• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Основи дропшипінгу: торгівля без складів та гуртових закупівель

15.05.2023

Як працює дропшипінг: інструкція для вдалого старту

Щоб відкрити інтернет-магазин, можна піти за класичною схемою — закупити товар, привезти його на свій склад і звідти відправляти його клієнтам.

А можна працювати й без власного складу — за моделлю дропшипінг. В Україні цей напрям бізнесу доволі популярний, тому підприємці мають безліч перспектив для його розгортання. Особливо це актуально в нинішніх економічних умовах, коли люди задумаються, як розпочати свій бізнес без значних фінансових вкладень.   

У статті розберемо детально, як працює дропшипінг, основні його переваги та недоліки, та які помилки часто допускають підприємці на початку діяльності.

Що таке дропшипінг?

Простими словами, дропшипінг — це торгівля чужими товарами. За такої моделі продажів підприємець лише приймає замовлення від клієнтів. При цьому зберігає товари на складі та передає їх покупцям — постачальник. Товарні залишки у продавця не накопичуються, і він не має клопоту з доставкою.

Головна перевага дропшипінгу — відсутність витрат на закупівлю товару та утримання фізичних магазинів і складів. Робота за цією бізнес-моделлю може стати відмінним стартом для розгортання повноцінного бізнесу у ритейлі, якщо на початкових етапах у вас недостатньо капіталу. Для запуску майданчика необхідні мінімальні інвестиції.  

Як працює дропшипінг?

Як працює дропшипінг: основні кроки

 1. Продавець-дропшипер розміщує товари у власному інтернет-магазині чи іншій платформі.
 2. Клієнт потрапляє через пошук на сайт, замовляє, наприклад, навушники, оплачує товар продавцю і чекає на доставку замовлення.
 3. Продавець передає інформацію про замовлення постачальнику чи гуртовому продавцю.
 4. Постачальник формує накладну про доставку товару та відправляє його безпосередньо зі свого складу клієнту.

Дропшиперу в такому випадку не потрібно:

 • зберігати товари в роздрібному магазині,

 • оплачувати оренду за магазин та склад,

 • закуповувати товари та контролювати їх доставку,

 • облаштовувати магазин,

 • координувати відділ продажів,

 • займатися пакуванням товару.

Основні обов'язки продавця-дропшипера — просувати товари й шукати нових клієнтів.

Для кого підходить Dropshipping

 • Підприємців-початківців,

 • Людей з обмеженим бюджетом,

 • Тих, хто ще не готовий вкладати в справу кошти та масштабувати її.

Окрім цього, схема торгівлі дропшипінг підходить для винахідників та стартаперів. До прикладу, ви винайшли новий товар, однак немає впевненості, чи буде він потрібний на ринку. Створення складського запасу і взяття в оренду приміщення — занадто ризикований шлях. Завдяки дропшипінгу вдасться експериментувати. Якщо попит на продукт виявиться позитивний, ви зможете запустити широке виробництво. Якщо негативний — нічого не втрачаєте.

Основні кроки для продажів

З чого почати власну справу в e-commerce? Знаючи послідовність етапів, ви швидше зорієнтуєтеся в методі онлайн-торгівлі — дропшипінг та втілите свої ідеї з незначними труднощами.

1. Пошук постачальників.

Це фундамент бізнес-моделі, адже саме від вибору надійних постачальників залежить успіх вашої майбутньої справи.

Постачальником можуть бути: гуртові компанії, дистриб’ютори, імпортер або виробник продукції, який відправляє товар кінцевому споживачеві. Найпростіше знайти постачальників через гугл, однак не кидайтеся одразу на перші позиції у видачі. Часто виробники не займаються просуванням свого сайту, тому їх позиції можуть знаходитися значно нижче посередників, які зазвичай беруть комісію за свої послуги.

Вимоги до постачальника

Основні критерії відбору постачальників — якість товарів, дотримання умов співпраці та чесність.

 Умови співпраці.

Встановіть заздалегідь важливі для вас умови співпраці з постачальниками. Наприклад, доставка товару покупцеві за 1-2 дні, заборона використовувати вашу базу клієнтів для прямих продажів через сайт постачальника.

 Якість продукції.

Природно, що клієнти хочуть отримати добротну річ. Тому перш ніж укладати договір про співпрацю, протестуйте свого постачальника: замовте партію товару та перевірте його якість, цілісність пакування, виконання термінів доставки.

