• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як створити прайс-лист для магазину?

23.12.2022

Якщо у вас немає інтернет-магазину, а покупцям потрібно візуально оцінити товарні позиції, вивчити асортимент і обрати те, що потрібно, — надішліть своїм клієнтам прайс-лист.

Що таке прайс-лист?

Прайс-лист — це перелік товарів чи послуг з коротким описом їх характеристик і зазначенням цін. Прейскуранти можуть бути як у паперовому, так і електронному вигляді. Грамотно складений прайс-лист допомагає клієнтам швидко зробити замовлення, підвищити продажі та лояльність до вашого магазину.

Навіщо потрібен прайс-лист?

Завдання у прайс-листів різні:

 • інформаційні — проінформувати покупців про асортимент і ціни,

 • презентаційні — розповісти про унікальні особливості певного товару,

 • складські — передати таблицю для імпорту в програму обліку,

 • акційні — донести інформацію про спецпропозицію, акцію на певні види товарів.

Типи прайс-листів

прайс-лист для споживачів

Прайс-листи для споживачів

У них перераховується інформація, необхідна для прийняття рішення про покупку. Ознайомившись із нею, покупець зрозуміє, що і в якій кількості він хоче придбати. Чим компактніше ви напишете про ключові характеристики товару, тим краще. 

Прайс-листи для внутрішнього користування

У такому документі зібрані дані для працівників компанії — менеджерів, продавців, маркетологів, спеціалістів по закупкам, бухгалтерів тощо. Це внутрішня закрита інформація про товари, яка допомагає швидко орієнтуватися в асортименті, приймати стратегічні рішення, порівнювати товари із конкурентними, визначати величину знижок тощо — закупівельні ціни, собівартість товару, % націнки для роздрібних та гуртових цін, залишок товару на складі.

Як правильно зробити прайс-лист?

Правильно складений прайс-лист дає повну інформацію про товар в наявності та під замовлення. У ньому має бути асортимент товарів та короткі характеристики. Акції або розпродажі також відображають у прайс-листі, або ж додаються в окремому документі додатково до прайс-листа, якщо умови акції залежать від кількості придбаного товару тощо.

Прайс-лист повинен бути зрозумілим та зручним для читання. Для того, щоб клієнт зрозумів суть, інформація у прайс-листі повинна мати чітку структуру: якщо ви хочете передати весь асортимент товару у прайс-листі, то варто згрупувати товари за видами, а види товарів — за послідовною ієрархією або алфавітом. 

Уникайте дрібного шрифту. 

Обов'язково у прайс-листі вказуйте контактну інформацію магазину чи офісу компанії. Дуже часто листочки з цінами люди забирають додому й у разі виникнення питань, вони повинні мати можливість отримати на них відповідь зручним способом.

Формати прайс-листів

Знову ж таки, залежить від задач. Програма для прайс-листів Торгсофт дозволяє створювати їх у різноманітних форматах:

 • Друкований — для розповсюдження офлайн, із рук у руки.

 • PDF — підходить для інформаційних та презентаційних прайс-листів, такий зручно відправити у вайбері, він добре читається на комп'ютері та навіть на смартфоні.

 • Excel — для складських опцій: імпорту даних в програму, роботи з плануванням замовлення, попередніми розрахунками роздрібних цін.

 • Word — для передачі інформації про асортимент товарів маркетологам: у ворді легко працювати з описом тексту, готувати блоки товарів до публікації у соціальних мережах.

 • JPEG — просто зображення. Такий формат підійде, якщо прайс-лист невеликий, та ви з якихось причин не хочете, аби фотографії та інформацію про товар хтось міг копіювати.

 • HTML — дозволить передати прайс-лист, як вебсторінку зі збереженням якісних фотографій товарів, які покупець може потім завантажувати та використовувати для продажів через свої канали

Якщо ви друкуєте прайс-листи

Тираж копій прайс-листа розраховується зі строку актуальності інформації у ньому та мережі розповсюдження. Якщо це акційні пропозиції, звертайте увагу на дати: [кількість днів акції] х [запланована кількість розданих роздруківок]. 

Щоб не витрачати кошти на передрук після завершення акції, краще спеціальні пропозиції виносити в окремий додаток до прайс-листа.

Як створити прайс-лист в інстаграмі?

В Інстаграмі немає лише лінивих. Тому, якщо ви спеціалізуєтесь на онлайн-продажах, створіть свою сторінку в Instagram. А прайс-лист стане вашим контент-планом.

Як створити гарний прайс-лист в Інстаграмі?

