• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чим замінити 1с?

Альтернатива 1с

З початком повномасштабної війни рф проти України багато підприємців відмовляються від російського програмного забезпечення. Причина відмови зрозуміла: підприємці не хочуть оплачувати російські програми та тим самим фінансувати рашистську армію вбивць та мародерів.

Які програми може замінити Торгсофт?

Opendatabot зробив перелік російських програм, якими досі користується український бізнес. Серед них є облікові, ERP та CRM-системи. Підприємці звикли користуватися руснявим софтом ще з довоєнних часів, і не завжди розуміють, чи є альтернатива.

Торгсофт — це найкраща альтернатива 1с, Мой Склад, Бітрікс24, BAS, ЕКАМ, CloudShop, LiteBox, Sigma.


Не будемо порівнювати український продукт з програмами окупанта. Краще розповімо на прикладах та запитах, як Торгсофт може замінити такі програми.

Торгсофт це

Торгівля та управління складом

Торгсофт веде облік товару на торговій точці та на декількох складах одночасно, для декількох ФОП або юридичних осіб. Програма фіксує надходження товару, продажі, повернення, обмін по гарантії, списання товару, відстежує рух товару між складами та магазинами й показує актуальну інформацію про наявність товару на складі.
 
Товар можна оприбуткувати як вручну, так і за допомогою імпорту електронної прибуткової накладної від постачальника. Номенклатуру також можна перенести з 1с (як це зробити — про це далі).

Вести облік можна у декількох валютах: наприклад оприбутковувати товар у доларі та автоматично конвертувати його роздрібну ціну у гривні, зробити заокруглення або націнку на товар вручну.

Кожному товару можна присвоїти місце на складі: продавець в програмі бачить скільки товару залишилось й де його знайти.

Інвентаризація проводиться шляхом зчитування штрихкоду на товарі за допомогою сканера, терміналу збору даних або мобільного застосунку Торгсофт. Для переобліку в Торгсофт не потрібно зупиняти торгівлю чи зачиняти магазин.

В програмі обліку Торгсофт можна надрукувати чи надіслати електронною поштою будь-який документ: комерційну пропозицію, рахунок, видаткову накладну, чеки, гарантійні талони, звіти тощо.

Фінансовий облік

Облік грошей: програма дає підприємцю точну інформацію про те, скільки грошей вкладено в товар, скільки витрачено. Торгсофт фіксує продажі та автоматично підсумовує кількість грошей в касі. Якщо в магазині декілька кас, то програма вестиме облік надходження грошей по кожній касі окремо.

Аналіз продажів: програма проказує, який заробіток на конкретному товарі, від певного продавця, за день, за місяць тощо.

Розрахунки з клієнтами та постачальниками: програма контролює заборгованості клієнтів перед магазином, розрахунки з постачальниками, показує наявність боргів та формує фінансовий звіт для звірки та контролю з обох сторін.

Облік в Торгсофт ㅡ конфіденційний. Інформація зберігається не в хмарі, а на комп'ютері користувача, дані до податкової надсилаються під контролем підприємця, тільки про продажі фіскального товару.

Контроль персоналу та облік зарплати

Торгсофт дозволяє вести графік відпрацьованого часу, автоматично розраховувати зарплатню низкою різноманітних способів: погодинно, за зміну, від продажів, ставка за місяць тощо.

Окрім цього Торгсофт веде облік робочого часу, та контроль вчасного приходу на роботу співробітників, також з фотофіксацією на робочому місці.

При цьому кожен співробітник має можливість бачити власну деталізовану зарплатну відомість за відпрацьовані години, премії та штрафи.

З мобільного додатку власник бізнесу контролює хто зараз на роботі, а хто відсутній чи запізнився.

Програма для інтернет-магазину

Комплексний облік, який дає Торгсофт, дозволяє експортувати дані про товари та їх характеристики в інтернет-магазини чи у маркетплейси. В програмі можна задати правильний алгоритм формування назви товару, щоб менеджер інтернет-магазину не витрачав дні чи тижні на редагування інформації про товар в адмінці сайту. Характеристики, фото та опис товару також зберігаються в Торгсофт, а отже не потрібно вручну переносити інформацію на кожен інтернет-майданчик окремо. Це колосальна економія часу.

Торгсофт імпортує замовлення клієнтів та інформує про нові покупки в інтернет-магазині. При цьому автоматично синхронізується стан складу в Торгсофт та в онлайн-магазині.

СRM-система: робота з клієнтською базою

Зазвичай CRM використовують інтернет-магазини та підприємці, які працюють із замовленнями.

Програма веде облік клієнтів, зберігає інформацію про кожного: контакти, соціальні мережі, день народження, склад сім'ї, історію покупок, замовлень, листувань клієнтів, адресу доставляння. В CRM можна класифікувати клієнтів за інтересами, встановити нагадування, щоб не забути зателефонувати покупцю, наприклад, коли приїхав потрібний товар.

Контроль роботи продавців: програма обліку фіксує, скільки продажів здійснив співробітник, веде статистику, показує, хто із працівників працює краще.

Торгсофт синхронізується з IP телефонією Binotel. В програмі можна переглядати кількість дзвінків, швидко переходити до картки клієнта та створювати рахунок в процесі розмови.

Автоматизація виробництва

Торгсофт автоматизує виробництво: від закупівлі сировини до продажу готової продукції.
Програма контролює взаєморозрахунки з постачальниками, вираховує вартість готової продукції, веде облік матеріалів. При розрахунку вартості продукції враховуються браковані й списані товари, курс валют, якщо є прив'язка вартості до курсу.

В процесі виробництва програма списує використані матеріали й вносить зміни в наявність на складах, веде облік замовлень клієнтів та їх виконання, контролює оплати й відвантаження.

В Торгсофт можна складати технологічні карти на продукцію для одиниці чи всього модельного ряду. Програма записує виконані операції та показує які працівники пов'язані з ними, фіксує робочий час працівників, розраховує їх зарплату: враховує ранги, виробіток тощо.

Торгсофт генерує та передає на друк штрих-коди. Також можна друкувати гарантійні талони, серійні номери, етикетки, накладні та іншу документацію.

Для товару можна встановити декілька цін одночасно: гуртові та роздрібні.

Всю інформацію програма Торгсофт зберігає на вашому комп'ютері. Для працівників встановлюється гнучке обмеження доступу — закрити можна кожну кнопку, форму чи колонку окремо.

Аналіз результатів торгівлі

Аналітика показує, який товар краще продається, приносить більше заробітку, товар якого виробника потрібно закупити більше наступного разу, а який краще не брати. Програма показує ефективність акцій, реклам, та роботи працівників.

В Торгсофт є 30+ видів аналізу: прибутковість реалізацій за період, рейтинг продажів розмірів, динаміка заборгованості клієнтів, порівняльний аналіз виторгу за видами товару.

В програмі є центр управління асортиментом для відстеження руху товарів між магазинами та складами, розподілення товарів між центрами обліку. Торгсофт фіксує прихід товару при надходженні нової партії, поверненні, внутрішньому переміщенні.

Для аналізу та розрахунку заробітку Торгсофт враховує реалізацію, списання, повернення, обмін по гарантії, витрати на внутрішнє переміщення тощо.


Чи важко перейти з 1с на Торгсофт?

Ні. Оскільки облік ви вже вели, то це значно спростить процес початку роботи в Торгсофт — база товарів вже є.

Як почати користуватися Торгсофт?

Програма Торгсофт проста для розуміння: всі кнопки підписані підказками, для роботи з програмою не потрібна бухгалтерська освіта чи якісь курси.
Базові режими можна освоїти за 20-30 хвилин: прихід товару, продаж, повернення, здача каси.

Якщо потрібна допомога, то є навчальні відеоуроки, інструкція користувача, допомога спеціалістів в телеграм @torgsoft_help 7 днів на тиждень.

Менеджери Торгсофт допоможуть підібрати готове рішення для вашого бізнесу: обладнання + конфігурацію програми обліку з урахуванням бізнес-процесів.

Торгсофт можна спробувати безплатно ㅡ скачайте демоверсію на 30 днів з сайту torgsoft.ua.

Як за 7 кроків перейти з іншої програми на Торгсофт 

1. Створюємо категорії: дерево видів товарів, виробників, сезонів

У Торгсофт — Товарознавство — Вид товару сформуйте дерево видів товарів, яким вам буде зручно користуватись. Наприклад:


Якщо уявлення про ієрархічну структуру категорій у вас немає, то категорії товарів можна запозичити на Розетці.

2. Експортуємо дані зі старої програми в Excel

Збережіть список товарів з цінами та кількістю, за категоріями в окремі Excel-файли.
Зберігати потрібно окремими файлами, згідно з тією структурою видів товару, що ви створили в Торгсофт ↑, наприклад, окремо кросівки, окремо — устілки, окремо — засоби чищення для взуття.
   
Це зручно, щоб усі товари після завантаження були у своїх групах, а кожну групу можна окремо налаштувати.

3. Форматуємо Excel-файли

Таблицю для імпорту в Торгсофт потрібно підготувати в Ексель.
Недолік 1с у тому, що при вивантаженні у таблиці можуть з'явитися об'єднані клітинки, або таблиці можуть розриватися строками з назвами категорій:

Такого не має бути. Для імпорту в Торгсофт потрібна проста таблиця:Також в Торгсофт не може бути однакової назви у товарів з різними штрихкодами. Це варто врахувати.

4. Імпортуємо прихідну накладну

Якщо завантажити перелік товарів із кількістю, то товари будуть оприбутковані.
Якщо імпортувати товари без кількості, то просто завантажиться номенклатура.

5. Перевіряємо кількість та ціни

Після імпорту в Торгсофт, потрібно відкрити створену прихідну накладну та перевірити коректність інформації: назви, ціни, штрихкоди, артикули.

Складнощі можуть виникнути при імпорті цифро-літерних артикулів. Якщо результат імпорту не влаштовує, то потрібно видалити усі товари з прихідної накладної та довідника товарів та спробувати імпорт з інакшими налаштуваннями.

6. Друкуємо цінники

Цінники на усі товари можна надрукувати натиском однієї кнопки  

7. Імпортуємо список клієнтів

Принцип імпорту клієнтів такий самий, що й товарів.Перехід завершено. Можна працювати в українській обліковій системі.
Слава Україні!