайс-лист менеджеру Розетки
8. Підписати договір і успішно продавати на Розетці!


Зміст інструкції по сполученню Торгсофт з Розеткою

1. Знайомство з функцією «Сполучення з Rozetka.com.ua»
2. Як продавати на Rozetka
3. Знайомство з Довідковим центром Rozetka
4. Як зареєструвати магазин на Rozetka

4.1 Чому на початку можна не вказувати посилання на XML файл
4.2 Запит доступу до Особистого кабінету підприємця на Rozetka
4.3 Чому важливо отримати доступ до Особистого кабінету на Rozetka

5. Як підготувати прайс-лист для Rozetka

5.1 Налаштування об'єкта синхронізації в Торгсофт
5.2 Формування прайс-листа для Розетки в Торгсофт
5.3 Як описати товари для Розетки в Торгсофт

5.3.1 Фотографії товару
5.3.2 Налаштування виду товарів
5.3.3 Вибір та налаштування Товарної групи
5.3.4 Зв'язування категорій з Rozetka
5.3.5 Масовий вибір Виробника товару
5.3.6 Заповнення інформації про товари для Rozetka
5.3.7 Заповнення додаткових характеристик товару для маркетплейса
5.3.8 Робота з базовими характеристиками товару для «Розетки»
5.3.9 Заповнення однакових характеристик для всіх товарів категорії
5.3.10 Опис товару
5.3.11 Аналіз файлу синхронізації

5.4 Створення посилання на прайс-лист для Rozetka

6. Додавання та продаж товарів на Rozetka
7. Обмеження та вимоги по роботі з додатковою функцією «Сполучення з Rozetka.ua»


1. Знайомство з функцією «Сполучення з Rozetka.com.ua»

Додаткова функція стане корисним інструментом для автоматизації обліку товару у маркетплейсі Rozetka. Опція дозволяє підготувати прайс-лист (XML файл) з переліком товарів та їх характеристиками у необхідному форматі для Розетки. Після підготовки прайс-листа, його можна буде вивантажити вручну або встановити автоматичне вивантаження з програми Торгсофт. Це забезпечить постійне оновлення інформації про товари та залишки, їх ціни та характеристики на Rozetka.
Додаткова функція «Сполучення з Rozetka» реалізована на базі функції «Сполучення з інтернет-магазином» з відповідними відмінностями та доповненнями.

2. Як продавати на Rozetka

Зайдіть на сайт rozetka.com.ua та перейдіть у розділ «Продавати на розетці».

3. Знайомство з Довідковим центром Rozetka

Перед надсиланням заявки та підписанням договору ознайомтеся з вимогами та умовами роботи Rozetka в довідковому центрі Rozetka. Зверніть увагу на розділ «Майбутньому продавцеві», в якому вся інформація: від оформлення заявки та початку роботи до отримання першого замовлення від клієнта.

У розділі «Майбутньому продавцеві» рекомендації про те, як підготуватися перед подачею заявки на партнерство:

 • Як отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП) для роботи з електронним документообігом. Що необхідно для отримання ЕЦП та як скористатися ЕЦП при підписанні договору з Rozetka також описано у довідковому центрі;
 • Як створити прайс-лист з цінами, актуальною наявністю товару та регулярним оновленням даних;
 • Як надати правдиву інформацію про товари;
 • Як оперативно зв'язатися з покупцем при отриманні нового замовлення та проконсультувати покупця по товарах з вашого асортименту;
 • Як швидко та якісно виконати замовлення з дотриманням норм законодавства та правил обслуговування клієнтів;
 • Як запропонувати різні способи оплати за товари.

Розділ «Категорії та бренди товарів на Rozetka» описує, яким товарам потрібні додаткові сертифікати або дозвільні документи для продажу, а які товари та бренди зовсім заборонено продавати на «Розетці».


4. Як зареєструвати магазин на Rozetka


Для заповнення та надсилання заявки в електронному вигляді необхідно перейти в розділ «Продавати на розетці» та натиснути на кнопку «Заповнити заявку».


Якщо ви користуєтеся програмою Торгсофт, то при заповненні заявки в полі «Чи готові ви створити/надати XML вивантаження в форматі YML» можна поставити «ТАК».

Поле «Посилання на прайс» залиште порожнім. Посилання на прайс-лист у вигляді XML файлу буде створено у Торгсофт трохи пізніше.

Чому на початку можна не вказувати посилання на XML файл

Після розгляду заявки, менеджери Rozetka зв'яжуться з вами для уточнення деталей. На етапі узгодження умов договору необхідно повідомити менеджеру Rozetka, що ви плануєте використовувати API для формування XML файлу, який відповідає вимогам Rozetka.
Для роботи з API «Розетки» потрібен логін та пароль для доступу в Особистий кабінет. Логін та пароль видають менеджери сервісу в момент підписання договору про співпрацю, після виконання підготовчих процедур. Рішення про співпрацю «Розетка» приймає індивідуально з кожним клієнтом.