 1. Для цього використовуйте готові шаблони, наприклад, у Canva. Зображення має бути розміру 900 на 1600 пікселів — стандарт для інста-сторіз.

 2. Залишайте десь 10% на відступи для реакцій чи кнопок поділитися.

 3. Готовий шаблон зберігайте та завантажуйте до соцмережі. Найкраще завантажити прайс-лист в актуальні сторіз, або зазначити інформацію про ціни у постах, де ви розповідаєте про асортимент товару.

Посилання на сторіз із прайсом чи діючими акціями можна вказувати як в шапці профілю, так і згадувати під кожним дописом.

як оформити акцію в інстаграмі

Фотографії з прайс-листа

Часто у постачальників доволі класні та якісні фото товарів, які можна використати для наповнення інстаграму. 

Якщо у постачальника програма обліку Торгсофт, то він може передати якісні фото у прайс-листі, а покупець — завантажити ці фото з прайс-листа.

 1. Для цього постачальнику потрібно у Торгсофт → Налаштування → Параметри → Товар → Фотографія — прибрати галочку “Перетискати фотографії у звітах”. 

 2. Потім у Склад → Стан складу → Друк → Друк прайс-листа з фото, прайс потрібно налаштувати, бо якщо залишити маленькі зображення фото, то і в інстаграмі вони будуть маленькими й відповідної якості. 

 3. Перевірити звіт та експортувати його в HTML. 

 4. Передати покупцю цей файл і прикріплену до нього теку, де якраз зберігаються фото нашої HTML-сторінки.

 5. Покупець, відкривши HTML-файл через браузер, може робити з фотографіями що завгодно.

Як зробити прайс-лист в програмі обліку Торгсофт

Без автоматизації створити каталог актуальних цін та товарів надзвичайно складно. Найкраще — додати товар у програму обліку Торгсофт, і вже у програмі працювати з валютними, регіональними та індивідуальними прайс-листами.

Прайс-лист вашого магазину можна сформувати з меню Склад → Стан склад, як по всім товарам, так і використовуючи різноманітні фільтри по товару. У цій формі ви зможете надрукувати:

Валютний прайс-лист

як створити валютний прайс-лист

Формує гуртово-роздрібний прайс-лист в розрізі центрів обліку, валют та регіонів у меню Склад → Валютний прайс-лист.

Регіональний прайс-лист

як створити регіональний прайс-лист

У меню Склад → Регіональний прайс-лист відображаються регіони в стовпцях, що спрощує перегляд цін по регіонах.

Персональний прайс-лист

як створити прайс-лист клієнта

Для формування індивідуального прайс-листа скористайтесь меню Документ → Прайс-лист клієнта, де ви можете створити, а також надрукувати гуртовий або роздрібний прайс-лист для певного клієнта. Надалі реалізація товару буде здійснюватися за цінами, які встановлені в даному пункті меню, не враховуючи ціни на складі.

Дропшипінг: як імпортувати прайс-листи постачальника та чи варто?

Якщо ви працюєте як дропшипер — компанія постачальник товарів, то для зручності ваших клієнтів експортуйте прайс-листи із Торгсофт у форматі Excel. 

Так само і продавець, власник магазину, може через прихід імпортувати правильно налаштований excel-файл з усією номенклатурою постачальника та фактично працювати з ідентичною йому базою — будуть однакові назви товарів, штрихкоди, артикули, закупівельні ціни. Товари можна оприбуткувати у нульовій кількості.

Варто зауважити, що імпорт прайс-листів — робота технічна, трудомістка. Але якщо навчитися правильно імпортувати номенклатуру, то це значно прискорить роботу зі складом, прихід товару та замовлення товару постачальнику. Розібратися з імпортом прайс-листів допоможе техпідтримка Торгсофт.

Файл, що імпортується, бажано розміщувати не в призначених для користувача теках, що з обмеженим доступом, наприклад, Робочий стіл, Документи, Завантаження.

Після імпорту треба буде розподілити товари — вбудувати їх у свою ієрархію видів і виробників.

Альтернатива прайс-листів

Гарною альтернативою прайс-листам у програмі Торгсофт є Електронний каталог із можливістю приймання замовлень.

Це проста програма, яка ставиться на комп'ютер постійних замовників.

Ваші постійні покупці будуть бачити:

 • ті товари, що доступні їм для замовлення,
 • роздрібні або індивідуальні гуртові ціни,
 • актуальний залишок товарів на складі,
 • та зможуть безпосередньо через електронний каталог Торгсофт зробити замовлення, що одразу з'явиться у вашій програмі обліку Торгсофт.

Програма для створення прайс-листів

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором