• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Виробництво

Підприємці, які займаються виробництвом, як правило, самостійно керують підприємством на всіх етапах: закупівля матеріалу, облік операцій, розрахунок зарплати працівникам, гуртова або роздрібна торгівля своєю продукцією. Весь цей процес підприємцям допомагає автоматизувати програма обліку Торгсофт.

Програма обліку для виробництва Торгсофт

Додаткова функція Торгсофт «Виробництво» призначена для автоматизації обліку, замикаючи цикл «Закупівля матеріалів - Виробництво - Продаж»

Ви зможете відстежити, проконтролювати та врахувати необхідні показники технологічного процесу виробництва:

 • Облік закуплених та фактично використаних матеріалів, фурнітури, пакування, відходу, браку; облік витрат на кожну виробничу операцію, трудовитрат на виготовлення конкретної партії товару. Підрахунок собівартості партії та кожної одиниці товару;
 • Стан складу матеріалів: дані по закупках, залишкам, витратам на кожну партію, брак, відходи (тканини, нитки, фурнітура, пакувальний матеріал та інше);
 • Друк маршрутних листів і виробничих актів з переліком операцій, в яких автоматично фіксуються виконані роботи та їх виконавці;
 • Планування виробництва по кожному виробу згідно з технологічними картами, розрахунок необхідних матеріалів;
 • Автоматична фіксація виконаних робіт та її виконавців в маршрутному листі;
 • Собівартість виробів, розрахована з урахуванням витрачених на партію матеріалів, трудовитрат, браку;
 • Стан складу готових виробів, що надходять з виробництва в продаж: кількість за моделями та розмірами, націнка, ціна гуртова та роздрібна;
 • Ціна товару для роздрібної торгівлі та гуртових покупців, в залежності від партії;
 • Замовлення від клієнта моделей товару для виробництва;
 • Контроль та облік матеріалів, зарезервованих для виробництва;
 • Автоматичний облік зарплати для співробітників та ведення історії виплат (розрахункових листів).

 

Розглянемо, як працює програма Торгсофт на прикладі виробництва одягу.

Технологічні карти

Програма розділяє склад матеріалів, де ведеться облік закуплених матеріалів та фурнітури та склад готових виробів, де ведеться облік проданих товарів й тих, що надійшли.

 • Робота починається зі складання технологічної карти. Для виробу, яке потрібно створити, прописуємо операції, необхідні для виготовлення однієї одиниці, кількість таких операцій та їх ціну. У наведеному прикладі для светра 1137 CLIO потрібно виробити близько 20 операцій: в'язка (спинки, горла, рукавів), обробка оверлоком, відпарювання, набір страз, упакування тощо. Серед них варто відзначити операцію Зважування. Часто у швейному та в'язальному виробництві фактично витрачений матеріал списують зі складу за вагою готових виробів.

У вкладці «Матеріали» вносяться матеріали та їх аналоги, необхідні для виготовлення одного виробу. Витрата ниток для в'язання вказується в грамах, витрата штучного товару (стрази, ґудзики, лейби) - в штуках:

Створена технологічна карта переводиться зі статусу «Редагування» в статус «Готова» - це означає, що даний виріб може йти у виробництво. Для внесення правок документ потрібно перевести в статус «Редагування». Зазвичай складанням технологічних карт займається модельєр, технолог або сам власник бізнесу. Для співробітників цеху дані кнопки не показуються.

Зробити замовлення постачальнику на матеріали можна за допомогою планування виробництва на підставі технологічної карти або замовлення на виробництво.

Маршрутні листи

Реєструвати виконані операції співробітники можуть в режимі програми «Операції маршрутного листа»

 • Маршрутний лист застосовується для супроводу партії виробів по мірі проходження виробничих операцій. Маршрутний лист дозволяє оперативно відстежити ступінь готовності партії товару, оскільки працівниками фіксується кожен етап.

У програмі Торгсофт маршрутний лист створюється автоматично - за технологічною картою, при цьому вказується кількість виробів в партії, які потрібно виготовити. Маршрутний лист роздруковується та передається працівникам цеху.

Маршрутный лист для производства в Торгсофт

Як видно зі зразка бланку, всі операції по створенню конкретної моделі зображаються у вигляді штрихкоду. Тобто зареєструвати виконану роботу співробітнику можна лишень відсканувавши потрібний штрих-код, - без використання клавіатури або записів вручну.

Виконавши дію, співробітник за допомогою сканера зчитує штрих-код маршрутного листа, штрих-код свого бейджа (щоб позначити себе як виконавця), та штрих-код операції (ввівши потрібну кількість операцій або просканувавши штрих-код операції потрібну кількість разів).

Штрих-код «Записати» фіксує введені дані та система готова до запису наступних операцій.

 • Такий підхід в умовах безперервного виробництва прискорює та спрощує введення інформації у систему. Крім того, часто працівники цеху (швачки, оператори) не дуже добре володіють комп'ютерними навичками, й чим простіше буде процес "спілкування" з програмою, тим краще та менше помилок.

Операція "Зважування" запрошує у користувача ввести фактичну вагу всієї виготовленої партії виробів. За вагою матеріал для виготовлення партії списується зі складу пропорційно його витраті як на готові вироби, так і на брак.

У програмі зберігаються всі створені маршрутні листи з деталізацією: виконані операції, прізвища виконавців, вартість робіт. При необхідності, керівник може відредагувати цю інформацію.

Випуск готової продукції

 • Випуск продукції в Торгсофт - це переміщення готової партії одягу з виробництва на «Склад готової продукції» (або будь-який інший об'єкт обліку - роздрібний магазин, склад, торгову точку) та списання матеріалів виробництва зі складу. Після випуску всієї продукції закривається поточний виробничий акт (маршрутний лист). Програма розраховує собівартість одиниці товару, виходячи з вартості фактично витраченого матеріалу та виконаних робіт. У цій же формі можна призначити роздрібну та гуртову ціну на товар - вручну або задавши відсоток націнки.

Для того, щоб користувачеві було зручніше зробити оцінку товару, у формі виводиться історія зміни цін - за якою ціною йшли на склад попередні партії аналогічних моделей.

Маркування готових виробів етикетками

Для товару, переданого на склад, програма формує етикетки, якими маркується пакування. Етикетка містить штрих-код, за яким легко відстежити наявність на складі розмірів по кожній моделі. Сканування штрих-коду істотно полегшує відвантаження товару та інвентаризацію складу. 

Документація

У програмі можна зробити добірку за будь-який період за всіма маршрутними листами - тими, що знаходяться у виробництві та по закритим. Всі ці дані можна роздрукувати у вигляді звітів:

 • Виробничий акт - перелік операцій та виконавців, і якщо потрібно - собівартість партії та собівартість одиниці
 • Не закриті виробничі акти - інформація, скільки по кожному маршрутному листу вже виготовлено, а скільки залишилося виготовити
 • Випуски готової продукції за обраний період
 • Список готової продукції - партії виробів, які вже передані з виробництва на склад

Оплата праці

 • Програма автоматично виконує облік зарплати, нарахованої кожному співробітнику виходячи з вартості виконаних ним операцій. Власник може задати необхідний часовий період - це зручно, якщо зарплата виплачується щотижня

У Торгсофт фіксується видача суми грошей на зарплату. Можна роздрукувати розрахункові листи для співробітників та загальний розрахунковий лист.

Замовлення на виробництво

Необхідно врахувати замовлення на виробництво від клієнта? Не проблема!

 • Ви можете обрати моделі або товари, які будуть вироблятися, внести передплату за замовленням, створити технологічні карти, виробничі акти. Після випуску готової продукції, замовлені вироби можна видати клієнту, як частково, так і повністю. На вироблений товар можна одразу створити рахунок та створити видаткову накладну.

Складський облік та торгівля

Готові вироби надходять у роздрібну або до гуртового продажу. Тут залучатися стандартний функціонал програми Торгсофт: складський та фінансовий облік, облік клієнтів, система знижок, інвентаризація тощо.

Залишилися питання чи побажання?

Напишіть нам!

E-mail info@torgsoft.ua

Telegram @torgsoft_help