Запит доступу до Особистого кабінету підприємця на Rozetka

Запитайте у менеджера логін та пароль від Особистого кабінету, щоб сформувати прайс-лист з використанням API та надати менеджеру Rozetka посилання ваш XML файл для модерації та успішного підписання договору.

Чому важливо отримати доступ до Особистого кабінету на Rozetka

Програма для маркетплейса Торгсофт допоможе підготувати XML файл (прайс-лист) в правильному форматі відповідно до вимог до XML файлу Rozetka. 

За допомогою режиму Торгсофт «Майстер налаштування маркетплейса Rozetka» ви створите необхідний XML файл. Для цього режиму потрібні персональні дані від Особистого кабінету Rozetka, щоб за допомогою API підтягнути потрібні дані:

 • всі категорії товарів, які доступні продавцю для розміщення товару;
 • усі характеристики цих категорій які необхідно заповнити для кожного товару;
 • всі доступні виробники на Rozetka.

Таким чином ви значно заощадите час, якщо ці параметри підтягнуться автоматично в Торгсофт. Їх не доведеться власноруч шукати на сервісі, вручну прописувати категорії, характеристики по кожному товару та виробників.

Якщо отримати дані від Особистого кабінету «Розетки» для створення XML файлу не вийде (наприклад, відмова менеджера Rozetka з суб'єктивних причин сервісу), то файл можна підготувати за допомогою режиму Торгсофт «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka» самостійно. Але вам доведеться вручну створити категорії, характеристики та виробників в Торгсофт так само як на сайті Rozetka.com.ua згідно з вимогами до XML файлу.

Для вашого магазину з боку менеджера Rozetka можуть бути висунуті вимоги до кількості унікальних позицій товару в прайс-листі, який потрібно надати для модерації. Вимоги до кількості унікальних позицій товару індивідуальні для кожного потенційного продавця сервісу Rozetka та залежать від специфіки магазину й асортименту товарів. І для тих, кому встановлена кількість унікальних товарів буде занадто велика - потрібні дані від Особистого кабінету для підготовки XML файлу, тому що кількість унікальних товарів в прайс-листі для модерації можуть дорівнювати числу всіх товарів, які доведеться спочатку опублікувати на Rozetka.

Якщо ви отримали доступ до Особистого кабінету, то перелік доступних характеристик можна отримати в розділі  «Управління товарами» або за допомогою завантаження через режим «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka» у Торгсофт.

Якщо ви отримали доступ до Особистого кабінету, то перелік доступних характеристик можна отримати в розділі «Управління товарами» Якщо доступу до Особистого кабінету немає, то характеристики доведеться шукати серед подібних товарів на сайті Rozetka.

Рекомендації у цьому розділі описані виходячи з особистого досвіду та спілкування з менеджерами Rozetka, аби ви швидко та з мінімальними затратами підготували прайс-лист для Розетки.

5. Як підготувати прайс-лист для Rozetka

Як підготувати посилання на прайс-лист (XML файл) :

 • Налаштувати об'єкт синхронізації в програмі обліку Торгсофт;
 • Сформувати XML файл з товарами за допомогою режиму «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka»;
 • Створити посилання на підготовлений XML файл та передати його менеджеру сервісу.

5.1 Налаштування об'єкту синхронізації в Торгсофт

Налаштування об'єкту синхронізації - найперше налаштування з необхідними параметрами для успішного сполучення з Rozetka.

Після активації додаткової функції «Сполучення з Rozetka» необхідно:

 • перейти в пункт меню «Склад»
 • відкрити «Синхронізацію з Інтернет-магазином»
 • «Створити» новий об'єкт синхронізації


Вкладка «Загальне»
На формі «Об'єкт синхронізації» є вкладка «Загальне» з полями, які частково потрібно заповнити:

 • Назва - довільна назва об'єкта синхронізації, яка буде брати участь лише в Торгсофт. Максимальна кількість символів 255.
 • Категорія - обираємо параметр «Інтернет-магазин».
 • Синхронізація через - обираємо параметр «Rozetka.ua».
 • Назва компанії - повне найменування компанії, необхідне для ідентифікації на Rozetka.ua. Це поле ніде не публікується та необов'язкове для заповнення. Максимальна кількість символів 255.
 • Товарна група - поле для вибору групи товарів, яке треба експортувати на Rozetka. Служить для обмеження списку товарів, які будуть зображатися в маркетплейсі з усієї номенклатури товарів у програмі Торгсофт.
 • Поля Створювати рахунок при завантаженні замовлення, Для товарів рахунки брати ціни з та Використовувати вдосконалений режим.
 • Назва магазину - коротка назва вашого магазину для внутрішньої ідентифікації на Rozetka. Ніде не публікується та необов'язкова для заповнення. Максимальна кількість символів 255.
 • URL магазину - url чинного інтернет-магазину. Поле необов'язкове для заповнення, адже на даний час у вас може не бути власного інтернет-магазину. Максимальна кількість символів 255.
 • Поля Ім'я користувача та Пароль - вносимо дані від Особистого кабінету Rozetka, які повинен надати менеджер до підписання або в момент підписання договору. Якщо облікові дані від Особистого кабінету Rozetka будуть надані пізніше - залиште поля порожніми, але пізніше треба обов'язково їх заповнити.
 • Адреса доставлення інформації та Адреса доставлення фотографій - обов'язкові поля для заповнення. Вказуємо на який ftp-сервер треба експортувати інформацію з Торгсофт: прайс-лист з товарами та фото товарів. Допускається що це будуть два різних ftp сервера. Згідно з вимогами Rozetka для прайс-листа та фотографій товарів потрібно створити публічні посилання (за допомогою web-сервера або іншим способом) для прямого доступу в інтернеті без попередньої авторизації.

Для додавання нової адреси, необхідно натиснути на кнопку «Додати». В полі «Назва» вкажіть довільну назву адреси. Назва може бути будь-якою, тому що назва не пов'язана з налаштуваннями ftp-сервера та використовується лише в програмі для маркетплейса Торгсофт. Далі введіть налаштування FTP-сервера. Важливо: в полі «FTP адреса» необхідно вказати адресу ftp-сервера без символів - ftp:\\.

 • Префікс посилання для фотографій - посилання на каталог з фотографіями в інтернеті. Наприклад: префікс посилання для каталогу фотографій: https: //мойсайт.ua/каталог-фотографій/rozetka/.

Примітка: якщо каталог з фото знаходиться на вашому локальному комп'ютері з ftp-сервером, то для того, аби у фото товару було публічне посилання - недостатньо лише посилання на ftp-сервер. Потрібно налаштувати роботу web-сервера спільно з ftp-сервером для доступу до кожної фотографії через інтернет.
Зручно вивантажити фотографії на хостинг в каталог наявного сайту, доступ до каталогу «Тільки читання» (755)
Програма Торгсофт завдяки полю «Адреса доставлення фотографій» формує адресу публічного посилання об'єднуючи префікс посилання імені файлу фотографії товару. Приклад: https: //мойсайт.ua/каталог-фотографій/rozetka/ + krossovki-mida-36-r-chernyj.jpg
Це посилання запишеться в прайс-лист до кожного товару для завантаження фотографій на Rozetka. Rozetka при читанні даних з XML файлу обробить публічні посилання на фотографії та завантажить фотографії у кожну картку товару на маркетплейсі.
Наявність публічних посилань на фото по кожному товару - обов'язкова вимога Rozetka.

 • Коментар - поле для запису додаткової інформації об'єкта синхронізації. Інформація ніде не публікується, призначена лише для вас у Торгсофт.На вкладці «Центри обліку» встановіть галочку навпроти центрів обліку з яких будуть синхронізуватися товари в Rozetka. Додаткові поля вкладки «Центри обліку»:

 • Синхронізувати товари лише з фото - за замовчуванням у цьому полі встановлена «галочка», тому що згідно з вимогами до оформлення карток товару Rozetka картка товару обов'язково повинна мати мінімум одну фотографію. Це налаштування враховує, що товар, який не містить фотографії в Торгсофт, не буде синхронізовано з Rozetka.
 • Товар списувати з - у цьому полі можна обрати центр обліку на якому буде виставлено рахунок у Торгсофт при замовленні клієнта на «Розетці». Центр обліку буде слугувати також джерелом відпускних цін. Якщо синхронізація відбувається з декількома центрами обліку, де ціни на товар - різні, то ціна продажу в маркетплейс підтягнеться з обраного центру обліку у цьому налаштуванні.
 • Резервувати товари рахунку, Пропонувати товари з інших складів при їх відсутності та Пропонувати вибір центру обліку при формуванні рахунку.

На вкладці «Час синхронізації» вкажіть час автоматичної синхронізації програми Торгсофт та Rozetka.
Для створення нового завдання автоматичної синхронізації натисніть «Додати». У вікні «Час синхронізації» заповніть поле «Ім'я комп'ютера \ Користувача». Це поле можна заповнити автоматично, натиснувши на кнопку «Отримати». В поле запишеться назва комп'ютера та користувача ОС Windows через роздільник «\», під яким запущена програма Торгсофт. В поле «Час» вкажіть час автоматичної синхронізації. Для виконання завдання обов'язково встановіть перемикач «Діє» та натисніть «Зберегти».
Важливо! Автоматична синхронізація відбувається лише якщо запущено Торгсофт.

Також на вкладці «Час синхронізації» можна задати період синхронізації. При натисканні на кнопку «Створити інтервал синхронізації» з'явитися вікно, де також необхідно заповнити поля «Час початку», «Інтервал» та «Час закінчення» й натиснути «Зберегти».

Важливо! Зі свого боку Rozetka обробляє XML-файл (прайс-лист) щогодини. Це означає, що дані на Rozetka не можуть оновлюватися частіше ніж один раз на годину. Рекомендуємо інтервал синхронізації встановити так само і в Торгсофт.

Після налаштування режиму «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka» на вкладці «Файли синхронізації» будуть зображатися автоматично створені динамічні характеристики. Ці значення у Торгсофт присвоюються змінним Rozetka згідно з вимогами до xml файлу. Динамічні характеристики та їх значення будуть наповнювати XML файл (прайс-лист) - TSGoods.xml, який автоматично створюється програмою Торгсофт.

За замовчуванням ця форма містить 6 полів, які будуть доповнюватися новими параметрами по мірі заповнення характеристик товарів. Якщо ви випадково видалили одну або кілька записів за замовчуванням - скористайтеся кнопкою «Додати всі поля в файл синхронізації».
Можна синхронізувати з Rozetka будь-яке доступне поле картки товару або будь-яку динамічну характеристику. Важливо виконувати ці дії у режимі «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka». Для ручного додавання нового поля синхронізації натисніть «Додати». У вікні «Поле файлу синхронізації товарів» оберіть «Тип даних» та вкажіть значення поля «Назва колонки».

У разі вибору в поле «Тип даних» значення «Динамічна характеристика» крім поля «Назва колонки» оберіть найменування цієї характеристики у полі «Динамічна характеристика товару».


Важливо: додаючи вручну поля на вкладці «Файли синхронізації» у налаштуваннях об'єкта синхронізації правильно вкажіть значення поля «Назва колонки». Це значення має бути точнісінько таке, як назва характеристики групи товарів у Rozetka.

5.2 Формування прайс-листа для Розетки у Торгсофт

Майстер налаштування маркетплейс Rozetka» допоможе підготувати, заповнити та створити XML файл. Попри те, що сервіс Rozetka за інформацією з розділу Підготовка прайс-листа товарів не співпрацює зі сторонніми ресурсами, які пропонують послуги підготовки прайс-листа, Торгсофт підготує та створить прайс-лист згідно з вимогами до XML файлу.

Крім вимог до структури XML-файлу, які дотримані в Торгсофт, товари в прайс-листі також повинні відповідати вимогам до оформлення карток товарів:

Всі параметри товару: назва, опис, виробник, ціна, наявність, характеристики та фотографії повинні строго відповідати критеріям «Розетки». Інакше XML файл не пройде перевірку.
Навіть після підписання договору з «Розеткою», затвердження прайс-листа та першої синхронізації з маркетплейсом, картка товару повинна відповідати вимогам «Розетки». В іншому випадку «проблемні» позиції будуть приховані на сайті. Тому дотримуйтесь вимог (крім роботи з XML-тегами, тому що це враховано в Торгсофт при створенні XML файлу).

Перед створенням прайс-листа за допомогою Торгсофт визначте правильні кінцеві категорії на Rozetka, в яких ви плануєте опублікувати товари. Як це правильно зробити описано в довідковому центрі маркетплейс Rozetka в розділі Товари - Прайс-лист XML - Вибір правильних категорій.

Заповнення товарів та створення XML-файлу (прайс-листа) відбувається в «Майстрі налаштування маркетплейса Rozetka» в Торгсофт. Для роботи з режимом «Майстер настройки маркетплейса Rozetka» зайдіть у пункт меню «Склад» та виберіть форму «Синхронізація з інтернет-магазином». Натисніть на «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka» (іконка з зображенням логотипу «Розетки»).


Ознайомимося з формою «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka» докладніше.

Зберегти базу даних Rozetka - дія доступна, якщо у вас є доступ до Особистого кабінету в Rozetka та в налаштуваннях об'єкту синхронізації заповнені поля «Ім'я користувача» та «Пароль». Ця дія зберігає базу даних Rozetka в базу даних Торгсофт, а саме інформацію про:

 • категорії;
 • характеристики (параметри) категорій;
 • доступних виробників товарів на сервісі.

Процес завантаження інформації з «Розетки» в Торгсофт тривалий, тому завантажуйте базу даних лише після появи істотних змін у Rozetka.
Перестворити поля файлу синхронізації - дія заново створює необхідні поля для вивантаження на Rozetka згідно із заповненими характеристиками категорій. Актуально в тому випадку, якщо у налаштуваннях об'єкта синхронізації на вкладці «Файли синхронізації» видалено вручну поле, яке автоматично створюється при заповненні характеристики категорії товару.
Провести аналіз файлу синхронізації - дія проводить аналіз прайс-листа на заповнення полів «Назва», «Виробник», «Категорія», «Ціна» та «Ціна зі знижкою».
Змінити налаштування об'єкта синхронізації - дія викликає форму «Об'єкт синхронізації» для зміни налаштування синхронізації.
Вкладка Робота з товарами призначена для роботи з видами товару; заповнення категорії, назви, виробника, опису та характеристик товарів, що експортуються.
Вкладка Аналіз файлу синхронізації зображає помилки після аналізу прайс-листа, які потрібно виправити.

5.3 Як описати товари для Розетки

Крок 1. Фотографії товару

Наявність фотографій до товарів - перша й обов'язкова умова, аби приступити до заповнення інформації про товар для вивантаження на маркетплейс Rozetka. Згідно з вимогами до фотографій товару, картка товару повинна містити хоча б одну фотографію, максимум - 15.

Крок 2. Налаштування видів товарів 

Робоча область майстра налаштування - «Види товару, які беруть участь в синхронізації».
Визначте, які види товарів в Торгсофт братимуть участь у синхронізації з Rozetka. У разі необхідності - перебудуйте дерево видів товарів у програмі таким чином, щоб одному виду товарів відповідала одна кінцева категорія на маркетплейсі.
Зверніть увагу: якщо товари вже синхронізуються з вашим інтернет-магазином, то зміна видів товару вплине на показ товарів в інтернет-магазині.

Крок 3. Вибір та налаштування Товарної групи

В налаштуваннях об'єкту синхронізації оберіть Товарну групу, товари якої потрібно вивантажити. Якщо необхідно експортувати абсолютно усі товари з Торгсофт - Товарну групу не обирайте.

Для створення Товарної групи для Rozetka використовуйте лише такі вкладки:

 1. Вкладка «Вид товару» - для включення в групу товарів обраного виду;
 2. Вкладка «Плюс товари (послуги)» використовується лише для заборони деяких товарів, які не треба експортувати в Rozetka, але вони належать обраному вами виду товару.

Нюанс: вкладки «Виробник», «Сезон», «Постачальник» та «Плюс товари (послуги)» для включення товарів, які не належать обраного виду товару - ніяк не вплинуть на товарну групу для маркетплейса Rozetka.
У нашому прикладі у Товарній групі, яку ми експортуємо в маркетплейс - вид товару «Торговельне обладнання».

Крок 4. Зв'язування категорій з Rozetka

Далі кожен вид товару потрібно зв'язати з кінцевою категорією на «Розетці». Виконати це можна двома способами: «Зв'язати вид товару з категорією товару Rozetka» або «Зв'язати вид товару та всі підлеглі види товару з категорією товару Rozetka».

Якщо немає доступу до Особистого кабінету Rozetka

Без доступу до API «Розетки» з'явиться вікно з порожнім довідником категорій Rozetka після вибору виду товару (з підлеглими підвидами або без них) та натиснувши на одну з кнопок зв'язування категорій. У цьому вікні можна вручну створити довідник категорій. Але рекомендуємо створити кінцеві категорії одразу. Для цього натисніть «Додати», заповніть поля «Назва» та «Ідентифікатор (ID)» та натисніть «Записати». Після створення категорії вручну, її необхідно обрати та підтвердити прив'язку до виду товару.
Важливо! Для коректного експорту товарів на Rozetka, назва категорії та ID повинні бути ідентичними назві категорії та ID на «Розетці». Правильні назви категорій та їх ID описані в розділі «Вибір правильних категорій» на сайті «Розетки».

Після отримання доступу до API та дії «Зберегти базу даних Rozetka» на головній формі майстра налаштування, створені вручну категорії автоматично поміняються на категорії «Розетки», якщо вони існують.

Якщо є доступ до Особистого кабінету Rozetka

При наявності доступу до API та успішно виконаної дії «Зберегти базу даних Rozetka», в Торгсофт з'явиться довідник категорій Rozetka. Вам залишиться лише обрати кінцеву категорію «Розетки», в якій буде опубліковано товар.


Після зв'язування кожної категорії Rozetka з кожним видом товару в Торгсофт отримаємо наступне:

Якщо ви помилилися та прив'язали некоректну категорію - скористайтеся однією з двох дій: «Від'єднання виду товару з категорією товару Rozetka» або «Від'єднання виду товару та всіх підпорядкованих видів товару з категорією товару Rozetka». Після - прив'яжіть правильну категорію.

Крок 5. Масовий вибір Виробника товару

Товарам певного виду товару, його підвидам можна масово призначити загального Виробника за допомогою дій «Встановити виробника для всіх товарів виду товару» або «Встановити виробника для всіх товарів виду товару включаючи підлеглі види товару».
При наявності доступу до API та успішно виконаній дії «Зберегти базу даних Rozetka» поле Виробник автоматично заповниться наявним Виробником з «Розетки».

Крок 6. Заповнення інформації про товари для Rozetka

Після прив'язки кожного виду товару до категорії на Rozetka переходимо до заповнення даних про товар у формі «Товари, які беруть участь в синхронізації».

Поля в формі «Товари, які беруть участь в синхронізації»:

 • «Товар» - найменування товару в програмі Торгсофт (поле не редагується).
 • «Штрихкод» - унікальний штрихкод в програмі Торгсофт (поле не редагується).
 • «Назва» - назва товару, яка буде експортована у Rozetka. Назва повинна відповідати вимогам до назви товару маркетплейса. Обов'язкове поле, заповнюється по кожному товару окремо. Рекомендація: знайдіть на «Розетка» такий же товар та назвіть свій товар так само або близько за змістом та конфігурацією назви. 
 • «Категорія» - поле автоматично заповнюється після зв'язування виду товару програми Торгсофт з категорією товару «Розетки». Заповнюється лише у тому випадку, якщо товар був присутній у формі на момент зв'язування виду товару і категорії маркетплейса. Форма «Товари, які беруть участь в синхронізації» може не містити ніякої інформації якщо об'єкт синхронізації був налаштований некоректно, або товар не містить фото в картці товару Торгсофт.
 • «Виробник» - виробник товару, який буде експортовано у Rozetka. Виробник повинен відповідати вимогам до виробників товару (vendor) «Розетки». Обов'язкове поле, заповнюється по кожному товару окремо або масово (Крок 5). Виробник товару повинен бути ідентичним як у полі «Виробник» так і в полі «Назва». 
 • «Ціна» - ціна товару у програмі Торгсофт, яку буде вивантажено в маркетплейс.
 • «Ціна зі знижкою» - ціна товару зі знижкою у програмі Торгсофт, яку буде вивантажено в Rozetka, якщо вона нижче значення поля «Ціна».

Важливо: після додавання нових товарів на вкладку «Товари, які беруть участь в синхронізації», наприклад, після оприбуткування нового товару, потрібно заново зв'язати вид товару з категорією, щоб значення категорії заповнилося в нових товарах.
У формі «Товари, які беруть участь в синхронізації» ви також зможете:

 • Шукати товар серед всього списку за різними умовами пошуку.
 • Оновити інформацію у таблиці, наприклад, якщо ви змінили щось у картці товару.
 • Налаштувати показ колонок у таблиці.
 • Виключити товар зі списку товарів, щоб не вивантажувати його на Rozetka. Таким чином товар буде внесено у виключення товарної групи та не буде більше передаватися у маркетплейс. Це можна зробити, натиснувши правою кнопкою миші по потрібного товару та обравши дію з контекстного меню.
 • Відкрити картку товару для зміни параметрів товару.

Крок 7. Заповнення додаткових характеристик товару для маркетплейса

Робоча область майстра налаштування - «Параметри категорії».
Ця форма призначена для заповнення відмінних властивостей та ознак товару для експорту

При наявності доступу до API після зв'язування виду товару з категорією Rozetka таблиця «Параметри категорії» заповниться автоматично усіма доступними характеристиками категорії «Розетки». Автоматичне заповнення відбудеться лише у тому випадку, якщо в формі «Товари, які беруть участь в синхронізації» будуть товари.
Неповний приклад переліку характеристик категорії «Принтери етикеток» на Rozetka, які підтягнулися у програму Торгсофт автоматично за допомогою API:

При наведенні курсору миші на «знак питання» у правій частині з'явиться підказка, як заповнювати потрібний параметр категорії.
Без доступу до API таблиця «Параметри категорії» буде порожня й всі найменування характеристик доведеться заповнювати вручну, попередньо підшукавши параметри в одному або в декількох товарах на «Розетка» у відповідній категорії.

Крок 8. Робота з базовими характеристиками товару для «Розетки»

У Rozetka є основні характеристики, які беруть участь в фільтрі пошуку товару. Якщо не заповнити базові характеристики товару, то користувач під час пошуку за допомогою фільтрів не знайде ваш товар на «Розетці».

При наявності доступу до API базові характеристики у таблиці «Параметри категорії» підсвічені червоним кольором.
Без доступу до API основні характеристики доведеться знайти самостійно у маркетплейсі, створити їх власноруч у формі «Параметри категорії» та заповнити значеннями.

Для створення параметра базової характеристики без доступу до API у формі «Параметри категорії» потрібно зробити одне з двох:

 • «Створити та (або) означити параметр для всіх товарів зазначеного виду товару».
 • «Створити та (або) означити параметр для всіх товарів зазначеного виду і всіх підпорядкованих видів товару»


Назва параметра категорії має бути ідентичною назві чинної характеристики на Rozetka. Створені вами характеристики у Торгсофт будуть пов'язані з чинними на «Розетка». Якщо характеристики товару на «Розетка» немає - її потрібно додати у текстовий опис до товару. Ви не можете створити свою унікальну характеристику на «Розетка», якщо вона не передбачена на сервісі.

Крок 9. Заповнення однакових характеристик для всіх товарів категорії

Характеристики товарів можуть повторюватися. Якщо потрібно заповнити однаковим значенням характеристики всіх товарів категорії, то при наявності доступу до API та без доступу до API скористайтеся наступними діями області «Параметри категорії».

Без доступу до API одним з двох дій «Створити та (або) означити параметр для всіх товарів зазначеного виду товару» або «Створити та (або) означити параметр для всіх товарів зазначеного виду і всіх підпорядкованих видів товару» можна одночасно створити параметр та одразу означити параметр для всіх товарів обраного виду на формі «параметри категорії маркетплейса Rozetka».

Якщо потрібно видалити категорію та її значення - допоможе дія «Видалити параметр категорії й всю інформацію».
Якщо потрібно заповнити параметри по кожному товару окремо, то оберіть товар у таблиці «Товари, які беруть участь в синхронізації» та заповнюйте значення характеристики у відповідному полі таблиці «Параметри категорії».

Важливо! Для зберігання характеристик товарів використовуються динамічні характеристики товару. Наполегливо рекомендуємо не редагувати та не видаляти ці динамічні параметри безпосередньо з картки товару або з картки виду товару, тому що будь-які зміни цих характеристик вплинуть на інформацію у прайс-листі, що своєю чергою може вплинути на успішність синхронізації з маркетплейсом.

Крок 10. Опис товару

Робоча область майстра налаштування - «Опис товару».
Після заповнення характеристик, єдине, що нам залишилося заповнити по кожному товару - його опис згідно вимогами до опису товару. В області «Опис товару» доступні стандартні компоненти для редагування HTML тексту.

Важливо! Після кожної внесеної зміни в полі «Опис товару» натискайте «Зберегти».

Крок 11. Аналіз файлу синхронізації

Після того, як ви заповнили всі параметри, поля та необхідну інформацію про товар у Торгсофт для Rozetka, потрібно «Провести аналіз файлу синхронізації».

Програма Торгсофт відкриє вкладку «Аналіз файлу синхронізації», проведе аналіз прайс-листа та сповістить, якщо:

 • Не заповнено поле «Назва» по товарах у таблиці «Товари, які беруть участь в синхронізації».
 • Не заповнено поле «Виробник» по товарах в таблиці «Товари, які беруть участь в синхронізації».
 • Значення поля «Виробник» не бере участь в значенні поля «Назва».
 • Вид товару для в синхронізації не пов'язаний ні з якою кінцевою категорією на Rozetka.
 • Значення поля «Ціна» дорівнює 0,00 грн.
 • Значення поля «Ціна зі знижкою» більше, ніж значення поля «Ціна товару».


При наявності зауважень необхідно обов'язково їх виправити, щоб XML файл пройшов модерацію. З форми «Аналіз файлу синхронізації» можна одразу «перейти до товару» із зауваженням та виправити помилки.

Якщо у «Майстрі налаштування маркетплейс Rozetka» заповнена вся інформація та «Аналіз файлу синхронізації» не містить ніяких помилок - приступаємо до вивантаження XML файлу (прайс-листа) на FTP-сервер, створення публічного посилання та передачі даних менеджеру Rozetka для модерації файлу.

5.4. Створення посилання на прайс-лист для Rozetka

Щоб передати посилання на XML файл, його необхідно завантажити на FTP-сервер, який ви вказали в налаштуваннях об'єкту синхронізації. На FTP-сервер будуть вивантажені фотографії всіх товарів, які включені в прайс-лист.
Спочатку експортуйте дані вручну в формі «Синхронізація з інтернет-магазином» у Торгсофт. Автоматичну синхронізацію бажано провести вже після того, як посилання на XML файл буде у менеджера та прайс-лист пройде успішну модерацію на «Розетці».

Аби виконати синхронізацію вручну, зайдіть у Торгсофт на форму «Синхронізація з інтернет-магазином» та натисніть «Відмітити всі фото». Ця дія відмітить всі фотографії товарів для експорту з прайс-листом. Після - натисніть «Провести синхронізацію».

Дія «Провести синхронізацію» експортує всі фотографії товарів та прайс-лист на вказаний FTP-сервер. Зверніть увагу, що на вкладці «Товари синхронізації» список товарів може відрізнятися від того, який буде експортовано на Rozetka. Це може бути пов'язано з тим, що у майстрі налаштувань доступні товари лише з фото та відсутні товари, додані в товарну групу через вкладку «Плюс товари та послуги».
Вкладка «Журнал синхронізації» зобразить дані про успішну синхронізацію.

Після успішного експорту даних, перевірте доступ до XML файлу за посиланням. Для цього у браузері за посиланням https: //мойсайт.ua/каталог/rozetka/TSGoods.xml повинна зобразитися інформація з товарами з файлу.

Перед тим, як передати менеджеру посилання до прайс-листа для модерації, проведіть валідацію XML-файлу за допомогою спеціального інструменту маркетплейс Rozetka. Після інформації про успішну перевірку, зателефонуйте менеджеру Rozetka та надайте посилання на ваш прайс-лист.

Логічним завершенням цього процесу буде підписання договору «Розеткою» та старт продажів на маркетплейсе.

6. Додавання та продаж товарів на Rozetka

Після підписання договору з «Розеткою» може знадобитися додавання нових товарів або оновлення параметрів чинних товарів на Rozetka. Все це робіть за допомогою режиму «Майстер налаштування маркетплейс Rozetka».

Перегляньте вимоги до додавання нових товарів та вимоги по оновленню теперішніх товарів перед тим, як додати або оновити товари в прайс-листі.

Ми прочитали вимоги та можемо виділити наступне:

 • Rozetka синхронізується з вашим прайс-листом 1 раз на годину.

 • Після внесення змін до прайс-листа бажано знову провести валідацію XML-файлу спеціальним інструментом Rozetka.

 • Автоматично оновлюється на сайті лише ціна та наявність товарів.

 • Повідомте персонального менеджера про додавання нових товарів або оновленні інформації про товари через форму зворотного зв'язку «Поставити нам питання» в особистому кабінеті або на e-mail менеджера. Повідомляти про зміни ціни та наявність товару не потрібно.

Торгсофт автоматично оновлює файл прайс-листа TSGoods.xml з інформацією про ціни та наявність товару на FTP-сервері. Для цього не забудьте налаштувати «Час синхронізації» в Торгсофт в об'єкті синхронізації. Ручна синхронізація потрібна лише при першому експорті прайс-листа та при зміні його змісту: додаванні та оновленні товарів.
Зверніть увагу, адреса посилання на XML файл не повинна змінюватися. Це описано у вимогах до XML файлу. Якщо адреса або каталог файлу змінився - надайте менеджеру Rozetka нові дані.

Rozetka так чи інакше відповідає за відповідність продавців та їх товарів на своєму сайті. Тому перед початком співпраці ознайомтеся з вимогами по роботі із замовленнями та доставленням товару Rozetka:

Роботу із замовленнями та клієнтами ведіть не лише на Rozetka, але й в Торгсофт для підтримки актуальної наявності товарів у програмі та відповідно на «Розетці». Для ручної роботи із замовленнями з Rozetka в Торгсофт використовуйте режим «Торгівля з випискою рахунку». Автоматизація роботи з замовленнями з використанням API з'явитися в майбутніх версіях Торгсофт. 
Автоматизувати роботу зі службами доставлення допоможе додаткова функція «Сполучення з Новою поштою» і «Сполучення з Укрпоштою». У Торгсофт в режимі «Торгівля з випискою рахунку» формуйте і друкуйте ТТН за виписаними рахунками, відстежуйте статус посилки, відправляйте номер ТТН клієнту за допомогою функції «Масове розсилання SMS та e-mail».

7. Обмеження та вимоги по роботі з додатковою функцією «Сполучення з Rozetka.ua»

До обмежень можна віднести наступні моменти:

 • Синхронізуються лише товари з фото.
 • Послуги не синхронізуються.
 • Не підтримується робота з магазинами, які торгують автозапчастинами.


До вимог з боку Торгсофт можна віднести лише наявність SQL Server 2008 і вище, на якому буде працювати база даних Торгсофт з встановленим рівнем сумісності у властивостях бази даних в SQL Server 100 і вище.

Налаштуйте опцію один раз і Торгсофт буде самостійно виконувати замість вас всі рутинні процеси.

Бажаємо вам успішних продажів з тандемом Торгсофт і Rozetka.com.ua!