• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Зміни до Закону "Про рекламу"

12.01.2022

8 січня 2022 року набрали чинності зміни до Закону України «Про рекламу». Головне, що варто знати: тепер за дискримінаційну рекламу передбачені штрафи. Яка реклама вважається дискримінаційною та який розмір штрафу передбачений читайте далі.
Закон «Про рекламу» оновили відповідно до Конвенції ООН з протидії дискримінації за ознакою статі. Також Україна уклала угоду з Європейським Союзом узгодивши Стратегію гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки.
Фахівці Держпродспоживслужби брали участь у внесенні змін до Закону. Головна ціль ー позбутися гендерних стереотипів. Тепер у рекламі не можна показувати:

  • переваги однієї статі над іншою,
  • стереотипні ролі чоловіка та жінки,
  • насильство за ознакою статі,
  • сексуалізувати тіло людини.

У Законі «Про рекламу» з'явились нові поняття: дискримінаційна реклама та дискримінаційна реклама за ознакою статі.

  • Дискримінаційна реклама ー це реклама, яка містить чи використовує твердження та/або зображення, що дискримінують людину за расою, кольором шкіри, статтю, віком, фізичними можливостями, інвалідністю, мовою, етнічним або соціальним походженням, політичними та релігійними переконаннями, громадянством або місцем проживання, сімейним або майновим станом, або за іншими ознаками. Також дискримінаційною вважається реклама, яка дискредитує товари інших осіб.
  • Дискримінаційна реклама за ознакою статі ー це реклама, яка містить чи використовує твердження та/або зображення, щодо переваги однієї статі над іншою, будь то інтелектуальні, фізичні чи соціальні дані людини; реклама, в якій зображаються стереотипні гендерні ролі чоловіків та жінок, які пропагандують принизливе та зневажливе ставлення до людини, або яка принижує честь та гідність людини чи показує насильство над людиною за ознакою статі. Також до дискримінаційної реклами за ознакою статі належать зображення тіла людини чи окремих частин тіла, які використовуються, як сексуальний об'єкт для привернення уваги споживачів або натяк на сексуальні стосунки, якщо така реклама не має відношення до рекламованого продукту.

Тобто, якщо у рекламі будуть зображені чоловік або жінка, як сексуальний об'єкт або прикраса, або якщо така реклама матиме натяк на статеві стосунки, при цьому зображені особи не матимуть зв'язку з товаром чи послугою, що рекламують, така реклама вважатиметься дискримінаційною. Відповідальність за таку рекламу нестиме рекламодавець.
До реклами також відносяться оголошення про прийом на роботу. В описі вакансій заборонено пропонувати роботу лише чоловікам або лише жінкам та висувати вимоги, що надають перевагу особам певної статі.
За порушення Закону «Про рекламу» в частині дискримінації, рекламодавець повинен буде заплатити штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Споживач реклами має право поскаржитися в Держпродспоживслужбу, якщо вважає, що реклама містить інформацію або зображення, які порушують моральні, етичні, гуманістичні норми, правила пристойності чи містить ознаки дискримінації.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором