• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як допомогти Україні під час війни?

23.03.2022

Війна 一 це випробування для суспільства. В цей період люди показують, які вони є. Українцям запам'ятаються компанії та бізнесмени, які допомагають Україні виграти війну, а людям вижити. Натомість байдужі компанії та проросійські отримають погану репутацію. Тож волонтерство корисне і для населення, і для бізнесу. Важливо, аби кожен робив все, що може для України та людей.

Як бізнесмен може допомогти армії?

Фінансово.

Є фонди накопичення коштів для потреб армії. Такі фонди купують для наших захисників зброю, транспортні засоби, захисне спорядження, одяг та ін.
У національній валюті можна передати кошти на реквізити:
Банк: Національний банк України
МФО 300001
Рахунок № UA843000010000000047330992708
код ЄДРПОУ 00032106
Отримувач: Національний банк України
Для зарахування коштів у USD:
BENEFICIARY: National Bank of Ukraine
BENEFICIARY BIC: NBUA UA UX
BENEFICIARY ADDRESS: 9 Instytutska St, Kyiv, 01601, Ukraine
ACCOUNT NUMBER: 400807238
BENEFICIARY BANK NAME: JP MORGAN CHASE BANK, New York
BENEFICIARY BANK BIC: CHASUS33
BENEFICIARY BANK ADDRESS: 383 Madison Avenue, New York, NY 10017, USA
PURPOSE OF PAYMENT: for crediting account 47330992708
Допомогу українській армії також можна перерахувати через карту «єПідтримка», в порталі «Дія» та у «Приват24».

Технічні засоби, транспорт та предмети побуту

 • Армії потрібні акумулятори, зарядні пристрої, будівельні матеріали, ліхтарики, цвяхи, сокири, тепловізори. Бізнесмен може сам закупити ці речі, або організувати збір серед працівників та відвідувачів магазину.

Ліхтар

 • Для перевезення матеріалів та людей потрібен транспорт: для евакуації, розвезення медикаментів, гуманітарної допомоги та ін. Потрібні легкові автомобілі, мікроавтобуси, фури, пікапи, позашляховики.
 • Ліки. Список необхідних ліків можна уточнити у волонтерів у кожному окремому випадку.
 • Спеціалізовані прилади: рації, дрони, камери відеоспостереження, дозиметри.

Допомагати можна нематеріально:

 • Нашим захисникам завжди потрібні міцні куленепробивні бронежилети. Не обов'язково їх купувати, 一 волонтерів цікавить інформація, в якій країні можна купити якісні та як їх доставити в Україну.
 • В усі часи потрібні донори крові.
 • Можна плести маскувальні сітки та маскувальні костюми «кікімори».

Маскувальна сітка

Маскувальні сітки дуже потрібні армії, 一 вони зберігають техніку, життя захисників та допомагають робити засідки на ворогів. Для їхнього виготовлення потрібна сітка і тканина темних відтінків зеленого, сірого, коричневого кольору (хакі). З тканини нарізають смужки шириною 2-3 см, завдовжки 20-35 см і щільно прив'язують їх до сітки. Важливо, щоб тканина була натуральна, а сітка в результаті 一 не важка. Основу для сітки можна взяти у волонтерів. Плести сітки можна будь-де: в офісі, на складі, в магазині, вдома у співробітників.

У звернені вкажіть: район міста, де зручніше працювати, досвід в пілотуванні, тип дрону (якщо є), кількість акумуляторів, чи служив в армії та коли, контактні дані.

 • Потрібна допомога в евакуюванні людей: транспортуванні, розселенні, пакуванні речей, приготуванні їжі та ін. Щоб запропонувати місце проживання для переселенців звертайтесь сюди.
 • Знаєте, де можна купити PD-1 VTOL, ФУРІЯ А1СМ, FOXTECH BABY SHARK VTOL 260, FOXTECH GREAT SHARK 330 VTOL, АUTEL EVO 2 ENTERPRISE, AUTEL EVO? 一 пишіть сюди: @suchasnaarmiya

Щоб підприємцям було зручно допомагати армії та цивільним Нова пошта запустила проєкт Humanitarian Poshta, 一 перевізник безкоштовно транспортує гуманітарну допомогу для тероборони та благодійних фондів України.

Гуманітарна НП
Скористатись безкоштовною доставкою може будь-хто в усіх відкритих відділеннях НП, головне, щоб посилка була гуманітарною, 一 продукти тривалого зберігання, медикаменти, засоби особистої гігієни та інші речі для захисників та постраждалих від війни людей.

Чим допомогти цивільному населенню?

Ми вже писали вище, що можна транспортувати людей на безпечні території, розселяти їх та годувати, надавати предмети першої необхідності, але є й інші способи допомоги.

 • Для дітей можна організувати заняття, розваги, 一 нехай малеча відчує, що життя продовжується.
 • Для дорослих 一 тренінги, курси самооборони, стрільби.
 • Багатьом потрібна допомога у працевлаштуванні.
 • Дітей та дорослих можна залучати до допомоги тваринам, які постраждали від війни, залишились без господарів, чи загубились.

Притулок для тварин

 • Біженці потрапляють в незнайоме місто, можна організувати інформаційний центр й розповідати переселенцям що де знаходиться, де вони можуть отримати медичну допомогу, освіту для діток, де можна відпочити чи позайматись спортом.

Як допомогти власному бізнесу?

Від того, чи вистоять підприємці у цій війні, чи врятують свій бізнес, залежить майбутнє економіки нашої країни. Тож і задля себе, і задля країни бізнесом потрібно займатись. Для цього важливо розуміти, що потрібно людям під час війни насамперед. Вистоїть той бізнес, який проявить гнучкість: людям зараз менш потрібні, наприклад, декоративні штори, але зріс попит на тканини кольору хакі, 一 волонтери їх закуповують для маскувальних сіток. На період війни варто поєднати свій постійний товар з більш актуальним, або перекваліфікувати бізнес на потреби воєнного часу.

Що купують під час війни?

Консерви

 • Харчові продукти: зріс попит на воду, хліб, крупи, консерви, сіль, цукор
 • Харчування для тварин: волонтери масово купляють їжу для притулків та тварин, яких залишили хазяї
 • Зброю, бронежилети, запчастини
 • Мийні засоби: мило, антисептики, вологі серветки, пральні засоби
 • Канцтовари. В школах канікули, а діти вдома. Їм страшно і батьки намагаються малечу чимось розважити, 一 купують творчі набори, пластилін, папір, олівці, фломастери
 • Людям зараз потрібні свічки, ліхтарики, батарейки, акумулятори, сірники, скотч, рюкзаки, валізи, пальник для приготування їжі в складних умовах
 • Медичні товари
 • Текстиль: спідню білизну, термобілизну, постільні комплекти, носки
 • Електроніку: електрочайники, зарядні пристрої, планшети, недорогі мобільні телефони

Які товари категорично не можна розповсюджувати під час війни?

 • Одяг кольору хакі, який можна сплутати з військовим, 一 цивільну дорослу людину й дитину можуть сприйняти за військового і застрелити при чому і вороги, й свої.
 • Феєрверки, петарди, 一 звуки вибухів таких предметів можна сплутати зі справжніми вибухами, це викличе паніку та додатковий стрес у людей.
 • Все, що стосується загарбників: символіка, товари російського виробництва і т.п.

Які послуги зараз актуальні?

Зараз люди замовляють таксі та приватні авто для транспортування людей, в тому числі до кордону. Зріс попит на оренду житла в західних областях України, люди відвідують заклади громадського харчування, замовляють їжу навинос.
При веденні бізнесу під час війни важливо не переступити тонку грань вигода/людяність: не варто безпідставно підіймати ціни на оренду і предмети першої необхідності! Це не тільки нашкодить людям, а й може негативно відбитися на репутації компанії. Війна закінчиться, а в клієнтів залишаться певні асоціації з тою, чи іншою фірмою, магазином, тож під час війни теж варто подбати про лояльність клієнтів до вашого бізнесу.

Що не можна робити під час війни?

Під час війни не можна поширювати інформацію про місце перебування та напрямки руху українських військ, місце вибуху ракети чи бомби, не можна фільмувати та фотографувати місця, де спрацювало ПВО. Також, не варто розповсюджувати здогадки та неперевірену інформацію, яка може бути фейком.

Співпраця з брендами

Під час війни бізнесам потрібна взаємна допомога:

 • Допомагайте іншим брендам та домовляйтесь про співпрацю. Купуйте продукцію українського виробництва та пропонуйте свою продукцію, в тому числі й волонтерам.
 • Домовляйтесь про взаємну рекламу, 一 розповідайте про інші бренди у соцмережах, на сайтах і нехай ваш бізнес також рекламують.
 • Не соромтесь розповідати про свої добрі справи. Волонтерство 一 це не соромно, розповідайте людям про те, як ваша компанія допомагає армії, Україні, мирному населенню, тваринам під час війни. Дозволяйте газетам, журналам, сайтам та інфлюенсерам писати про волонтерство вашого бізнесу та працівників.

Що робити підприємцю, якщо поряд військові дії?

Якщо бізнес знаходиться на території воєнних дій, можна повністю, або частково перенести його на територію західної України.
Це можуть зробити власники й менеджери приватних підприємств, які виробляють товари першої необхідності. Уряд допоможе створити умови для роботи на новому місці.
Щоб перевести виробництво на нове місце звертайтесь за посиланням.
Як діяти роботодавцю під час війни ми писали тут.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором