• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як перейти з РРО на пРРО?

13.09.2021

Законодавство України дає право підприємцям самостійно вирішувати який вид РРО застосовувати: апаратний або програмний. Також не заборонено в процесі господарської діяльності міняти класичний РРО на програмний РРО та навпаки. Як замінити апаратний РРО на класичний читайте в даній статті.

Перехід з апаратного РРО на програмний РРО досить простий і складається з двох етапів:

  1. Реєстрація програмного РРО.
  2. Зняття з реєстрації апаратного РРО.

Як зареєструвати ПРРО?

Для того, щоб зареєструвати програмний РРО, вам знадобиться кваліфікований електронний підпис (КЕП, раніше називався ЕЦП) підприємця. Його можна отримати безплатно в податковій, самостійно сформувати на сайті ПриватБанку або звернутися в Акредитований центр сертифікації ключів. Якщо працювати з ПРРО буде продавець, йому теж потрібно буде оформити КЕП.

Після отримання КЕП необхідно зайти в Електронний кабінет платника податків і подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою 1-ПРРО.

Зверніть увагу! При реєстрації ПРРО в розділі 4 "Дані щодо ПРРО" поле "Фіскальний номер ПРРО" не заповнюється.

Після того як Заява за формою № 1-ПРРО заповнена, її потрібно підписати та відправити в податкову. Через деякий час, якщо заява заповнена правильно і немає причин для відмови в реєстрації ПРРО, ви отримаєте квитанцію № 2, в якій буде наступна інформація: «Документ прийнято» «Інформація – ПРРО “Назва каси” з локальним номером “Номер каси” призначено фіскальний номер “Фіскальний номер ПРРО”».

Наступним кроком буде реєстрація продавця — касира, який буде працювати з ПРРО. Для цього необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО).

У Повідомленні необхідно вказати ПІБ касира, його ІПН, Ідентифікатор ключа суб'єкта і Тип підпису.

Ідентифікатор ключа суб'єкта можна подивитися в самому КЕП. Для цього треба зайти в теку, в якій збережено КЕП, натисніть на сертифікат з розширенням *.cer правою кнопкою мишки й натисніть "Відкрити". Переходимо у вкладку "Склад" і шукаємо в списку пункт "Використання ключа", його значення має бути "Цифровий підпис, Неспростовність". Якщо у вашому сертифікаті немає такого значення, значить потрібно вибрати інший сертифікат. Коли ви знайшли потрібний сертифікат, у вкладці "Склад" шукаємо пункт "Ідентифікатор ключа суб'єкта" і копіюємо набір букв і цифр, вони виглядають так: 88 b9 20 a1 91 b2 40 2e 86 f5 f9 cd 21 9a 7d 77 b8 34 44 8f 78 73 5b 0d 97 34 b7 26 6b 80 f1 56. Далі вставляємо ці букви та цифри в Повідомлення і видаляємо усі прогалини.

Після того як Повідомлення заповнене, його необхідно підписати й відправити у податкову. Якщо ви все зробили правильно, через деякий час прийде квитанція № 2 з повідомленням "Пакет Прийнято".

Далі можна завантажувати ПРРО на свій комп'ютер, налаштовувати його і використовувати. 

Як зняти з реєстрації апаратний РРО?

Податківці кажуть про те, що підприємці за власним бажанням можуть вибирати й використовувати будь-який вид РРО. Однак, якщо підприємець вирішив переходити з апаратного РРО на програмний, він повинен зняти з реєстрації класичний РРО, після того, як зареєструє ПРРО.

Для того, щоб зняти з реєстрації апаратний РРО потрібно:

  1. Звернутися в Центр сервісного обслуговування з яким у вас укладений договір і взяти документи про опломбування РРО.
  2. ЦСО забирає довідку про опломбування, проводить розпломбування РРО, видає довідку за формою № 1-ЦСО і відправляє копію довідки до податкової.
  3. Підприємець особисто або в електронному вигляді через електронний кабінет платника податків подає заяву за формою № 4-РРО. В якості причини відмови від реєстрації РРО можна написати: "Перехід на ПРРО". До заяви необхідно прикріпити реєстраційне посвідчення РРО.
  4. Протягом п'яти календарних днів податкова зніме з обліку РРО та видасть довідку за формою № 6-РРО.
Ірина
04-10-2021 в 16:51:01
Цей алгоритм вірний, якщо підприємець працює без ліцензії.А якщо РРО використовується при продажу підакцизних товарів, його потрібно до зняття з реєстрації виключити з додатка до ліцензії. Програмне РРО, наскільки я розумію, внести в додаток, інакше продаж підакцизних товарів неможлива.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором