• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Магазин канцтоварів

Програма обліку для магазину канцтоварів - Торгсофт

Як тільки магазин канцтоварів відкрито, товари вже викладені на полиці, а послуги розписані, у власників магазинів починають виникати проблеми з організацією роботи та обліку. Отже, перелік найбільш актуальних та цікавих тем для підприємців, що займаються канцтоварним бізнесом:

 • Як правильно прийняти та врахувати однаковий товар від різних постачальників, який проходить за накладними під різними найменуваннями?
 • Як не заплутатися в обліку товару, який закуповується в комплектах і пакованнях, а продається поштучно?
 • Як швидко провести переоблік дрібного товару?
 • Чи потрібне маркування на товар та яким воно повинно бути?
 • Кожен прихід займає величезну кількість часу. Чи можна його скоротити?
 • Складнощі контролю над продавцями у відсутність власника магазину, неминучі плутанини при переміщенні товару та звірці залишків.

Розв'язання цих проблем можливо за допомогою автоматизації вашого бізнесу і впровадження комп'ютерного обліку.

Зупинимося на кожній з перерахованих вище проблем.

 

Прихід. Як правильно організувати облік?

По-перше, щоб не загубитися в обліку дрібних однотипних товарів радимо прописати власну характеристику товару. У ній потрібно вказати назву виробу, виробника, колір, матеріал та, нарешті, унікальну складову будь-якого товару - його артикул. Якщо артикул у товару відсутній, в програмі Торгсофт є можливість створити власний артикул. А для більшої наочності та зручності можна прикріпити до товару фотографію, тоді продавець або власник магазину завжди може переконатися в правильності свого вибору під час продажу або замовлення конкретного товару у постачальника.

Розуміючи, що націнка на канцтовари, в залежності від регіону і місця торгівлі, варіюється від 25% до 100%, радимо додати в магазині не тільки шкільне приладдя, а й офісні товари, а також послуги. Це не тільки урізноманітнює продукцію, але й дозволить уникнути зниження активних продажів поза межами сезонного попиту. Облік послуг в програмі ведеться аналогічним чином, як і облік товару.

 

Зручне маркування товару

Якщо мова йде про швидкий та зручний прихід товару, хотілося б відзначити, що повторне внесення товару займе набагато менше часу, просто необхідно буде просканувати штрих-код, вписати кількість і все - товар уже під контролем. З цієї ж форми всі перераховані вище характеристики товару (найменування, артикул, виробник, колір та ін.) Можна відправити на друк на цінник.

Оскільки клеїти цінники на кожен виріб досить затратно і трудомістко, то для дрібних виробів можна друкувати етикетки окремо на чергову упаковку, для всіх інших - на кожен товар поштучно.

Як спростити облік товарів у комплектах?

Наявність величезної кількості дрібного товару, який продається як поштучно, так і в упаковці, тягне за собою неминучі плутанини при перерахунку товару. У Торгсофт є можливість зняти це навантаження з продавців та одночасно вести контроль над кількісним урахуванням розукомплектованого товару. Розкриту упаковку програма автоматично спише зі складу та оприбуткує поштучно залишкову кількість складових частин комплекту. Відтепер метушня та клопоти по виявленню розкритої упаковки офісного паперу або з'ясування, скільки ж ручок без коробок залишилося, зводиться до кількох кліків мишки.

Швидкий переоблік

Переоблік в магазинах канцтоварів зазвичай займає багато часу. Причому, як правило, він зводиться до зіставлення суми залишків і загальної суми продажів, а кількісний облік стає непосильним завданням. На практиці така система підрахунку не дає цілісної картини діяльності магазину і може приховувати за собою спекуляції продавців. Для збереження товару і контролю діяльності персоналу необхідно періодично проводити інвентаризацію.

Звичайно ж, закривати магазин на переоблік всіх товарів вкрай невигідно, тому ми радимо проводити переоблік товарів частинами. У Торгсофт можна проводити інвентаризацію по штрих-коду товару, його назві, артикулу або по обраній групі товарів. А головна зручність у тому, що не обов'язково по одному сканувати кожну одиницю товару - його просто потрібно вибрати та внести підраховану кількість. За результатами інвентаризації відсутню кількість буде списано, а надлишок - оприбутковано на склад.
Якщо ж товар знаходиться у віддаленому від комп'ютера місці, то з програми можна роздрукувати лист інвентаризації, в якому будуть вказані назва виробу, артикул, кількість на складі та наявність. Пізніше ці дані можна буде внести в Торгсофт.

Або ж скористатись Мобільним додатком Торгсофт для проведення інвентаризації.

Контроль над залишками товару та формування замовлення постачальнику

Після певного періоду виникає необхідність оновити асортимент й поповнити запаси товару. Як це зробити за допомогою Торгсофт?

У спеціальному режимі потрібно обрати постачальника, обрати товар, який закінчується, та прописати, в якій кількості його потрібно докупити. Цей режим дозволить відразу ж роздрукувати замовлення для свого партнера. У документі ви побачите всі потрібні параметри для замовлення - найменування виробу, його артикул, а також фотографію.

Робота з інтернет-магазинами

Для магазинів, які працюють в інтернет-просторі, Торгсофт може запропонувати одночасно вести облік роздрібного та інтернет-магазину, автоматично оновлюючи позиції і ціни на сайті. Більш детальна інформація у статті Синхронізація за Інтернет-магазином.

Взаєморозрахунки з організаціями

У кон'юнктурі ринку канцтоварів обмежуватися суто роздрібною торгівлею можуть дозволити собі далеко не всі магазини. Тому ще одним корисним інструментом, який може послужити приватним підприємцям, є можливість вести взаєморозрахунки з організаціями різних форм власності (продавати свою продукцію державним установам, офісам, різним підприємствам). Ви зможете фіксувати всю необхідну інформацію про існуючих та потенційних гуртових замовників (номери розрахункових рахунків, адресу, контактну особу та інше); відправляти комерційні пропозиції, виставляти рахунки; приймати оплати через банківські термінали.

Більш того, в Торгсофт реалізовано 2 види роботи з гуртовими замовниками. Перший - це продаж за гуртовою ціною при купівлі певної кількості товарів. Другий - надання індивідуальних знижок гуртовим клієнтам. Умови для цих режимів можна прописати у програмі, виходячи з індивідуальних переваг.

Робота з клієнтами

На додачу до всього, в Торгсофт є можливість вести роботу з клієнтами. Для заохочення та залучення покупців розроблено безліч режимів, таких як акції, знижки й, нарешті, дисконтна система. Але особливо цікавим і корисним інструментом для продажів є бонусна система. Вона стимулює клієнтів робити повторні покупки саме в вашому магазині, а всі необхідні клопоти з підрахунку знижок і бонусів будуть виконуватися програмою автоматично.

Причини для впровадження програми обліку в магазин канцтоварів

Що в підсумку Ви отримуєте після встановлення програми обліку Торгсофт?

 • Звільнення часу від маси дрібної ручної роботи;
 • Наведення порядку в обліку товарів;
 • Збільшення продажів внаслідок роботи з покупцями;
 • Контроль роботи персоналу,
 • Найголовніше - просте, ефективне і всебічне управління діяльністю вашого магазину.

Важливі рекомендації щодо вибору сканера штрих-кодів у магазин канцтоварів

Перевірено на власному досвіді, що для магазину канцелярії краще купувати фотосканер штрих-кодів. Не світлодіодний, не лазерний, а саме фотосканер. Тому що часто на таких товарах, як ручки або маркери, виробник наносить штрихкод на "сріблястій" етикетці. Іноді сам штрихкод наноситься на товар сріблястою фарбою, або сам товар має сітловідбивчу поверхню. Такі штрих-коди, через їх низьку контрастність (в порівнянні з чорним штрих-кодом, наприклад) дуже погано зчитуються лазерними сканерами. А ось фотосканер в цьому плані працюють відмінно.

А про те як організувати автоматизацію магазину канцтоварів та для чого це потрібно - читайте в нашому блозі