Обираючи товари для дропшипінгу, орієнтуйтеся не на свої уподобання, а на прибуток з продажів, який ви можете отримати. Намагайтеся обирати товарні категорії, які мають середній, але стабільний попит серед споживачів, невисоку конкуренцію, та належать до низького та середнього цінового сегмента. Наприклад це можуть бути зубні щітки та зубні нитки, продукція для рукоділля. Подібні товари відмінно підходять для продажів в інтернеті, та на них можна добре заробити, встановивши високу маржу. 

Також вибір ніші залежить від майданчика для продажів: продавати запчастини в Instagram навряд чи буде гарною бізнес-ідеєю.

Найкращий варіант — вийти на виробника. Так ви матимете шанси стати його офіційним дистриб’ютором і зможете отримати більш вигідні умови для дропшипінгу.

У процесі відбору постачальників поставте їм базові питання:

 • Які умови повернення товарів?

 • Діапазон цінових коливань на товар

 • Який гарантійний термін на продукцію, якщо він є?

 • Опція безплатної доставки та її умови

 • Чи адаптовані інструкції на товарах для України?

 • Які умови ціноутворення?

Лише після того, як відповіді постачальників збігаються з очікуваннями та баченням бізнесу, можете обирати партнерів та укладати договір про співпрацю. У ньому пропишіть чіткі обов'язки та права сторін, щоб уникнути конфліктних ситуацій та зберегти власні кошти.  

2. Запуск інтернет-магазину або іншого майданчика для продажів

Дропшипити можна товари на багатьох майданчиках: як через повноцінний інтернет-магазин, так і торговий акаунт у соцмережах. Вибір залежить від товару та його потенційних покупців, а також від навичок, стартових інвестицій та побажань власника бізнесу.

✅ Соцмережі

Якщо, наприклад, ви хочете швидко запустити свій бізнес на дропшипінгу, але у вас немає знань у сфері просування товарів онлайн, найпростіше для вас — створити бізнес-сторінку на Фейсбук чи Інстаграм. Дропшипери-початківці як правило починають саме з соцмереж. Однак майте на увазі, що функціонал у них досить обмежений, тут немає оплати онлайн, додавання товарів у кошик, а всі замовлення обробляться у приватних повідомленнях.

✅ Маркетплейси

Ще один варіант продажів — маркетплейси. Це може бути чудовий старт-майданчик для підприємців, які не хочуть займатися рекламуванням і вкладатися у створення власного сайту. Маркетплейси за окрему плату надають комплексний інструментарій для просування продавців. Проте вам доведеться оплачувати свою присутність на майданчику та ділитися з ним прибутком з кожного успішного замовлення. Окрім цього, торгові мережі типу Розетки та Прому піклуються про своїх клієнтів, тому висувають суворі вимоги до сторонніх продавців, зокрема щодо належної доставки товарів.   

✅ Інтернет-магазин

Якщо ж ваша мета — отримувати максимальну кількість замовлень та налаштовувати всі торгові процеси під себе, вам не обійтися без створення інтернет-магазину. Власний сайт забезпечить покупцям комфорт оформлення замовлень та є простором для розвитку бізнесу. Він дає можливість автоматизувати роботу і керувати продажами на різних майданчиках через єдиний інтерфейс.

Щоб створити інтернет-магазин, знадобиться за чималу суму найняти програмістів та, можливо, чекати декілька тижнів на його реалізацію. Можна запустити сайт власноруч за допомогою сайтів-конструкторів, якщо у вас є навички у цій справі.

Ми рекомендуємо скористатися оптимальним варіантом — готовим шаблоном сайту — Торгсофт Онлайн Маркет. Це інтернет-магазин за 1 день, розроблений на базі програми обліку Торгсофт, який дозволяє підприємцю вести повноцінну торгівлю. У ньому налаштовані все потрібні SEO-інструменти для просування сайту, зручний та зрозумілий дизайн, є форма доставки товару Новою Поштою та інші можливості для розвитку бізнесу.

Майте на увазі, що інтернет-магазин на платформі ТОМ можуть розгорнути підприємці, у яких вже налаштована CRM — Торгсофт. Це зручно, оскільки ви завантажуєте каталог продукції безпосередньо у CRM, а далі програма автоматично синхронізує базу товарів із сервером інтернет-магазину.

Здебільшого підприємці завантажують на свій сайт прайс-лист одразу від постачальника з описом та фото товарами. Однак якщо у вас багато товарних позицій, а найменування постачальника не відповідають вашим очікуванням та вимогам seo-просування, краще завантажити прайс-лист спочатку у програму обліку. 

Таким чином інформація від постачальника коректно відображатиметься на вашому сайті. Покупці отримають зручний, інформативний каталог товарів та зможуть самостійно оформлювати замовлення, з мінімальними зусиллями з вашого боку.

Також перед запуском інтернет-магазину потрібно обрати хостинг — місце, де буде розміщений сайт, і домен — ім'я вашого сайту. Після налаштування синхронізації, способів оплати та організації контенту на сайті ви матимете можливість приймати перші замовлення.

3. Реєстрація бізнесу

Це третій важливий крок у запуску дропшипінг-проєкту. Щоб мати можливість приймати оплату на своєму сайті чи якщо комісію за продажі вам переказує постачальник, — вам треба легалізувати свою справу. Оскільки ви отримуватимете дохід від комерційної діяльності, він оподатковується згідно з чинним законодавством України.

Тому щоб не мати проблем із податковими та вести офіційну діяльність, вам слід оформити ФОП — фізичну особу — підприємця, або юридичну особу та вчасно сплачувати податки.

Як зареєструвати бізнес, які КВЕД обрати для свого інтернет-магазину — докладніше у статті:

Як відкрити ФОП в Україні у 2023 році

4. Налаштування способів оплати

Щоб клієнти могли оплачувати товари банківською картою, встановіть на свій сайт інтернет-еквайринг. Або під'єднайте оплату за QR-кодом і через платіжні сервіси.

Якщо ви використовуєте інтернет-магазин, створений на Торгсофт Онлайн Маркет, налаштовувати платіжну систему не потрібно, вона вже є в сервісі. ТОМ має інтеграцію з LiqPay.

5. Пошук клієнтів та просування

Основне завдання дропшипера — пошук та залучення клієнтів. 90% часу у вас займатиме саме ця діяльність.

Після створення інтернет-магазину чи налаштування роботи на інших онлайн-майданчиках ви займатиметесь безпосередньо їх просуванням. Традиційні методи просування включають:

 • маркетинг у соціальних мережах — створення бізнес-сторінок і налаштування таргетованої реклами,

 • контекстна реклама в Google,

 • розміщення товарного асортименту на сайтах-агрегаторах і в каталогах,

 • SEO — пошукова оптимізація сайту,

 • контент-маркетинг, публікація статей та новин про ваш бізнес у ЗМІ,

 • робота з репутацією та SERM — відгуками про ваш інтернет-магазин в інтернеті,

 • планування розсилок у SMS, месенджерах та на email.

Продавати через дропшипінг — це доволі об’ємна та кропітка діяльність, яка не дасть бажаного результату прямо зараз. Потрібно набратися терпіння та спланувати кожен крок, щоб на виході отримати працюючий інструмент онлайн-продажів з мінімальними ризиками.  

Переваги та недоліки моделі дропшипінг

Переваги та недоліки моделі дропшипінг

 • Низькі вкладення на старті. Не потрібно витрачатися на закупівлю товару, оренду складу, логістику і команду, яка працюватиме на цих етапах. Однак доведеться мати певний капітал на створення платформи для продажів та оплату реклами. 

 • Немає ризиків появи неліквіду. У дропшипінгу не може бути нерозпроданого товару, якщо він втратив попит і просто лежить на складі. Якщо поточний бізнес не працює, легко змінити товарну нішу і перейти на інший продукт. Закриття магазину тягне за собою втрати хіба що на рекламу та запуск сайту, але не на закупівлю продукції. 

 • Простіше тестувати новинки. Не потрібно закуповувати партію і чекати доставку: знайшли постачальника, додали товар на сайт, запустили рекламу.

 • Управління магазином віддалено. Усі процеси налаштовуються контролюються онлайн. Власнику не потрібно керувати офлайн-точками, що звільнює час та ресурси на втілення інших бізнес-цілей.

 • Можливості для масштабування бізнесу. Дропшипити можна необмежену кількість різних категорій товарів, просто зібравши прайс-листи у різних постачальників. Додатково до всього постійно розширюється асортимент

Але в роботі дропшипера є і кілька суттєвих мінусів.

 • Залежність від умов постачальника. Працюючи за моделлю dropshiping, підприємець не може самостійно керувати процесами — умовами доставки, перевіряти якість товару перед відправкою. При цьому відповідальність перед клієнтом несе саме інтернет-магазин, і вам як посереднику доведеться брати на себе удар першим, розв'язуючи спірні питання та можливі конфлікти.

 • Необхідність встановлювати підвищені ціни на товар. Основний заробіток дропшипера — це націнка на товар постачальника. Тому очікувати на значні продажі не варто, адже покупці завжди матимуть можливість придбати товар напряму у виробника. 

 • Відсутність товару "під рукою" може ускладнити маркетинг і рекламу. Продавець не володіє фізично продукцією, тому він не може сфотографувати її, протестувати характеристики, щоб створювати корисний контент на сайті. Часто доводиться покладатися тільки на інформацію, яку надає сам постачальник.

 • Ризик співпраці з нечесними постачальниками. У дропшипінгу поширена ситуація, коли імпортер чи виробник перетворюється з партнера на конкурента. Маючи вашу базу клієнтів, він може використати її для розсилки рекламних пропозицій зі своїми низькими цінами, більш привабливими для покупців.

Помилки продавців на старті бізнесу

В очікуванні швидких результатів дропшипери можуть "наступати на граблі":

 Покладатись на чесність продавця

Обов'язково встановіть чіткі норми співпраці та обговоріть наслідки у разі їх недотримання. Не покладайтеся на одного постачальника. Наприклад, якщо у вас є тільки один постачальник, він може раптово припинити спілкування або безпідставно підняти ціни.

Пам’ятайте, що ви як посередник можете не володіти повною інформацією про стан складу постачальника, дані про товари можуть бути помилковими. Уникнути непорозумінь можна, отримавши у постачальників доступ до складських залишків. Краще самостійно контролювати рух товарів, щоб надати клієнтам своєчасну і точну інформацію про замовлення.

 Нехтувати описами товарів

Якщо постачальник не надав повну інформацію про товар, потрібно зробити це самостійно. Можливо, звернутися до професійного копірайтера, який би якісно згенерував необхідні описи, характеристики, відео та фотоогляди, відгуки про товари, чим підвищив би продажі.

 Не рекламувати свій магазин

Dropshipping, як і будь-який інший бізнес, вимагає 100% охоплення цільової аудиторії. Щоб знайти клієнтів і збільшити продажі, треба інвестувати у рекламу, нагадувати про себе, просуваючи власні продукти.

 Помилки у доставленні замовлень

Якщо не задовольнити очікування клієнтів від сервісу і наплутати з доставкою замовлень, покупці навряд чи повернуться. Крім того, є ймовірність, що вони залишать погані відгуки, які відлякають потенційних покупців.

На якість обслуговування також негативно впливають:

 • Доставка не за адресою,

 • Погане пакування,

 • Товар доставлений, однак в невірній кількості,

 • Характеристики продукту не відповідають зазначеним на сайті,

 • Зламаний або підроблений товар,

 • Відсутність гарантій повернення та обміну покупки.

Одразу після того, як покупець відхилив замовлення або надіслав запит на повернення коштів, роздрібний торговець повинен швидко повернути гроші. Однак чимало продавців не сприймають цей процес серйозно, внаслідок чого страждають клієнти. 

Пам'ятайте, що фінансові ризики у разі повернення товару залежать від початкових домовленостей з постачальником, тому обговоріть все заздалегідь.

Дропшипінг — це повільна бізнес-модель. Не чекайте різкого зростання і великого прибутку за короткий проміжок часу. Справа вимагає довгострокових інвестицій, щоб вирости з невеликого проєкту у прибутковий бізнес.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Ірина
19-03-2023 в 03:20:38

Хотіла б почати справу

Ирина
23-12-2021 в 08:40:45

Интересует вопрос, что касается регистрации торговой точки для интернет-магазина работающего по дропшиппинг (без арендуемого офиса, склада) через вчаснокасса. Какой адрес указывать?

Валерій
07-02-2023 в 23:54:54

Дропшипінг - дуже цікавий і перспективний напрямок заробітку. Головне знати, що і як робити. Стаття сподобалась, багато корисного дізнався. 

Вася
02-05-2023 в 11:15:26

класно і цікаво і круто заінтригувало супер

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором