• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Облік у Second Hand

Як обрати програму обліку для секонд хенду - бізнесу, який б'є всі рекорди за відвідуваністю покупцями? За інформацією президента Української асоціації дилерів одягу секонд-хенд Владислава Мясоєдова, 85% українців у 2020-му році одягаються в секонд хенді.
Програма для секонд хенду | Торгсофт
У цьому бізнесі, мабуть, найголовніше: швидкість роботи з товаром та реалізація у магазині календаря знижок й 1000 та 1 акцію на додачу.
З програмою обліку Торгсофт все це вийде.

Примітка: не варто плутати second hand та сток. Second hand - це вживані товари: як правило одяг, взуття, іграшки, аксесуари. Сток - це нові речі минулих сезонів, які втратили актуальність, лежали на складах виробників і були перепродані стоковим магазинам.

У second hand та сток є спільні риси автоматизації, але в секонд хенді є унікальні нюанси, яких немає в інших видах бізнесу.

Особливості обліку в магазинах секонд-хенд

Приймання та продаж товару на вагу

Товар приходить на склад у мішках по 25, 50 та 70 кг. Після - тюки розкомплектовуються. Одяг розділяється на категорії (наприклад, Верхній одяг, Кардигани, світшоти та худі, Плаття, сарафани та спідниці, Джинси, штани, шорти, Спортивний одяг, Нічний та домашній одяг), оприбутковується на склад поштучно з подальшим маркуванням товару штрихкодом або оприбутковується як ваговий товар.

Для розрахунку закупівельної ціни однієї одиниці товару в тюках, як правило, використовують математичне середнє арифметичне: ціну за мішок ділять на кількість речей в ньому.

Якщо оприбуткування одягу потрібно здійснити в кілограмах, а продаж товару буде відбуватися поштучно, то технологічний процес приходу та сортування такого товару доцільно вести в режимі Торгсофт Виробництво: коли у вас є лише інформація про вагу тюка та його закупівельну ціну, а кількість та якість речей ще не визначено. У режимі Торгсофт Виробництво тюки перетворюються у готові речі для продажу з точним урахуванням всього ланцюжка: від закупівлі тюків у постачальника, вирахуванням вибракування, урахуванням собівартості - до продажу товару.

Швидкий прихід штучного товару

Прибуткувати товар поштучно набагато швидше.

У магазинах одягу секонд-хенд прихід товару - регулярний процес: новий завіз відбувається, як правило, кожні 4 тижні. Детально описувати такий товар, маркувати за назвою, кольором, виробником немає сенсу, адже товар одиничний й ніколи не повторюється. Досить зробити гілки: Спідниці, Штани, Блузи, Взуття. Головне завдання - швидкість: швидко прийняти, оцінити та маркувати товар.

У Торгсофт можна розбити магазин по відділах: жіночий, чоловічий, дитячий. Це дозволить проводити переоблік по відділах перед кожним надходженням нового товару.

Швидке введення товару та автоматичний друк цінників з унікальним штрихкодом товару

Додайте всього дві характеристики: найменування (Сарафан) та роздрібну ціну товару - й можна друкувати етикетки. Якщо необхідно, вкажіть дату постачання товару, щоб потім побачити залишки товару з цього завезення, а також показати дату постачання на ціннику.

Артикул та штрихкод присвоюються програмою автоматично. Штрихкод на ціннику допоможе швидко провести ревізію по кожній групі товару, наприклад: «Штани чоловічі».

Щоб назва товару була унікальною - програма автоматично генерує артикул. Код може мати зрозуміле буквено-цифрове позначення. Наприклад: артикул для шортів буде починатися з ШО..., для джинсів - з ДЖ..., для джемпера - з Дже...

Для цього потрібно встановити галочку «автоматичний артикул» у налаштуваннях, а код артикулу налаштовується в Товарознавство - Вид товару.

Фотографування товару

Фотографія дозволить легше ідентифікувати товар.
При приході товару за допомогою Мобільного додатку фото товару можна зробити швидко: за декілька секунд.

  

Маркування товарів штрихкодом

Штрихкод на бирках в секонд хендах спрощує облік товарних залишків, ревізію, при перезміні або завезенні нової партії: досить просканувати штрихкод товару в Торгсофт. Інвентаризація - інструмент для підрахунку товарних залишків та звірки суми грошей в касі перед тим, як здати зміну.

Крім практичної користі, красиво оформлені цінники з логотипом бренду, назвою, розміром, ціною з вагомою знижкою підвищують привабливість речі в очах покупця.

Швидка переоцінка товару

Маніпуляції ціною в секонд хендах - основний інструмент продажів.

У Торгсофт можна зробити уцінку товару: встановити нову ціну або вказати % знижки на конкретний товар, на всю групу товарів або на товари цієї дати постачання.

Облік бракованого товару

Одяг в секонд хенд - не стертий до дірок, як дехто вважає. Магазини сортують свій товар за рівнем зношеності, приналежності до бренду, виробником. Від цих параметрів й залежить ціна.

Але при такому товарообігу браковані речі неминуче трапляються або псуються після неодноразової примірки. У Торгсофт можна списати товар, вказати причину та побачити як брак вплинув на прибуток магазину.

Робота з календарем знижок і перманентними акціями

"Щасливі години", "Акція чека", 1+1=3, знижка на другу позицію в чеку, вечір VIP клієнтів і ще ряд маркетингових заходів допомагають секонд хендів утримувати аудиторію, залучати нових клієнтів і не допускати, щоб магазин був порожній. Про те, які системи лояльності застосовують в секонд хендах і як придумати календар знижок - читайте в матеріалі "Системи лояльності для секонд хенду".

Облік витрат

У магазині секонд хенд потрібно врахувати:

  • гроші, сплачені постачальнику на закупівлю партії товару;      
  • витрати на утилізацію браку;      
  • роздачу нерозпроданого товару: продаж товару нижче собівартості за 1-2 грн, вкрадений товар, товар відданий на благодійність;      
  • витрати на маркетингові заходи, послуги дизайнерів, виготовлення рекламних матеріалів;      
  • видачу товару в борг VIP клієнтам;      
  • оплату за оренду, податки, зарплату, засоби зв'язку та витрати на бізнесу в цілому.     

У Торгсофт можна врахувати всі витрати, проаналізувати їх вплив на прибуток, порівняти з аналогічним періодом та на підставі цієї інформації - скоротити витрати.

Що потрібно для автоматизації секонд хенду

Програма обліку для секонд хенду

З огляду на необхідність застосування гнучкої системи знижок, бонусної та накопичувальної програм - для одного магазину секонд хенд буде достатньо версії Торгсофт Ультра.

Торгсофт Термінал підходить для мережі магазинів, переміщення та обліку товару на всіх торгових точках, звітів про результати торгівлі у магазинах торговельної мережі в режимі реального часу.

Торгсофт Ультра та Торгсофт Термінал - версії з повним функціоналом.

Якщо ви маєте намір істотно розширити можливості програми, зверніть увагу на додаткові опції Торгсофт. Власники секонд хендів обирають:


Оцінити всі можливості Торгсофт та спробувати в роботі додаткові опції можна в демоверсії 30 днів абсолютно безкоштовно. Результати тестового місяця роботи з програмою збережуться у вас після закінчення демоверсії.

Торговельне обладнання для секонд хенду

Сканер штрихкодов для секонд хенда Весы для секонд хендаПринтер чеков для секонд хенда Принтер этикеток для секонд хенда

Сканер штрих кодів

Сканер дозволяє продавати товар швидко: зчитування штрих-коду відбувається за секунду.

Якщо з якоїсь причини сканера у вас немає - продавець може продавати товар вручну: знайти товар по артикулу, відкріпити бирку з товару, що продається і, в кінці дня, здавати разом з касою власнику магазину.

Радіосканер для переобліку

За бажанням та для зручності інвентаризації можна використовувати бездротовий сканер з функцією накопичення, який синхронізується з програмою обліку для секонд хенду та передає штрих коди в програму.

Замість радіосканера для інвентаризації можна використовувати Мобільний додаток для iOS і Android.

Принтер етикеток

Потрібен при приході товару для його маркування. Слід врахувати, що в секонд хендах завезення товару відбувається дуже часто, усі товари - унікальні, а кількість одиниць товару перевищує тисячі. Тому для маркування товару штрихкодом зверніть увагу на принтери, у яких великий обсяг друку етикеток за зміну. Наприклад, GPrinter GP-9026T друкує до 6000 етикеток за зміну.

Принтер чеків

Стане в пригоді для друку фіскальних чеків, якщо ви використовуєте програмний РРО.
Або для друку нефіскальних чеків з інформацією про склад покупки, % знижки. На нефіскальному чеку є штрихкод для повернення товару: якщо покупець захоче повернути товар протягом 14 днів - він не зможе принести чужий товар або порушити 14 денний термін, оскільки програма обліку Торгсофт по штрих коду чека знайде саме ту реалізацію, в якій було продано товар.

Електронні ваги

Електронні ваги будуть потрібні, якщо ви продаєте одяг на вагу. Обмеження по вазі покупки у настільних електронних ваг - 15 кілограмів, цього для одягу більш ніж достатньо.

Лічильник відвідувачів

Цей невеликий пристрій встановлюється біля входу в магазин і рахує, скільки осіб увійшло в ваш магазин. З його допомогою можна порівняти успішність акції та зусиль команди по залученню покупців в магазин.

Голчастий пістолет

Незамінний інструмент для прикріплення картонних бирок до нейменованого товару. Після - на бирку наліплюють етикетку з логотипом магазину та інформацією про товар: найменування, ціна, знижка, штрихкод. Цю етикетку автоматично згенерує програма обліку для секонд хенду Торгсофт.

Ми можемо автоматизувати ваш магазин. Телефонуйте!

+38 (057) 760 18 28
+38 (099) 497 38 36
+38 (097) 099 49 89
              +38 (093) 950 98 87   


Відділ замовлень працює з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00, технічна підтримка для консультацій та допомоги за програмою - щодня.