• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як працювати з РРО без світла й зв'язку

30.11.2022

робота з РРО без світла і звязку

Через постійні відключення електроенергії по всій території України та відсутність інтернету, підприємці зіштовхнулися із проблемами використання реєстраторів розрахункових операцій — РРО та програмних реєстраторів розрахункових операцій — ПРРО. 

Державна податкова служба пояснила, як діяти бізнесу в таких ситуаціях. 

Порядок використання РРО, коли немає світла

Відповідно до ст. 5 Закону № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» — якщо світло вимикатимуть більше ніж на 7 робочих днів, продажі треба фіксувати у книзі обліку розрахункових операцій — КОРО, та розрахункової книжки — РК, або із застосуванням зареєстрованого резервного РРО.

Після відновлення електроенергії всі розрахункові операції потрібно обов’язково провести через РРО, згідно з алгоритмом дій у наказі №547 Міністерства фінансів України.

Це не стосується підприємців, які використовують у своїй діяльності програмний РРО.

Як продавати через пРРО, якщо нема інтернету чи зв'язку із сервером податкової?

Якщо немає зв'язку пРРО з сервером податкової, то продавати товари можна офлайн, але не більше 36 годин безперервної сесії та не більше 168 годин за місяць для одного підприємця.

При продажі фіскального товару офлайн все одно друкуйте чеки: це будуть електронні чеки, яким присвоюються номери із діапазону фіскальних номерів з сервера податкової.

У програмі Торгсофт чеки можна друкувати офлайн, для цього завантажте їх у пдф-документ та збережіть на своєму комп'ютері. Як тільки з'явиться інтернет, програма автоматично передасть їх на сервер податкової.

Робота з пРРО офлайн під час війни

Водночас на період дії воєнного стану продавати з пРРО офлайн та використанням офлайн-номерів фіскального чека, можна з перевищенням строків. Про це — у п. 13 Закону України № 2120-IX від 15.03.2022.

Впродовж години з моменту відновлення зв'язку підприємці повинні передати офлайн чеки пРРО на фіскальний сервер податкової. Потім потрібно сформувати зет-звіт за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

Згідно з наказом МФУ №1057, п.3.1.2 РРО повинен мати функціонал:

  • накопичення контрольно-звітної інформації, коли неможливо передати її через відсутність зв'язку із сервером податкової,

  • автоматичної передачі накопиченої інформації до сервера податкової після відновлення зв'язку.

Після відновлення зв’язку та підключення до сервера податкової, програмний РРО від Торгсофт синхронізує фіскальні офлайн продажі автоматично.

Що буде, якщо не передати офлайн чеки до податкової?

Якщо не вдасться передати контрольно-звітну інформацію до сервера податкової протягом 72 годин, то проведення розрахункових операцій буде заблоковано.

Тобто, якщо після зет-звіту РРО протягом 72 годин сервер податкової не отримує звітну інформацію від РРО, то він блокується. Але одразу після відновлення зв'язку РРО автоматично передасть накопичену інформацію до сервера і буде розблокований.

Штрафи за РРО під час війни

До припинення або скасування воєнного стану, санкцій за порушення вимог Закону 265 не буде, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Пункт 112.8.9 статті 112 Податкового кодексу України визначає форс-мажор, як обставини непереборної сили, що звільняють платників податків від фінансової відповідальності за податкові правопорушення.

Ситуація така, що контролюючі органи не позбавлені права проводити перевірки бізнесу, як під час дії воєнного стану, так і після його завершення.

Під час проведення фактичних перевірок місцеві податківці будуть враховувати форс-мажорні ситуації, що не дають можливості підприємцям проводити розрахункові операції через РРО. А отже — за невикористання РРО через відсутність світла й інтернету штрафів поки що не передбачено. 

Але у разі порушень вимог Закону №265, допущених нині, ДПС цілком можуть застосувати штрафні санкції після припинення або скасування воєнного стану.

Нагадуємо, що до 1 січня 2022 року фактично всі підприємці були зобов'язані встановити та використовувати РРО. Через воєнний стан цю вимогу ніхто не скасовував.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором